Autko na prezent WLtoys 12428

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

DronNOOB

Re: Autko na prezent WLtoys 12428

Post autor: DronNOOB »

Mógłby ktoś podzielić się swoimi modami?
Mam ale uważam modować tą zabawkę nie ma sensu. Stawisz silnik beż-szczotkowy zaczynają sypać się trybiki, kardany.Zwiększa się prędkość zaczyna łamać się zawieszenie włącznie z felgami ( bardzo nietrwale), ja złamałem już 4 kola, most, wahacz, inne
Jak wymienisz zawieszenie na metalowe + 75$ komplet + bez-szczotkowy silnik, regulator, serwo, aparatura + odbiornik, trybiki, amortyzatory, kola to wychodzi suma za która już kupisz model dostosowany do większych prędkości i bez-szczotkowego silnika.
Mam również FY-05 dałem tam bez-szczotkowy sensorowy silnik + 60A regulator, serwo i aparatura Flysky FS-GT3B, i też więcej remontuje jak jeżdżę. Na większych prędkościach złe steruje się, lekie zderzenie coś pęka.
Po moim doświadczeniach z modam uważam, że lepiej na 12428 jeździć jak jest ( prędkość 40 km/h calkowicie wystarczy do zabawy w terenie) silnik niby nietrwały kosztuje 6 USD kupić 2-3 na zapas i jeździć a za kasę z modów kupić nawet chińczyka ale dostosowanego do bez-szczotkowego zestawu.
Coś na zasadzie JLB, DHK ( tylko nie kupuj Himmoto tanie - przerabiałem). Chcesz bawić się w składanie kup wersje bez silnika, aparatury, regulatora, serwa (ARR wersja). Ja czekam na DHK 8382 Maximus, na razie brak w magazynach, kolega ma i jest OK jak na tą cenę i rozmiar 1:8.
rafal5000
Posty: 88
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 17:24

Re: Autko na prezent WLtoys 12428

Post autor: rafal5000 »

Nie chce aż tyle inwestować. Zobaczę na początku czy mi się spodoba. W takim razie powymieniam wszystkie zębatki itp na metalowe bo te plastikowe to chyba największy minus tego.
DronNOOB

Re: Autko na prezent WLtoys 12428

Post autor: DronNOOB »

Te male zębatki w dyferencjale, kardany z przodu co idą do kół ( pękają). Pęka kardan z tylu. Ale jeśli nie będziesz zmieniać silnik to można nakupić tych stokowych i też dają radę. Głownie jak kola mają dobry zaczep nie dawać pełny gaz przy stracie.
rafal5000
Posty: 88
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 17:24

Re: Autko na prezent WLtoys 12428

Post autor: rafal5000 »

Przedni i tylni dyferencjał metalowy około 45zł.
Kardal cały metalowy 12$ heh, może znajdę coś taniej. Tak na szybko szukałem.
Więc nie jest tak drogo.

Orientujesz się ile kosztuje cały model z aluminium, metalu? Ten co podałeś DHK 8382 Maximus z wysyłką kurierem bezpośrednio(więc duże ryzyko vatu) 1200zł.
DronNOOB

Re: Autko na prezent WLtoys 12428

Post autor: DronNOOB »

VAT będzie na 100%, kardany tak, trzeba wymienić na metalowe w 12428

Kod: Zaznacz cały

Orientujesz się ile kosztuje cały model z aluminium, metalu?

który?
Spike
Posty: 65
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 20:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Autko na prezent WLtoys 12428

Post autor: Spike »

i co w końcu zostało kupione? Jeżdżone? Modowane?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Autko na prezent WLtoys 12428

Post autor: Adrián »

Adrián pisze:He to nie prezent na święta ;-)
Zostaje przy wersji DIY Feiyue FY-03 + aparatura Flysky FS-GT3C
Jeśli do mnie to pytanie, to pozostałem przy tym wyborze.
Dziecko przeszczęśliwe i o dziwo, autko z tego co wiem, jeździ do dzisiaj :-)
kolopeter
Posty: 4
Rejestracja: piątek 24 lis 2017, 20:07

Re: Autko na prezent WLtoys 12428

Post autor: kolopeter »

Witam .
po przeczytaniu tego posta jakoś się skusiłem na WLtoys 12428. niestety chyba nie doczytałem wszystkiego. Mial być to prezent no i jest już przekazany i niestety już nie działa. w przednim i tylnym dyferencjale poleciały po jednej zębatce. Poleciało mocowanie zębatki do wałka napędowego. ogólnie załatwienie napędu zajęło 2-3 baterie. troszkę szybko. Zakupiłem już odpowiednie części plastikowe, ze świadomością ze autko pochodzi znowu z dzień, może dwa. wszedłem na stronkę WL TOYS i widzę ,ze można kupić zestawy do tuningu napędów. Za okolo 100 dolcow mozna zakupic czesci. Wszystko fajnie , tylko, ze trzeba poczekac przynajmniej miesiac. Moze wiecie gdzie w Pl mozna zakupic metalowe czesci do tego modelu, albo jakies zamienniki , ktore wytrzymaja dluzej niz jeden dzien.
Pozdrawiam
ps. dzieki za pomoc ... kupilem slasha.
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Autko na prezent WLtoys 12428

Post autor: rika2017 »

Witam kolega posiada wltoys 12428. Przesłał mi zdjęcia uszkodzonych zębatek, problem z osadzeniem na walku. Panowie proszę o model tej zębatki, ewentualnie czy zastąpić ja na metalowa. ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Autko na prezent WLtoys 12428

Post autor: lesz »

czesci do WL
https://www.banggood.com/search/wltoys-12428.html

dosc podobnym modelem jest cala seria od feiuye . Maja tam metalowe zebatki - ale ostrzegam! - nie mialem w lapkach auta WLtoys, wiec nie wiem czy wszystko 1:1 podejdzie...
https://www.banggood.com/search/feiuye.html
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
kolopeter
Posty: 4
Rejestracja: piątek 24 lis 2017, 20:07

Re: Autko na prezent WLtoys 12428

Post autor: kolopeter »

jest caly metalowy zestaw (3 zestawy w sumie)... sumarycznie za 100 dolcow na stronie wl-toys. model jest zabawny i szybki, ale zebatki leca na potege. mnie juz znudzilo naprawianie go , bo juz nawet nie starczaja na przejechanie jednej baterii. najpierw lecialy te zebatki na walkach , a ostatnio poleciala ta duza zebatka ze zdjec(odbierajaca?) i ta ktora ją napędza... probowalem odkrecic napedzającą , ale pekla sruba , wiec trzeba zamowic wałek. i tak co chwile cos zamawiam ...albo zamawialem. model kosztuje ze 300 zl , naprawy pochlonely chyba juz ze 150 zl. i auto lezy w tej wchli rozlozone , bo znowu cos innego padlo. lepiej zamowic w tej cenie jakis sprawdzony model , gdzie jesli cos sie psuje, to zazwyczaj jedna i ta sama czesc.
ja wybralem slasha. slabe z plastikow to ma "zwrotnice" na tylnym kole , ale cena ich to z 16 zl za 2 sztuki. i to narazie to wszystko co musialem rozebrac do tej pory , bo przywalilem bokiem w jakis korzen.
w kazdym razie wl toys moze bylby ok... ale trzebaby odrazu zaladowac metalowe czesci i nie bawic sie w podmiane plastikowowych zebatek , bo to kompletnie nie ma sensu. tylko ze wtedy cena takiego modelu to 300 zl + 100 dolarow... a jeszcze pozostalo servo .... ciekawe jak szybko padnie.
http://www.wl-toys.com/WLtoys-12428-RC- ... 1278-1.htm
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Autko na prezent WLtoys 12428

Post autor: lesz »

Polecam zwrotnice RPM, zreszta moglbys krzywki przy amortyzatorach tez podmienic i chyba ramiona wachaczy by zrobic z niego revo :) duzo fajniejsze w terenie
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
kolopeter
Posty: 4
Rejestracja: piątek 24 lis 2017, 20:07

Re: Autko na prezent WLtoys 12428

Post autor: kolopeter »

ale chyba w 1/10 nie da sie tego zrobic. przy 1/16 to tak.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Autko na prezent WLtoys 12428

Post autor: lesz »

watek jest o 12428 (/Feiyue), stad moje zalozenie - ze mowimy o TRX slash 1/16 - bo on odpowiada wielkosciowo tytulowym WL/desert (pomimo ich niby 1/12)

duzy slash (1/10) to juz zupelnie inna bajka :) tutaj jestes w stanie zrobic w miare prosto konwersje do stampede :)
revo <> summit tez mozliwa, choc tutaj zabawa w dyferencjaly z blokadami, skrzynie 2-bieg itp.

ogolem ten sam srodek i w miare latwa przekladka to:
klasa mini 1/16 - mini slash <> mini revo <> mini summit (fiesta wymaga chyba wiecej kombinacji)
klasa srednia 1/10 - slash <> stampede
klada duze 1/8 - revo <> summit
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
koniczyn
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 08 sty 2018, 21:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Autko na prezent WLtoys 12428

Post autor: koniczyn »

Witam, mam mały problem z autkiem 12428. Po około 1 godziny jazdy od nowosći autko przestało jechać do przodu. Skręca w lewo, w prawo i jedzie do tyły. Niestety do przodu 0 reakcji.
Moze znacie wstępne możliwość przyczyn takiego zjawiska ? lub kto w okolicy Krakowa mogły luknać do niego ?
ODPOWIEDZ