Moja nowa zabawka - Balancing Robot

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Moja nowa zabawka - Balancing Robot

Post autor: miś »

Mitar, Fajnisty :-)
Na oryginalnym kontrolerze ? Napisz więcej szczegółów.
Mitar pisze:To kiedy walka? :P
Może na przyszłorocznym zlocie :mrgreen:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Moja nowa zabawka - Balancing Robot

Post autor: automaciek »

Mitar pisze:Pozazdrościłem i też sobie sprawiłem :)

Obrazek

Obrazek

To kiedy walka? :P
"Husaria" - czyżby Szczecińska drużyna futbolu amerykańskiego była Ci bliska? Czy też motoryzacyjna "arinera" Obrazek
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: Moja nowa zabawka - Balancing Robot

Post autor: Mitar »

miś pisze:Na oryginalnym kontrolerze ? Napisz więcej szczegółów.
Na początku zaprojektowałem wszystko na UNO + płytka drukowana, ale w połowie roboty odezwał się do mnie koleś, że ma do odstąpienia shielda z oryginału za 1/2 ceny. Na UNO nie chciało iść, potem dopiero doczytałem co było nie tak a w między czasie doszedł Leonardo z Ali więc wyszedł z tego zestaw "zalecany".
Reszte szpargałów miałem z zapasu drukarki , imu z gimbala i do tego dokupiłem tylko https://www.aliexpress.com/item/Mini-MP ... 98948.html
Na razie na sucho sprawdzałem i powinno się nadać.

Modyfikacje 3D to górna tacka, broń i skrzydła.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Moja nowa zabawka - Balancing Robot

Post autor: miś »

Mitar pisze:do tego dokupiłem tylko https://www.aliexpress.com/item/Mini-MP ... 98948.html
Przyszło już ? Chętnie bym odkupił do potestowania jak masz tego więcej... Ja już ponad miesiąc czekam na przesyłkę z JQ6500... A z tego co widzę to to bardzo podobne jest.
Jak masz, albo uda Ci się gdzieś dorwać bezprzewodowy nunchuck od konsoli Wii to fajnie się tym steruje tego robota. A odbiornik chodzi po I2C więc łatwo się wpiąć.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: Moja nowa zabawka - Balancing Robot

Post autor: Mitar »

Tak przyszło, testowałem już nawet i działa całkiem ok, tylko trzeba sobie folder "MP3" założyć i dopiąć bibliotekę bo inaczej nie da się w prosty sposób odtworzyć wybranego dźwięku.
Z folderem i biblioteką da się odtwarzać podając numer pliku (po nazwie nie sprawdzałem)

Zamówiłem tylko 1 do testów, ale szybko mi przysłali (~1,5tyg).
Jak ci bardzo zależy to mogę odstąpić bo mi się nie śpieszy a na pewno zamówię parę sztuk bo nie jest drogie a się przyda do kolejnych projektów :)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Moja nowa zabawka - Balancing Robot

Post autor: miś »

Nie, aż takiego ciśnienia nie mam. Klepnąłem se 2szt i poczekam. Modelarz powinien być cierpliwy :mrgreen:

EDIT:
Dziś w końcu cudem po ponad miesiącu czasu dotarły moduły JQ6500.
Trochę testów, trochę poprawek w sofcie i działa jak należy. W końcu jakość dźwięku jest normalna.

Zauważone minusy JQ6500:
- używając wbudowanej pamięci nie ma kontroli nad numeracją plików. Trzeba je tak nazwać aby sortowane alfabetycznie wgrywały się po kolei, i potem używa się komendy 03 która umożliwia odegranie pliku o numerze od 1 do 200.
- nie ma możliwości dogrania pojedynczego pliku. Można tylko wymienić cały zestaw plików MP3.
- przy zapętleniu odtwarzania jest krótka przerwa w momencie zapętlenia. Nie ma tragedii, ale przerwa jest.
- po wysłaniu komendy trzeba odczekać około 200ms przed wysłaniem kolejnej. Wysłanie np zmiany głośności, a zaraz po tym odtworzenie pliku testowego nie działa. Trzeba odczekać te 200ms przed wysłaniem komendy odtwarzającej test głośności.
- Nie ma opcji utworzenia sobie kilku zestawów o numerach np. 1-20, 51-70, 101-120, a więc z góry trzeba określić ile dźwięków będzie w zestawie. Jeszcze nie wiem czy nieistniejące da się zastąpić pustymi plikami.
- Trochę małe wzmocnienie wzmacniacza audio. Maksymalna głośność mogła by być większa. Ale to akurat nie problem, bo wymiana pchełki 47k(473) przy scalaku 8002 na 100 lub 220k (104 lub 224) daje czadu :-)

A teraz plusy:
- jakość dźwięku jest na prawdę dobra, szczególnie w porównaniu do tej 8-bitowej pierdziawki którą miałem wcześniej
- wysłanie komendy odtwarzania nowego (lub tego samego) pliku podczas odtwarzania powoduje odtworzenie nowego pliku (miałem taką nadzieję).
- po lekkim tuningu wzmacniacza drze się niemiłosiernie na maksymalnej głośności :mrgreen:
- nie ma opcji na wysunięcie się karty SD - bo jej nie ma (co mi się czasem zdarzało przy starej pierdziawce po jakimś bardziej brutalnym manewrze).
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Moja nowa zabawka - Balancing Robot

Post autor: miś »

Za namową kumpla przerobiłem robota na wersję "Monster" :lol:

Trochę za duże te koła (12cm śerdnicy), ale po podkręceniu prądu silników do 1.2A jakoś daje radę.
Sorry za jakość filmu ale ciemno już było a mój aparat nie lubi takich warunków.
Pzdr. -----MIŚ-----
bagger
Posty: 549
Rejestracja: czwartek 24 lis 2011, 09:08
Lokalizacja: Leszno

Re: Moja nowa zabawka - Balancing Robot

Post autor: bagger »

Dobre!

Teraz już wiem dlaczego mi mówiłeś, że zarobiony jestes :lol:
Pozdrawiam, Jarek
Awatar użytkownika
mate
Posty: 134
Rejestracja: piątek 01 lis 2013, 14:19
Lokalizacja: Zgierz/Wroc

Re: Moja nowa zabawka - Balancing Robot

Post autor: mate »

Gratuluję, Wasze robociki wyglądają super.

Też ostatnio myślałem żeby zbudować takiego balansującego robota, tylko wersję na bezszczotkach. Jest projekt na instructables, gdzie ktoś zbudował takiego robota z wykorzystaniem kontrolera gimbala BGC 2.0 (ale jakaś stara wersja - 2X L6234 brushless motor control ICs, mega328p, Silabs CP2102 USB to serial) http://www.instructables.com/id/Brushle ... /?ALLSTEPS

Zobaczcie to w akcji, czyż nie jest fenomentalny? :D


Niestety pomysł w zawieszeniu, nie potrafiłem znaleźć identycznej płytki BGC 2, a nie liczę, że kopia kodu zadziała z innym kontrolerem. Dodajmy do tego brak umiejętności programistycznych i mamy przepis na niedokończoną budowę :-P

Może ktoś z Was podejmie wyzwanie zbudowania robota na bezszczotkach? :)
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Moja nowa zabawka - Balancing Robot

Post autor: Kowal »

mate pisze:...czyż nie jest fenomenalny?
Fajowy Obrazek i taki rzekł bym "kompaktowy" :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
ODPOWIEDZ