KYOSHO Pure 10 GP Alpha 4WD Nitro On-Road

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

KYOSHO Pure 10 GP Alpha 4WD Nitro On-Road

Post autor: Kowal »

Stałem się (jeszcze nie wiem czy szczęśliwym :roll:, ale za free :mrgreen:) posiadaczem podwozia z silnikiem modelu KYOSHO Pure 10 GP Alpha 4WD Nitro On-Road z silnikiem KYOSHO GX-12.

Niestety, do pełni szczęścia brakuje kilku części do sprzęgła :-/ Konkretnie tych w ramce na rysunku:

Obrazek

Niby znalazłem w UK: Kyosho Clutch Roller Bearing (Replaces LD70), ale brakuje mi jeszcze tej "obudowy" z zębatką 14T, którą co prawda mam, ale zauważyłem, że ma "nadgryziony" jeden ząb:

Obrazek

W trakcie pisania trwały poszukiwania, i w efekcie znalazłem sprzedawcę na eBay, który posiada (między innymi) tą zębatkę w dwóch wersjach:
kyosho alpha 2/3 nitro racer GX-12 GX-15 Clutch bell Plastic,
oraz
kyosho alpha 2/3 nitro racer GX-12 GX-15 Clutch bell Metal

I teraz pytania do znawców tematu napędu nitro:
1. Czy metalowa zębatka "zdawcza" nie "zajedzie" szybciej tej "odbiorczej" plastikowej :roll:
2. Czy warto od razu zmienić "klocki cierne" w sprzęgle :roll:

To było by chyba na razie na tyle... :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Brontos
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:01

Re: KYOSHO Pure 10 GP Alpha 4WD Nitro On-Road

Post autor: Brontos »

Witam, nie odpowiem Ci na pytania techniczne bo o nitro nie mam pojęcia, w RC, wiem że stałem się nieprzemyślanie, szczęśliwym posiadaczem Kiosho MADBUGA elektryka, nowego, ze sklepu w Marsylii, właśnie w Marsylii. U nas coś kupić do tej znanej, cenionej i popularnej na całym świecie marki, to jakiś absurd, nie mówiąc już o cenach (ale rozumiem obrót znikomy to i ceny znaczne) Auteczko super, mimo że niby wiela w nim plastiku, ale dawało radę. No a że osiągi rosły, silniki potężniały, baterie były w stanie wyspawać jedną stronę barierek na Moście Syreny starym. To w końcu zębatka plastikowa, odbiorcza powiedziała dość, nie mam do niej żadnej precesji, była naprawdę dzielna, ale 3S w połączeniu z 4200kV, po tygodniu załatwiły ją na "ament" (napęd oryginał 2S/2100kV).

Ebay kolega powiada....

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: KYOSHO Pure 10 GP Alpha 4WD Nitro On-Road

Post autor: Pieth »

Kyosho ma wiele części wymiennych z innymi modelami tej firmy, spróbuj w Ikarze http://www.rc-ikar.pl/cennik/kcar.html może coś dobierzesz bo w auta tej firmy warto zainwestować.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Tummi
Posty: 108
Rejestracja: niedziela 23 mar 2014, 19:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: KYOSHO Pure 10 GP Alpha 4WD Nitro On-Road

Post autor: Tummi »

W moim Trooperze pierwsza padla plastykowa zebatka odbiorcza. Atakujaca byla z alu. Wymienilem odbiorcza na metalowa. Po 3 minutach jazdy z aluminiowej zebatki atakujacej zostalo tyle: Obrazek

Zeby oczywiscie byly na calej szerokosci, pasowanie bylo takie:
Obrazek
(na foto jest juz komplet metal+metal przed dalszymi przerobkami).

T.
Brontos
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:01

Re: KYOSHO Pure 10 GP Alpha 4WD Nitro On-Road

Post autor: Brontos »

Przepraszam ze się podłączam pod temat, ale poniosły mnie nerwy i poszedłem do ślusarza...a to efekt.

P.S. Wa...ć KIOSHO ( za dostep do części)

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ