Buggy Monster Drifter na jednym podwoziu

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Buggy Monster Drifter na jednym podwoziu

Post autor: Pieth »

Nie samym lataniem człowiek żyje, warto też trochę pojeździć stary sprzęt trochę się znudził i poszedł do nowych właścicieli a i wnuki dorastają i to też lubią.Wybór padł na model Kyosho seria EZ, są to trzy różne budy i koła, wszystko pasuje na jedną ramę.
Udało mi się sklecić coś takiego
Buggy

Obrazek

Monster

Obrazek

Drifter

Obrazek

Wersja Monster i Buggy wyposażona w FPV, ogólnie to cała seria EZ jest prosta jak drut na fotce wszystkie narzędzia i rodzaje śrubek żeby rozkręcić w drobny maki z powrotem złożyć w całość + 8 wkrętów trochę dłuższych do amortyzatorów,

Obrazek

Bateria zakładana bez ściągania budy

Obrazek

Wg opinii poznanych użytkowników modelik niezawodny po paru modyfikacjach, jego słabym punktem jest szczotkowy silnik 540 22T ale jak się skończy założę bezszczotkę, chociaż na tym 540 wyciąga 35km/godz.
FPV to TS351 200mW i jakaś kamerka 600TVL kupiona lata temu.
Wrażenia z użytkowania wkrótce jak trochę kilometrów przejedzie.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Buggy Monster Drifter na jednym podwoziu

Post autor: Pieth »

Wersja Monster to niewypał, za słaby silnik i 2wd nie sprawdza się niestety.
Zrobiłem prowizoryczny tor z różnymi nawierzchniami o długości 80m i najpierw porównałem wydajność zasilania NIMH 3000mAh i Lipo 3300mAh
Próby w wersji Buggy
Na zwykłej baterii czas jazdy 9,30 min, dystans 900m
Na Lipo czas 21,30 min dystans 2,2km
Na tej ostatniej regulator pozwala na rozładowanie prawie do 3V na celę a nowa bateria pobrała 3800mAh, chyba trzeba będzie założyć buzer bo ją zajeżdżę szybciutko. Macie jakieś sugestie w tej materii?
Zupełnie inne doznania są podczas jazdy na podglądzie FPV nie patrząc na model, jeździłem tak wielokrotnie innymi modelami lądowymi ale nie na torze gdzie liczy się czas przejazdu, początkowo to nie takie proste, ale trening trwa ;-)
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Buggy Monster Drifter na jednym podwoziu

Post autor: Pieth »

Ponieważ powstał tor do wyścigów, a do ścigania potrzeba przynajmniej dwóch zawodników to w jeden wieczór skleciłem drugi model serii EZ Kyosho
Sand Master, płyty podłogowe i wyposażenie jest takie same we wszystkich trzech modelach, a konstrukcja prosta jak cep
Kit

Obrazek

Gotowy

Obrazek

Jazda po krętym torze autkiem 2WD nawet na słabym silniku szczotkowym wcale nie jest tak prosta jakby się mogło wydawać, a jazda na podglądzie video szczególnie. Trasę planuję powiększyć o odcinek żwirowo-szutrowy i lepiej oznaczyć do wyścigów FPV.
Krótki film z zabawy, w trzeciej części Jazda na podglądzie video, tylko w monitorze obraz dużo lepszy od tego z Yutuba

https://www.youtube.com/watch?v=wKU2biHbsHI

PS Kolegów z okolic Poznania i podobnymi konstrukcjami 1/10 2 i 4WD zapraszam do wspólnej zabawy.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Buggy Monster Drifter na jednym podwoziu

Post autor: Pieth »

W autach RC mam małe doświadczenie, czy to http://www.banggood.com/3650-110-Scale- ... 27412.html się nada przy zasilaniu 2S, nie zależy mi na super mocy, tylko niezawodności a zdaję sobie sprawę, że eliminując słaby punkt jakim jest silnik w tych modelach mogę mieć kłopoty z zębatkami.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
ODPOWIEDZ