Rhino 3 FPV

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rhino 3 FPV

Post autor: kazikfer »

Verid pisze:Dla ciebie to oznacza mniej więcej tyle że jak zainstalujesz VOX na aucie to będziesz z dużą dozą prawdopodobieństwa non stop puszczał w eter dźwięk pracującego silnika szczotkowego i grzechot budy.
Do momentu podjechania do obiektu westchnień :) dlatego wybrałem model elektryczny bo jak stoi w miejscu to nie wydaje dźwięku.
Verid pisze:Zasada pracy VOX jest taka, że mamy detekcję sygnału akustycznego z mikrofonu i wzmacniacza z regulowanym poziomem odcięcia. Regulator ustawiamy w takim położeniu aby normalna rozmowa (jak przy nadawaniu) spowodowała uruchomienie nadajnika. Po skończeniu wypowiedzi (czas też może być regulowany) radio przełącza się na odbiór.
Czyli jak ktoś mówi po przez włączoną funkcję VOX to nie można mu (jej) przerwać dopóki nie skończy....
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Rhino 3 FPV

Post autor: Verid »

kazikfer pisze:Czyli jak ktoś mówi po przez włączoną funkcję VOX to nie można mu (jej) przerwać dopóki nie skończy....
Ośmieliłbyś się przerwać "obiektowi westchnień"? :mrgreen:
kazikfer pisze:Do momentu podjechania do obiektu westchnień :)
Czyli innych użytkowników eteru mamy głęboko.... co mi tam że na czas jazdy nadaję kakofonię pisków, chrzęstów i chrobotów. Ważne że ja się dobrze bawię... :roll:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rhino 3 FPV

Post autor: kazikfer »

Verid pisze:Czyli innych użytkowników eteru mamy głęboko.... co mi tam że na czas jazdy nadaję kakofonię pisków, chrzęstów i chrobotów. Ważne że ja się dobrze bawię...
http://allegro.pl/krotkofalowki-cobra-m ... 16833.html
-8 kanałów – wybór w menu urządzenia.
-121 kodów osobistych – do wyboru 38 kodów CTCSS oraz 83 kody DCS.Funkcja Scan–Umożliwia użytkownikowi przeszukiwanie kanałów wraz z kodami osobistymi.

Także myślę, że coś dla siebie znajdę żeby nie przeszkadzać innym.
A że człowiek sie dobrze bawi :) no cóż... mnie nie boli jak się dobrze bawią z krótkofalówkami i RC fpv :) wręcz podziwiam :)

Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Rhino 3 FPV

Post autor: Verid »

kazikfer pisze:no cóż... mnie nie boli jak się dobrze bawią z krótkofalówkami i RC fpv :) wręcz podziwiam :)
Nie zrozumiałeś - no trudno...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rhino 3 FPV

Post autor: kazikfer »

Niestety po kolejnych testach stwierdzam ze nie dość że nadajnik sieje to jeszcze jednak ruch zrywa link video.
Także sprawa się rypła i potrzebny nowy nisko budżetowy link. Może taki ?
http://allegro.pl/fpv-nadajnik-odbiorni ... 93066.html
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Rhino 3 FPV

Post autor: Verid »

Odbiornika nie znam ale z nadajnika jestem bardzo zadowolony. Z antenami od Kkacpra i monitorkiem SKY-700D zrobiłem ponad półtora kilometra na tym TS351.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rhino 3 FPV

Post autor: kazikfer »

Byle nie zrywało podczas ruchu... musze to jeszcze przemyśleć.
Potrzebowałbym do tego tania kamerkę a szerokim kącie widzenia 180 stopni albo fisheye

Czy ktoś śledzi kamerki 808 ? http://www.chucklohr.com

Ostatnio się zatrzymałem na 808#16 V2 która ma wyjście live-out i wypukłą soczewkę (o dużym polu widzenia), która by spełniała moje wymagania ale może już są lepsze jakościowo w tej samej cenie.. Widzę że tam już dojechali do 30tki...
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
dextil
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 16 lut 2015, 19:06

Re: Rhino 3 FPV

Post autor: dextil »

Co do nadajnika i odbiornika to polecam TS351 i RC305 (niskobudżetowe). Kamerka tylko do podglądu czy nagrywania również?
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rhino 3 FPV

Post autor: kazikfer »

Masz może jakiś link do takiego zestawu ? rc305 dużo się rożni od rc805?

rozważam kamerkę do podglądu ale jak nie dużo droższa będzie tez do nagrywania to może warto się skusić, póki co biorę pod uwagę kamerkę 808 16 v2 bo zależy mi na szerokim obiektywie

natomiast znalazłem tez cos takiego i wygląda na gotowy mega tani zestaw z ekranem monitorem , brakuje tylko zasilania do tego wszystkiego http://allegro.pl/zestaw-do-podgladu-fp ... 14071.html
Dextil jak Ci się podoba pomysł z krótkofalówką ?
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
dextil
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 16 lut 2015, 19:06

Re: Rhino 3 FPV

Post autor: dextil »

Różnią się tym, że rc805 ma wyświetlacz kanałów, a rc305 nie.
Co do krótkofalówki, to sam kiedyś coś podobnego robiłem. Tylko ja wykorzystałem starą komórkę i rozmowy za darmo ;-). Miny ludzi bezcenne.
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rhino 3 FPV

Post autor: kazikfer »

Czy za pomoca tego zestawu mozna przekazywac oprocz video rowniez dzwiek z pokladu modelu? Jesli tak to trzeba dokupić mikrofon? Jak podlaczyc?
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Rhino 3 FPV

Post autor: Verid »

Czy wiesz że więcej czasu zajęło ci napisanie tego posta niż trwa odpytanie Googla w tym temacie?
kazikfer pisze:Czy za pomoca tego zestawu mozna przekazywac oprocz video rowniez dzwiek z pokladu modelu?
Tak, można.
kazikfer pisze: Jesli tak to trzeba dokupić mikrofon?
TS351 ma wbudowany mikrofon ale tak badziewnej jakości że jeżeli chcesz słuchać czegokolwiek innego niż wycie silników to sugeruję dokupić zewnętrzny
kazikfer pisze: Jak podlaczyc?
Lutownicą :roll:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rhino 3 FPV

Post autor: kazikfer »

Verid pisze:TS351 ma wbudowany mikrofon ale tak badziewnej jakości że jeżeli chcesz słuchać czegokolwiek innego niż wycie silników to sugeruję dokupić zewnętrzny
Np jaki?
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Rhino 3 FPV

Post autor: Verid »

Sorry ale wyczerpałeś na dziś limit wyszukiwania za ciebie informacji w sieci.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rhino 3 FPV

Post autor: kazikfer »

Wygooglac potrafię sobie sam. Pisze tu żeby dowiedziec sie od kogoś kto wie, ma doświadczenie i jest na tyle uprzejmy żeby ta wiedza sie podzielić abym nie musial kupować pięciu mikrofonów.. Wiec koledze za rady w moim wątku juz dziękuję, Verid idzi być wredny gdzie indziej... (a najlepiej zmień ten podpis, bo jest nie zbyt miły)
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
ODPOWIEDZ