Carrera Ford F-150 SVT Raptor 27Mhz na 433Mhz

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
aligator
Posty: 152
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 13:08
Lokalizacja: Poznań

Carrera Ford F-150 SVT Raptor 27Mhz na 433Mhz

Post autor: aligator »

Witam, mam 2 takie fajne autka
Obrazek
http://www.carrera-rc.com/en/products/r ... highlights
Jedno śmiga jak nowe, drugie trochę niedomaga. Dostało za dużego prądu, poszedł scalak i nie ma wstecznego ;-)
Autka nie mają za dużego zasięgu, najczęściej trzeba podchodzić bliżej, bo przystaje po ok 15m, trochę to upierdliwe.
Sam wygląd jest super, laczki wysokie - gumowe, reflektory swiecą :lol:
A że mam wolną płytkę eleresa... Czy można by wykorzystać jego bebechy tzn silnik, serwa i puścić sterowanie na 433Mhz ? Czego by potrzeba?
Przypuszczam, że serwo do skręcania podłącze bezposrednio do lrs.
Czy potrzeba do tego jakiegoś układu? Bo to tak na chłopski rozum to potrzeba tylko informacji przód/tył/skręcaj i płynnej regulacji tych czynności :?: Na HK widziałem np coś takiego http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... verse.html Nie wiem czy bez tego nie ruszy, czy też może wystarczy tylko regulator do silnika z rewersem tzn ze zadziała "do przodu i do tyłu" ?
Tu parę fotek po tym jak spowodowałem dymek
https://plus.google.com/u/0/photos/1125 ... 1457316321
Musiał bym jeszcze raz rozkręcić i sprawdzić dokładnie jakie jest serwo i silnik.

Pytania może naiwne, ale jestem ciekaw można i czy warto jeszcze bardziej popsuć ? No i docelowo kamerkę zamontować 8-)
Pozdrawiam Maciej. F450, Naza+GPS, TGY9XR, LRSv1, Boscam 5,8G 200mW, RemZibi OSD, Quanum V2.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Carrera Ford F-150 SVT Raptor 27Mhz na 433Mhz

Post autor: jelcyn »

Trzeba będzie wywalić wszystko po za silnikiem. Ten pewnie będzie szczotkowy więc taki esc potrzeba i tu może pojawić się problem bo najlepszy byłby esc z płynną regulacją obrotów w obu kierunkach, a dostępne będą inne :-/
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Carrera Ford F-150 SVT Raptor 27Mhz na 433Mhz

Post autor: PiotrSz »

aligator pisze:Pytania może naiwne, ale jestem ciekaw można i czy warto jeszcze bardziej popsuć ? No i docelowo kamerkę zamontować
Wg mnie nie warto bo to typowa zabawka, plastikowy napęd który jak dociążysz lepszym zasilaniem, kamerą, nadajnikiem video, serwem na skręt prędzej czy później odmówi posłuszeństwa... chyba że będziesz jeździł tylko po płaskim i równym terenie to może jakiś czas Ci pożyje.

Kolejna rzecz musiał byś wymienić całą elektronikę łącznie z silnikiem napędowym bo ten oryginalny nie wytrzyma Ci długo.

Jak już chcesz koniecznie zbudować samochodzik FPV to poszukaj takiego modelu używanego http://olx.pl/oferta/elektryczny-monste ... 8cus1.html (himoto albo maverick bo do tego są części na polskim rynku, wystrzegaj sie reeleyów i innego gówna z conrada)

Radzę Ci to jako modelarz samochodowy z wieloletnim doświadczeniem.
Awatar użytkownika
aligator
Posty: 152
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 13:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Carrera Ford F-150 SVT Raptor 27Mhz na 433Mhz

Post autor: aligator »

Czyli koszty przebudowy mogą wynieść prawie tyle co kupno gotowego używanego modelu z właściwymi bebechami. I o to mi chodziło, nic na siłę. Lepiej zapytać zanim się władujesz w bezsensowny projekt. Autka pozostaną na 27mhz, do zabawy to wystarczy, chyba ze spylę i za to kupie coś mocniejszego. Dzięki
Pozdrawiam Maciej. F450, Naza+GPS, TGY9XR, LRSv1, Boscam 5,8G 200mW, RemZibi OSD, Quanum V2.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Carrera Ford F-150 SVT Raptor 27Mhz na 433Mhz

Post autor: PiotrSz »

Co prawda Mavericki i Himoto w skali 1:10 też na plastikowym przeniesieniu napędu ale zanim zmieniłem pracę serwisowałem te modele przez ponad 2,5roku i ze 3 razy mi się zdarzyło żebym wymieniał zębatki dyfrów a tak to przeważnie uszkodzone serwa, zmielone zębatki atak/odbiór czy połamane wahacze ale to tylko przy modelach mocno skatowanych.

Jak chcesz sobie złożyć model do FPV czyli do jazdy w lajtowym terenie czy spacery po plaży czy w jakimś podobnym otoczeniu to to co zalinkowałem wystarczy Ci z powodzeniem. Jak chcesz tanio pobawić się w przeprawówkę FPV to pomyśl o modelu Maverick Scout który możesz na upartego nawet przerobić w model trialowy.
Awatar użytkownika
maniaq
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 05 sty 2012, 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: Carrera Ford F-150 SVT Raptor 27Mhz na 433Mhz

Post autor: maniaq »

Dołączę się do dyskusji :)

A gdyby zrobić to na podwoziu TL-01?: np. http://olx.pl/oferta/model-rc-tl-01-CID767-ID8iWgR.html
scratchbuild is my life
Awatar użytkownika
aligator
Posty: 152
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 13:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Carrera Ford F-150 SVT Raptor 27Mhz na 433Mhz

Post autor: aligator »

W tej chwili niczego nie będę rozpoczynał, bo nie mam na to finansów, a nie chce łapać paru srok za ogon. Dopiero co udało mi się oderwać od ziemi quadro. Pytanie było bardziej teoretyczne. No liczyłem, że wystarczy zmienić pierdule , a nie wszystko ;-)
Pozdrawiam Maciej. F450, Naza+GPS, TGY9XR, LRSv1, Boscam 5,8G 200mW, RemZibi OSD, Quanum V2.
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Carrera Ford F-150 SVT Raptor 27Mhz na 433Mhz

Post autor: mknet »

TL-01 to typowy onroad, kiedyś popularny z powodu klasy topstock, większość występowała z regulatorem mechanicznym.
Jeżeli chcesz poruszać się w na drogach mniej utwardzonych szukaj podwozia TB-01, to typowa wanienka z osłoną chroniącą elementy newralgiczne przed wodą.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Carrera Ford F-150 SVT Raptor 27Mhz na 433Mhz

Post autor: cebulator »

mknet, Ale w linku jest chyba co innego pod nazwą TL-01. Spoglądnij, że tam gość sprzedaje monster trucka.
W linku powinno być WT-01.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Carrera Ford F-150 SVT Raptor 27Mhz na 433Mhz

Post autor: mknet »

Rzeczywiście, nie otwierałem linku, sugerowałem się opisem. To dokładnie klon TL-01B, popularny ok.6lat wstecz chińczyk.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
maniaq
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 05 sty 2012, 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: Carrera Ford F-150 SVT Raptor 27Mhz na 433Mhz

Post autor: maniaq »

scratchbuild is my life
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Carrera Ford F-150 SVT Raptor 27Mhz na 433Mhz

Post autor: TorFPV »

Ja też przerabiałem zabawkę 27MHz na 433MHz, wymieniłem wszystko oprócz silnika. Siedzi tam szczotka nawet nie wiem jakiej klasy. Regiel dorwałem od kolegi jakiś 60A. Ciekawy regiel bo daje 7V na odbiornik i zjarałem serwo przez to. Mam płynną regulację w przód i w tył. Serwo dałem HV na metalowych zębatkach. Ogólnie jazda takim czymś FPV po okolicy jest przecudowna i daję ogromną frajdę :)

Mój samochodzik :

http://i.imgur.com/ve25QCi.jpg

Edit: nie mogę normalnie zdjęcia wstawić, jakieś dzikie ograniczenia są co do rozmiaru :shock: :shock:
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Carrera Ford F-150 SVT Raptor 27Mhz na 433Mhz

Post autor: PiotrSz »

toretto1995 pisze:Edit: nie mogę normalnie zdjęcia wstawić, jakieś dzikie ograniczenia są co do rozmiaru :shock: :shock:
Ograniczenia jak najbardziej sensowne :-) i są po to żeby ludzie nie wstawiali dziko bez sensownie dużych zdjęć co utrudniało oglądanie na urządzeniach mobilnych, laptopach czy słabszych łączach.

Sorry za off topic.
Awatar użytkownika
yelloo
Posty: 145
Rejestracja: środa 11 cze 2014, 12:16
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Carrera Ford F-150 SVT Raptor 27Mhz na 433Mhz

Post autor: yelloo »

toretto1995 pisze:Ja też przerabiałem zabawkę 27MHz na 433MHz, wymieniłem wszystko oprócz silnika.
A jaką antenę odbiorczą dałeś do 433MHz? Ja tak rozważam czy w swojego wrzucać wielkie vee, czy monopola kosztem zasięgu...
Tx 5.8 GHz 200mW + Rx 3-turn helical; FrSky 2.4 GHz + 7dbi patch; eLeReSv2; Bixler 2, RC Logger Xtreme, Turnigy 1:18 Stadium Truck
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Carrera Ford F-150 SVT Raptor 27Mhz na 433Mhz

Post autor: TorFPV »

Antenę odbiorczą mam zwykłego dipola a nadawczą bacik by zorba :)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
ODPOWIEDZ