Lego technic 8366 RC

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
maaccieek97
Posty: 95
Rejestracja: niedziela 12 maja 2013, 18:53
Lokalizacja: Płońsk/Wawa

Lego technic 8366 RC

Post autor: maaccieek97 »

witam.
kiedyś dostałem taki zestaw lego. :->
kolekcjonowałem lego i pamiętam że to bardzo fajnie jeździło.
ostatnio chciałem sobie zrobić tanią platformę fpv żeby sobie pojeździć po podwórku. I wpadłem na pomysł. "dlaczego nie z lego"- mam tego bardzo dużo wiec na pewno coś fajnego się zbuduje :-D
Wyciągnąłem części z tego zestawu, bo w nim były najmocniejsze siniki.
Obrazek

Odkryłem problem.
Radio ma na pierwszym kanale- lewym drążku (gazu) nie reaguje na ruchy drążkiem do przodu.
Czyli jak ruszam drążkiem do tyłu to silnik się kręci, jak do przodu- nic.
Dodam że to silniki są w pełni sprawne, a jak zmierzyłem napięcie multimetrem na 'wyjściu' to przy 'cofaniu' napięcie było - 6-7 Volt, a przy 'ruchem do przodu' napięcie było równe 0-0.20V.
Zdjęcia sprzętu i :
Obrazek
Reszta zdjęć z układami z środka radia, i 'odbiornika&centrum auta" sa w folderze razem z filmem. LINK do zdjec i filmu
Czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć co zmierzyć/ co zrobić aby dało się jeździć w przód i tył?
Jeżeli jest ktoś chętny żeby to wziąść na warsztat to wyśle i zapłacę za naprawę ;-) [/size]
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

Już polecałem tego gościa ale podeślę jeszcze raz namiar http://www.rcmodelserwis.pl
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Problemem jest raczej nie pilot tylko elektronika sterująca silnikami, paść mógł np. tranzystor, zapewne na styk i w sot-23.
William
Posty: 41
Rejestracja: piątek 31 sty 2014, 19:17
Lokalizacja: Zagościniec

Post autor: William »

Trochę odkopuję, ale dopiero teraz znalazłem.
Na polskim forum dorosłych fanów lego kiedyś wyczytałem iż, może to być najprawdopodobniej spowodowane naderwanym kablem przy gałce.
Jako osoba trochę znająca się na lego proponuję postawić ten zestaw w gablotce ponieważ jest to prawdziwy unikat.
Poza tym raczej nie nada się on do fpv bo ma on około 25 metrów zasięgu (bynajmniej mój taki ma).
ODPOWIEDZ