"FUNGUIDER" Nowinka godna uwagi czyli FPV w aucie

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
willyams
Posty: 25
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 07:56
Lokalizacja: kęty

"FUNGUIDER" Nowinka godna uwagi czyli FPV w aucie

Post autor: willyams »

Witam serdecznie wszystkich modelarzy RC

Na wstępie nadmienię, że nie jestem sprzedawcą ani nikim w tym rodzaju.
Miałem po prostu odrobinę szczęścia i dostałem z firmy ABC-RC do przetestowania pewną nowinkę którą chciałbym zaprezentować.

Urządzenie nazywa się „FunGuider” i jest produkowane przez firmę Toyrevo.
Jest to kompletny zestaw FPV zarządzany za pomocą dowolnego telefonu lub tabletu wyposażonego w system android.

Głównym przeznaczeniem urządzenia są samochody RC ale bez problemu można zastosować urządzenie w łodziach.

"Funguider" wyposażony jest w ruchomą kamerę o rozdzielczości 640x480 ,mikrofon i głośnik co daje niezłą bazę do zrobienia z niego urządzenia szpiegowskiego ,straszaka  lub pojazdu ekspedycyjnego.

W zestawie otrzymujemy wszystko ,co potrzebne do uruchomienia zestawu (oprócz oczywiście modelu i tableta :-) )czyli :
- centralka główna
- 2 anteny wifi
- zestaw przewodów zasilających wszelkiego rodzaju (3 rodzaje )
- dwie przedłużki do serw
- klocki z gąbki do montażu zestawu na modelu oraz taśma dwustronna do zamocowania całości.

Obrazek
Obrazek

Montaż urządzenia jest banalnie prosty.
Przykręcamy anteny, montujemy centralkę na modelu za pomocą taśm dwustronnych
Wypinamy z modelu wtyczki z odbiornika (Serwo skrętu i regulator) i wpinamy je odpowiednio w gniazda „SERVO” i „ESC”. Na koniec podpinamy wtyczkę zasilania w gniazdo „POWER”
I to wszystko :-)
Podpinamy pakiet, włączamy w odpowiedniej kolejności regulator , a po nim centralkę.

Obrazek

Bierzemy tablet i ściągamy ze sklepu aplikację. Ja wpisałem w wyszukiwarce Funguider i znalazłem aplikację „Drive Fun” ale pewnie niedługo będzie ich więcej.
Po zainstalowaniu łączymy z siecią wifi stworzoną przez centralkę ”ToyRevo” i uruchamiamy aplikację. Po zsynchronizowaniu urządzeń zobaczymy na ekranie tableta obraz z kamery i od tej pory nie pozostaje nam już nic jak tylko się bawić 
Słyszymy już i widzimy wszystko co dzieje się wokół naszego „szpiega”

Tu krótki teścik (przepraszam za jakość - telefon)
http://youtu.be/nMv1m-XOjKQ

Mój zestaw zmontowany jest „na szybko” w celu sprawdzenia więc nie sugerujcie się. Mój samochód akurat wyposażony jest w silnik bezszczotkowy, który nie specjalnie nadaje do zabawy w domu.
Urządzenie daje nam spore możliwości takie jak :
- obraz na żywo, który możemy w każdej chwili zapisać,
- robienie zdjęć,
- nagrywanie i odtwarzanie dźwięku.

O ile uda się komuś podjechać niezauważenie pod „obserwowany” obiekt to można mieć niezły ubaw. Mój syn mocno się zdziwił gdy wjechałem cichaczem pod jego szafę i odtworzyłem mu szczekanie psa (którego zresztą nie posiadamy).

Mikrofon „FunGudera” jest po prostu świetny. Zbiera pięknie. Kamera mimo, że nie HD przekazuje w miarę dobrej jakości obraz .

Najfajniejsze jednak jest to, że dzięki „funguiderowi” możemy śledzić obraz z kamery z miejsc do których zwykle nie mamy dostępu lub są poza zasięgiem wzroku. Zamontowany na solidnym Crawlerze przeistoczy go w prawdziwy pojazd ekspedycyjny.
Nie polecam podglądania niedźwiedzi w jaskiniach i innych niebezpiecznych zwierząt , które potencjalnie mogą zrobić krzywdę 

Zastosowań w/w zabawki nie będę się rozpisywał bo jest ich sporo i każdy z was wymyśli
coś dla siebie.
Interfejs jest przejrzysty bez zbędnych „przeszkód”

Obrazek

Mamy tu przyciski kolejno od lewej służące do
1) Ustawienia urządzenia (kalibracja, głośność, itp.)
2) Aparat
3) Kamera
4) Manager dźwięków
5) Mikrofon
6) Odtwarzanie nagrania.

Sterowanie modelem odbywa za pomocą wirtualnej kierownicy i pedałów jak w klasycznym aucie.

Wadą jaką zauważyłem podczas testów to zwłoka czasowa przy sterowaniu. Niestety chyba z tym musimy się pogodzić. Mój tablet nie należy do najwolniejszych (2x 1.5GHz) ale reakcje są zauważalnie spowolnione, co dyskwalifikuje urządzenie do sterowania modelem przy wyższych prędkościach , ale nie do tego to służy. Na wyścigi lub zawody lepiej jednak uzbroić model w klasyczną aparaturę.

Urządzenie w Polsce jest jeszcze niedostępne, choć wkrótce pewnie się to zmieni.
Zainteresowanych odsyłam z zapytaniem o dostępność do firmy ABC-RC, która jak już wspomniałem udostępniła mi w/w egzemplarz w celach testowych, za co serdecznie dziękuję.
Myślę że jest to naprawdę ciekawa propozycja na rynku nowinek technicznych.[/youtube]
ODPOWIEDZ