Czy samochód Team C tr04 nadaje się pod FPV i inne problemy

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
janw23
Posty: 313
Rejestracja: sobota 09 lut 2013, 19:12
Lokalizacja: Starachowice

Czy samochód Team C tr04 nadaje się pod FPV i inne problemy

Post autor: janw23 »

Znalazłem taki samochód http://www.conrad.pl/Model-Truggy-RC-Te ... &pi=239450 , widziałemgo w sklepie lecz nie wiem czy nadaje się pod FPV pod względem miejsca w kabinie (chciałbym zamontować fox 800). Drugim problemem jest zasięg około 150m. Jest to dla mnie za mało. Czy da się jakoś wydłużyć zasięg na min 600m? Z góry dziękuję za odpowiedź.
kambal
Posty: 64
Rejestracja: środa 28 lis 2012, 23:02
Lokalizacja: Ostrołęka/Białystok

Post autor: kambal »

Zasięg to kwestia zastosowanej aparatury. Ja na fabrycznym turnigy w samochodzie typu Bonzer mam około 400m zasięgu. Co do fpv, gdzie chcesz jeździć? Bo jeśli offroad to 1:10 to za mało, szukaj czegoś większego bo czasem można się wpakować w gorszy teren a ten model ma mały prześwit i konieczny będzie spacer. A co do miejsca w środku to lepsze było by buggy lub monster z obudową z leksanu zakładaną na spinki, np coś takiego http://turborc.pl/index.php?products=pr ... od_id=1217 i łatwo o części zamienne
Awatar użytkownika
janw23
Posty: 313
Rejestracja: sobota 09 lut 2013, 19:12
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: janw23 »

Zamierzam jeździć onroad oraz offroad ale bardziej onroad ponieważ terenowa trasa przy moim domu ma zaledwie 10 metrów i ciężko jest to nazwać offroadem. Dzięki za poradę. Jeszcza jedno, jaki zasięg ma ten samochód z linka co mi dałeś?
kambal
Posty: 64
Rejestracja: środa 28 lis 2012, 23:02
Lokalizacja: Ostrołęka/Białystok

Post autor: kambal »

szczerze mówiąc to nie jestem w stanie powiedzieć, bo ja kupiłem używkę z uszkodzonym torem rc i od razu poszło tam 2,4GHz, oryginalnie jest tam 27Mhz, jeśli się nie mylę to niewiele jest teraz zakłóceń na tym paśmie więc kwestia terenu i ilości ścian do przebicia, ale myślę że uzyskasz swój zakładany dystans, pod warunkiem że link wideo na to pozwoli.
Awatar użytkownika
janw23
Posty: 313
Rejestracja: sobota 09 lut 2013, 19:12
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: janw23 »

Przed sekundą znalazłem takie cuda - zobacz (: http://turborc.pl/index.php?cat_id=389& ... rt=default Czy to by w jakis tajemniczy sposób było kompatybilne z tym bonzerem?
kambal
Posty: 64
Rejestracja: środa 28 lis 2012, 23:02
Lokalizacja: Ostrołęka/Białystok

Post autor: kambal »

Bonzer to tylko model, w środku jest 2 kanałowy odbiornik oczywiście wymienny, a w zestawie dostajesz aparaturę pistoletową. I odbiornik i apka działa na 27MHz, to jest częstotliwość pracy. Jeśli chciał byś zastosować moduł Long Range potrzebujesz moduł nadawczy oraz aparaturę którą mógł byś podać sygnał do tegoż modułu nadawczego oraz odbiornik. Jeśli tak bardzo patrzysz na ten zasieg to niestety, ale podawany on jest w powietrzu, na ziemi jest znacznie mniejszy. Na początek proponował bym zostać przy oryginale który na pewno nie będzie Ci aż tak bardzo wchodził w tor video.
Awatar użytkownika
janw23
Posty: 313
Rejestracja: sobota 09 lut 2013, 19:12
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: janw23 »

Okej dzięki
Awatar użytkownika
janw23
Posty: 313
Rejestracja: sobota 09 lut 2013, 19:12
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: janw23 »

Wiesz może do czego służą w samochodach dodatki typu gyro lub telemetryka. W samolocie to rozumiem ale do samochodu?
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Prono »

Telemetria podaje Ci dane np. o prędkości i temperatorze np. silnika albo regla.
A gyro... stabilizuje samochód w poślizgach. Takie ESP :]
oski
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 21 cze 2012, 22:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: oski »

Rozpatrywałeś temat crawlera ? Nawet najtańsze modele HSP się sprawdzą.
Dlaczego crawler?
- mniejsza prędkość = mniejsze drgania obrazu które są bardzo widoczne przy standardowej prędkości Bonzera na szczotkowym silniku - o BL nawet nie wspominam :)
- z racji specyficznej budowy wjedziesz praktycznie w każde miejsce, a co najważniejsze także z niego wyjedziesz o własnych siłach
- zużycie części jest minimalne,
- uniwersalne zasilanie - pobór prądu jest bardzo niewielki, spokojnie starczą pakiety 2200mAh lub mniejsze w okolicach 1500mAh gdy masz 100% stockowy zestaw z jednym silnikiem.

Sam Bonzer nie jest najlepszym wyborem - fabryczny regiel potrafi spalić się sam z siebie, przeniesienie napędu jest skomplikowane poprzez układ wielu zębatek, do tego zamknięte w trudno dostępną obudowę, która nawet przed brudem nie chroni. Fabryczne opony to także porażka, a sam silnik ma podobne parametry do tych stosowanych w starych drukarkach :)

Jeśli jednak nadal chcesz coś "szybszego" polecam jakiś używany model z Allegro, np Traxxas, Hpi, Team Associated, Team Losi.
ODPOWIEDZ