Ślizg na narto-łyżwach

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Ślizg na narto-łyżwach

Post autor: kazikfer »

Po raz kolejny dałem upust swojej radosnej twórczości i popelnilem takiego oto patyczaka. Nie jest to najtrwalsza konstrukcja ale wcale na taką nie była planowana. Generalnie już w trakcie budowy zauważyłem elementy do poprawy i jeszcze większego odchudzenia... ale niech będzie wersja beta.

Z parametrów to: radio 2 ch HK GT2, aku 1100 mah, silnik szczotka, regiel około 18A ,serwo hitec jakieś 4kg, śmigło coś ala 3x3 składane usztywnione taśmą izolacyjna kamerka keychain (może kiedyś FPV), nie długo wrzucę filmik z pierwszego ślizgu , oblotu.. czy jak zwał tak zwał....

Jakoś wydaje mi się ze mimo słabego silnika będzie stosunkowo szybki bo listewki 8x8 z Castoramy nie ważą za dużo i nawet brak łożysk w kółkach (które przymocowałem na wkręty) nie powinien go zatrzymać

Przy dobrym silniku bezszczotkowym i fajnym aku można by zrobić naprawdę rakietę. Pozdrawiam


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek 08 lis 2016, 17:58 przez kazikfer, łącznie zmieniany 2 razy.
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

nie chcę cię martwić ale zastosowałeś zbyt wiele błędów przy tej konstrukcji .

-serwo na skręcie ( przy takim ramieniu i do tego tak słabej konstrukcji balsowej , złamie się ten widelec lub wylecą tryby )
- koła tylne powinny być wleczone na wahaczach i zdecydowanie możesz to zrobić niżej , bo i tak śmigło jest nad ramą .

- sterowanie , zakładam że zwykły ster kierunku będzie bardziej skuteczny niż to kółeczko lub połączenie steru i kółeczka będzie lepszym rozwiązaniem .

w takiej postaci konstrukcja nadaje się tylko do jazdy po idealnie równym podłożu i to też za pewnie tylko na kilka prób
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

Witam panowie,

Zostały poczynione drobne zmiany, np wieża została zamieniona na słupek po pierwsze dla tego że słupek jest lżejszy, po drugie dla tego że też spełni swoją funkcję a ukośna podpora lepiej przeniesie energie ciągnięcia przez śmigło (a przynajmniej tak mi sie wydaje). Generalnie przód musi zostać wydłużony bo model jest supernadsterowny - nawet zmniejszenie Dual Rate prawie na minimum nic nie pomaga przy dużych prędkościach ,może boki też wydłużę w następnej wersji - dla stabilności.

Poniżej kilka zdjęć, ramiona tylnych kół zostały skrócone a przednia os postawiona bardziej w pion. By the way niech ktoś mi wytłumaczy jaka będzie różnica w promieniu skrętu przy poniższych dwóch ustawieniach przedniego koła do osi pionowej (rzut z boku)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


I jakie są w prawdziwym bojerze proporcje bocznej belki do podłużnej ? 2:1?
Obrazek
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Qwer
Posty: 196
Rejestracja: sobota 06 kwie 2013, 21:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qwer »

Ciekawa konstrukcja :-)

Wydaje mi się, że w pierwszym (pionowym) ustawieniu promień będzie mniejszy. W efekcie może być większa podsterowność.
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

Możesz zastosować winglety i sopojlery do zachowania lepszej przyczepności lub zastosować szersze koła .
Sprawdził bym też czy minimalny skłon silnika poprawi sterowność poprzez docisk do podłoża , przednie koło prawdopodobnie ma za małą przyczepność .
Masz może film jak to pędzi :)
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

filmik bedzie jak znajde operatora bo niedaje rady trzymac apke i kamere na raz chyba ze ja gdzies postawie... a tymczasem ktos mi odpowie jakie proporcje ma prawdziwy bojer belki poprzecznej do podloznej ?
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

Here comes challenger !
Robie kolejna odslone Bojera, dostal nowa baterie 2000mah.
Jakies sugestie co do materialy na plozy? bo ten bedzie na lod
Na poczatku byly katowniki z castoramy ale sa zbyt ciezkie, teraz jest pomysl kupienia plytek do drukowania poniewaz sa lzejsze i wygladaja na wmiare wytrzymale.

Obrazek
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

kto ma pomysl na plozy na lod ? metalowe plaskowniki sa mega ciezkie, mysle o czym sztucznym np plytki drukowane ale okazaly sie slabym pomyslem..
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Płozy z ble czego a dokleić można do nich kawałek czegoś metalowego, przykleić strunę, lub zrobić rowek i włożyć w niego kawałek blaszki, lub można na żyletkach, lub ostrzach od od nożyków monterskich itd itp...
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

no to wlasne sie tak mowi ze mozna z byleczego zrobic, ale z czego byleczego?
balsa przy skrecie sie polamie ,moze sklejka by dala rade i do niej podkleic cos...
ale chyba nie nozyk do tapet bo bedzie sie wrzynal w lod i stawial wieksze opory

niewiem moze wytne cos z plaskownikow jednak ale to ostatecznosc z braku pomyslow
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
qlf
Posty: 810
Rejestracja: poniedziałek 04 paź 2010, 15:29
Lokalizacja: IRL

Post autor: qlf »

Może kątownik ameliniowy?
Grzegorz
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

a majo takowe w castoramie? mieszkam w stargardzie szczecinskim tutaj niezaduzo sklepow. Gdzie bym mogl to dostac?
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
qlf
Posty: 810
Rejestracja: poniedziałek 04 paź 2010, 15:29
Lokalizacja: IRL

Post autor: qlf »

Szukaj profilu narożnego.
Pierwszy link z brzegu http://www.castorama.pl/profil-narozny- ... ralne.html
Grzegorz
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

;) bog zaplac dobry czlowieniu
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
joint
Posty: 158
Rejestracja: wtorek 11 gru 2012, 18:40
Lokalizacja: Blisko Wawy :)

Post autor: joint »

Profil może być za niski i będzie mocno hamować o śnieg bo przecież nie zawsze jest czysty lód.
Obrazek
Tak wygląda prawdziwa płoza od bojera DN i bym próbował wystrugać coś w podobie z jedną osia obrotu. Wtedy płoza dopasowuje się do podłoża.
ODPOWIEDZ