Auto z kamerą

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Auto z kamerą

Post autor: cebulator »

Witam
Z racji że już prawie sesja a w tym czasie zazwyczaj robi się wszystko byleby się nie uczyć, a ponadto pogoda odstrasza od latania, złożyłem takie coś na prędce.
Podwozie to Tamiya DF-02(buggy)
Video Fox 800.
Obrazek
Niestety tylko na linku T9x i to słychać w szarpaniu serwem kierunku, ale frysky siedzi w samolocie i czeka na pogodę.
Krótki filmik:

Wiem, że jakość nie powala ale to moje pierwsze fpv'łowanie.
I jeszcze btw. Czy to normalne, że podczas nagrywania filmu z graberra na laptopie aż tak spadają klatki w podglądzie?
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

fajne fajne
jak tam ostatnio rozkminialem opcje zeby do auta kupic 3 kanalowa aparature co ma trzeci kanal pod kciukiem i..... z kanalu wyjscia odbiornika na serwo skretu dac rozgaleznik i podlaczyc serwo skretu i serwo do obracania kamery potem....

do trzeciego kanalu obslugiwanego przez przycisk pod kciukiem dac male serwo...
z serwa obracajacego kamera przeciac czerwony kabel i zrobic przelacznik on off obslugiwany przez serwo z kanalu pod kciukiem.

tym sposobem mamy auto ktore ma kamere skierowana na wprost a jak wcisniemy przycisk pod kciukiem to kamera obraca sie pod takim samym katem jak kola. moze to miec mniejsze lub wieksze znaczenie w zaleznosci od potrzeb ale ja bym tego uzywal przy podjezdzaniu np do skrzyzowania gdzie trzeba sie rozejrzec czy cos nie jedzie. wciskam przycisk, lewo wolne prawo wolne i jade dalej
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: Auto z kamerą

Post autor: Spook »

W jaki sposób stabilizujesz kamerę do FPV? Niedawno zamocowałem GoPro na budzie HPI XS Flux i oglądać się prawie nie dało, tak trzęsło (nawet na płaskiej nawierzchni). Przypuszczam, że nawet gdybym zamontował do konstrukcji, to nie byłoby wiele lepiej.
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
ODPOWIEDZ