Betaflight 4.1 lua skrypty

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

dudus
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 21 maja 2018, 20:04
Lokalizacja: Rzeszów

Betaflight 4.1 lua skrypty

Post autor: dudus »

Witam,
mam problem z skryptami lua na taranisie X9D z betaflight 4.1 Wszystko działa oprócz obsługi nadajnika Tbs unify
problem pojawił się jak wprowadzili VTX table, udało mi się ustawić wszystko w betaflight i mogę zmieniać częstotliwość przez osd.
A na skryptach lua jak dochodzę do zakładki VTX to nie mogę nic zmienić i czasami się crashuje
Dodam że zaktualizowałem Open TX 2.3.4 i zainstalowałem skrypty lua 1.4.1 i nic nie pomogło.
Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: Betaflight 4.1 lua skrypty

Post autor: Ryszard_I »

Na samym początku pragnę zaznaczyć, że nie jestem starym wyżeraczem w temacie kopterów i jestem w trakcie nauki, prób i doświadczeń. Połączone bebechy leżą na stole a ja się uczę. Do rzeczy, mam wgraną najnowszą wersję BF wraz z najnowszą zawartością karty SD. Używam FC MATEK F7 SE, odbiornika Crossfire nano i VTX TBS UNIFY EVO. Odbiornik skonfigurowałem tak aby mieć dwie pary portów CRSF RX i CRSF TX. Jedną parą połączyłem się z FC a drugą parą z VTX. Nadajnik QX7 wykrył VTX i mogę zmieniać kanały, bandy, moc, włączać PITMODE i wiele innych ustawień nadajnika (tryby pracy, OSD i.t.p.). Z tego co widzę to korzystasz z FRSky i chcesz się komunikować z VTX po Smartaudio. Ja również początkowo z VTX AKK tak zrobiłem ale nie działało to tak jak powinno. Mogłem zmieniać kanały, bandy i moc ale nie działał PITMODE i po wejściu w opcję ręcznej nastawy częstotliwości nadajnika ta częstotliwość zmieniała się tylko i wyłącznie w dół i nie można było jej podwyższyć. Dlatego kupiłem VTX TBS Unify Evo i zmieniłem protokół na CRSF. Od tej chwili działa tak jak powinno.
Ostatnio zmieniony sobota 08 lut 2020, 06:21 przez Ryszard_I, łącznie zmieniany 2 razy.
dudus
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 21 maja 2018, 20:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Betaflight 4.1 lua skrypty

Post autor: dudus »

Też mam crossfire ale vtx to mam AKK który nie obsługuje czegoś takiego. VTX podpinam do FC a nie do odbiornika crossfire
Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: Betaflight 4.1 lua skrypty

Post autor: Ryszard_I »

Połącz się po Smartaudio. Skonfiguruj jeden kanał Crossfire nano jako Smartaudio i podłącz się do AKK.
dudus
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 21 maja 2018, 20:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Betaflight 4.1 lua skrypty

Post autor: dudus »

Nawet nie wiedziałem że tak można dzięki :)
Sprawdzę to dopiero jak będę mieć nowego taranisa po starego sprzedałem
Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: Betaflight 4.1 lua skrypty

Post autor: Ryszard_I »

Z ciekawości zapytam jaki nadajnik zamierzasz kupić? Czy pod swojego starego Taranisa X9D musiałeś robić mod pod Crossfire? Jaki masz Crossfire TX, mikro czy ten mocniejszy?
dudus
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 21 maja 2018, 20:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Betaflight 4.1 lua skrypty

Post autor: dudus »

Kupuje Taranisa X9D+ 2019 SE
mam crossfire TX Full
kiedyś miałem micro ale się na fula przesiadłem
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Betaflight 4.1 lua skrypty

Post autor: PiotrSz »

Ryszard_I pisze:Czy pod swojego starego Taranisa X9D musiałeś robić mod pod Crossfire?
Taranis X9D działa z Crossfire bez modów.
ODPOWIEDZ