OSD: nieprawidłowe wskazanie mAh oraz RSSI na fly sky i6x

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Perski
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 23 kwie 2019, 18:06

OSD: nieprawidłowe wskazanie mAh oraz RSSI na fly sky i6x

Post autor: Perski »

Cześć! :mrgreen:
1. Mam problem z mAh na osd, otóż gdy już trochę polatam kopterem w goglach widzę że zużyłem ok. 1100 mAh i wtedy praktycznie kończy się zabawa. Mam Lipo Tattu 3s 75c o pojemności 1550 mAh więc co się dzieje z 450 mAh ? W dodatku gdy ładuję te akumulatory to ładowarka pokazuje że naładowano jakieś 1600 mAh więc wydaje mi się że osd błędnie wskazuje zużycie. Mam mambę f405 mk2:
https://www.banggood.com/pl/MAMBA-F405- ... ehouse=USA
Oglądałem różnych pilotów FPV i z tego co zauważyłem to wszyscy mieli prawidłowe wskazania względem ich Lipo więc czy mogę jakoś to skorygować u siebie w betaflight? Dodam jeszcze tylko że wskazania wolt na celę są prawidłowe.


2. Posiadam aparaturę FS i6X oraz odbiornik fs A8s i z tego co czytałem wyciągnięcie z niego rssi wymaga zmiany w nim softu co chciałbym obejść. Widziałem też takie cuda:
https://www.banggood.com/1_7g-Fli1414CH ... rehouse=UK
Naczytałem się że przy czymś takim aby osiągnąć RSSi jest wymagana zmiana softu w aparaturze (co też chciałbym obejść) a potem przeczytałem że nie jest to wcale wymagane. Więc jak to jest? Czy wystarczy że kupię taki odbiornik, ustawię go w betaflight i już mam prawidłowo działające RSSi bez zmiany softu w aparaturze? Czy jest może jakieś lepsze rozwiązanie?
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: OSD: nieprawidłowe wskazanie mAh oraz RSSI na fly sky i6

Post autor: Tanner »

1. Musisz sobie skalibrować odczyty miernika prądu, tam w opcjach w betaflight w sekcji current metera jest parametr do skalowania, zmieniając jego wartość w górę lub w dół, wpływasz na wyliczone wyniki.
Najtrudniejsze to zmierzyć ile realnie pobiera kopter, w jakiś sposób musi przez płytkę PDB iść obciążenie, np zamiast 2 esc wlutuj żarówki halogenowe. Pakiet podepnij przez miernik uniwersalny na pomiarze prądu, jak dasz dwie żarówki 55W to przy 3S powinieneś mieć powiedzmy jakieś 8,7A na mierniku, wtedy w konfiguratorze operujesz parametrem tak aby OSD pokazywało 8.7A.
Druga opcja typu "nie rób tego w domu" to zamocowanie koptera do stołu i odpalenie silników tak żeby te 5-10A pobierało z baterii. Im większy prąd przy kalibracji tym dokładniej jesteś w stanie ustawić pomiary.

Nie wiem czy są jakieś bardziej cywilizowane metody, może ktoś inny podrzuci pomysł, chętnie się douczę :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: OSD: nieprawidłowe wskazanie mAh oraz RSSI na fly sky i6

Post autor: Verid »

Inne metody ograniczają się do zmiany rodzaju obciążenia. Żarówki są ok ale dużo nie jedzą. Użytkownicy diesli mogą sobie podłaczyć starą ale sprawną świecę zarową (lub kilka). Nie oślepiają jak żarówki ale wymagają włożenia końcówki do garnka z wodą żeby się nie spaliły. Idąc tym tropem - grzałka turystyczna do gotowania wody na 12V też jest jakąś opcją.
Ty możesz podłączyć swój smart discharger ;-)
Ten wredny...
noman1
Posty: 94
Rejestracja: piątek 23 cze 2017, 10:19
Lokalizacja: Wrocek

Re: OSD: nieprawidłowe wskazanie mAh oraz RSSI na fly sky i6

Post autor: noman1 »

Fli14+ normalnie pokazuje RSSI nie ma to związku z radiem ale tylko po iBus
W BF w zakładce Receiver musisz ustawić kanał 10 jako RSSI w polu RSSI Channel, powinno być wskazanie w AUX10.
Jest to opisane w opisie odbiornika na stronie sklepu: - Support RSSI Via Channel14 (Aux10 in Betaflight)

Też mam tą MAMBĘ i nie udało mi się ustawić prawidłowego wskazania prądu/zużycia mAh......... IMO coś jest w tym FC skopane ;) - zostawiłem to i polegam na wskazaniu Voltów baterii
Perski
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 23 kwie 2019, 18:06

Re: OSD: nieprawidłowe wskazanie mAh oraz RSSI na fly sky i6

Post autor: Perski »

Dzięki za odpowiedzi!
Co do tej mamby chyba faktycznie coś pod tym względem jest zepsute. Też już teraz polegam na wskazaniach z baterii :D
ODPOWIEDZ