setup video pod hexe tarrot fy680

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

setup video pod hexe tarrot fy680

Post autor: esamolocik »

Witam,

Z dwa lata temu poczyniłem hexe tarrot fy680. Z uwagi na obowiązki rodzinne musiałem hobby przerwać i powoli wrcam do zabawy.
Hexa nigdy nie doczekała się sprzętu video i teraz szukam jakiegoś sprzętu który mógłbym pod nią podwiesić.

Szukam jakiegoś lekkiego kompakta lub coś pokroju GoPro - myślałem o GoPro 5 session. Z tego co się zorientowałem to nie ma możliwości wypuszczenia sygnału video (jedynie po WiFi). Ponieważ wypadłem z rynku to czy możecie mi doradzić coś pokoroju GoPro session (cube) z możliwością wypuszczenia sygnału video?
Szukam sprzętu z możliwościa nagrywania 1080/60fps i strzelania przyzwoitych zdjęć.

Hexa jest na silnkach Emax MT3510 CCW 600KV - 330W i zasilana pakietami 4S.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: setup video pod hexe tarrot fy680

Post autor: Tanner »

Ja mam xiaomi 4k+ - ma wyjście analogowe, problematyczny jest tylko kabel USB-C, próbowałem zrobić swój, skończyłem kupując oryginalny.
Jeśli pomyślisz o aparacie (kompakcie) to większość ma wyjście tylko HDMI, więc w grę wchodzi konwerter hdmi>av. Tu już masz wybór bardzo szeroki, popularny jest nex-5 (ma sterowanie przez IR).
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: setup video pod hexe tarrot fy680

Post autor: esamolocik »

Tanner pisze:xiaomi 4k+
Dzikęki za informację. Szczerze z action cam to myślałem o kamerach cube.
Czy ktoś próbował może działać z http://foxeer.com/Foxeer-4K-Box-Action- ... ision-g-22 ?
Obawiam się że Nex-5 (gimbal) dla tej platformy będzie za ciężki.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: setup video pod hexe tarrot fy680

Post autor: Verid »

Pytanie czy absolutnie musisz mieć podgląd z kamery nagrywającej? Biorąc pod uwagę fakt że mikrokamery do racerów ważą pojedyncze gramy i nie kosztują fortuny to może nie warto ograniczać sobie wyboru obecnością złącza AV tylko przyklajstrować sobie takiego mikrusa obok obiektywu kamery nagrywającej?
Rozumiem jeszcze jakbyś miał sprzęt z możliwością regulacji nastaw w locie vide wspomniany Nex - wtedy warto widzieć co naustawiałeś. Ale jak masz nagrywajkę którą włączasz przed startem i wyłączasz po lądowaniu to poza kilkoma dodatkowymi gramami strata niewielka.
Ten wredny...
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: setup video pod hexe tarrot fy680

Post autor: esamolocik »

Verid pisze:Pytanie czy absolutnie musisz mieć podgląd z kamery nagrywającej? Biorąc pod uwagę fakt że mikrokamery do racerów ważą pojedyncze gramy i nie kosztują fortuny to może nie warto ograniczać sobie wyboru obecnością złącza AV tylko przyklajstrować sobie takiego mikrusa obok obiektywu kamery nagrywającej?
Bardziej to wynika z chęci posiadania podglądu kadru. Jednocześnie chciałbym ograniczyć liczbę niezbędnych gratów.
W oko wpadł mi jeszcze Sony DSC-RX0. z tego co wyczytałem to można wypluć sygnał video po złączu HDMI.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: setup video pod hexe tarrot fy680

Post autor: pawelsky »

esamolocik pisze:Bardziej to wynika z chęci posiadania podglądu kadru. Jednocześnie chciałbym ograniczyć liczbę niezbędnych gratów.
W oko wpadł mi jeszcze Sony DSC-RX0. z tego co wyczytałem to można wypluć sygnał video po złączu HDMI.
W Twoim przypadku opoznienia nie graja roli wiec mozesz skorzystac ze sciezki alternatywnej, czyli zakupic kamerke z wyjsciem HDMI i dolozyc konwerter HDMI->AV, kosztuja grosze.
ODPOWIEDZ