Czas na HeXe - The End

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

Re: Czas na HeXe

Post autor: credens »

Tanner pisze:Ale jak zmniejszyć, co z niej możesz wywalić?

Tak wygląda waga, i to jest dokładnie 1.5x wagi moich poprzednich Multistar 16Ah 4S 10C.
Tutaj są fotki na wadze Multistar 16Ah 6S 10C - więcej co oba ZOPy :)
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... -Batteries

No ale 10C przy tych pakietach to jest 4kW, nie uzyskam takiego poboru nawet przez chwilę przy moim lataniu więc nie obawiam się.
Zawiedziesz się na tych pakietach.
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

credens, mozesz cos wiecej napisac?
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Czas na HeXe

Post autor: Tanner »

Opinie na necie są losowe, jedne takie drugie takie, świadomie postanowiłem sprawdzić. No zobaczymy, wyboru za dużego nie ma niestety. Nawet Tattu 25C kumplowi puchnie w kopterze który ma 40A w zawisie mimo obchodzenia się jak z jajkiem.
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

A do ilu rozladowujecie pakiet? 3,3 na cele moze byc, czy schodzicie nizej?

EDIT:
zlamalem sie i kliknalem dwa nowe pakiety Tattu 8000mAh wiec chyba na jakosc nie bede mogl narzekac...

pomyslalem zeby zrobic sterowanie zoomem do tego mojego gimbala z canonem.
serwo + kolo zebate + opaska na obiektyw + sterowanie z radia powinno wystarczyc?
nie wiem tylko jakie serwo wybrac, jakiej mocy - takie malenstwo dalo by rade EMAX ES-9251? macie jakies doswiadczenie z tym?
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Czas na HeXe

Post autor: Tanner »

Ja robię tak, że jeśli widzę 3.50v na celę to już jestem w trakcie lądowania - czyli pod obciążeniem. Ale ofc można niżej.
Teoretycznie poniżej 3.3V nie powinno się schodzić z założenia w żadnym lipolu.

Tattu zawsze spoko, choć kumpel miał problemy z puchnięciem, ale to jedyny przypadek o jakim słyszałem, więc powinno być git.

Też coś takiego pewnie zrobię za niedługo - nie wiem konkretnie jakie serwo, zależy pewnie od wielkości koła zębatego jakie musisz na nim zamontować oraz od oporu obiektywu. A wielkość koła zależy od długości ruchu jaki chcesz mieć dostępny na pierścieniu zoomu, idealnie wyskalować tak aby odpowiadał pełnemu zakresowi serwa.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czas na HeXe

Post autor: Verid »

Tanner pisze:Teoretycznie poniżej 3.3V nie powinno się schodzić z założenia w żadnym lipolu.
Należy do tej teorii dodać że dotyczy tylko pakietów pracujących w kopterze dla pomiaru pod obciążeniem.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

popatrze wtedy co bedzie dostepne i cos wybiore z serw i kol, napewno sie podziele w temacie jak sie na cos zdecyduje.

Tak wlasnie chcialem ustawic pierwszy alarm ok 3,5 a ladowanie na 3,3

Za ta cene lepiej zeby nie puchly :lol: nie wiem tylko czy zmieniac w nich wtyki na XT90 czy w HeXe bo kolejna przejsciowka to juz bezsensu

EDIT:
nozki przedluzone :mrgreen: faktycznie metr rurki 16mm wazy 70g...

Obrazek

Obrazek


EDIT2: fotosik.pl ma jakies limity i wydupczylo zdjecia :/

EDIT3: zrobilem sobie kabelek do telemetrii i teraz ladnie widac na radiu wszystko :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Czas na HeXe

Post autor: Głuś »

Verid pisze:
Tanner pisze:Teoretycznie poniżej 3.3V nie powinno się schodzić z założenia w żadnym lipolu.
Należy do tej teorii dodać że dotyczy tylko pakietów pracujących w kopterze dla pomiaru pod obciążeniem.
i jeszcze dodaj, że czym niżej się schodzi to tym szybciej pakiety szlak trafia. Poza tym czym niżej to szybciej spada więc nie ma to sensu. Tak jak Tanner mówi jest najlepiej eksploatować i nie wisieć bez sensu tylko po to, żeby pakiet wydusić do granic możliwości. W trakcie testów tak, jak już latam w konkretnym celu, zrealizuje cell i nie ważne, że zostało np. na 5 minut jeszcze, ląduje i już.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czas na HeXe

Post autor: Verid »

Głuś pisze:i jeszcze dodaj, że czym niżej się schodzi to tym szybciej pakiety szlak trafia.
Nie dodam bo to bzdura. I "szlag" tak gwoli ścisłości. "Szlak" to masz pieszy w górach.
Głuś pisze:Poza tym czym niżej to szybciej spada więc nie ma to sensu
To akurat prawda dlatego właśnie te 3.3V w obciążonym kopterze są optymalne bo pozwalają na komfortowe sprowadzenie maszyny zanim napięcie pakietu dojdzie do załamka krzywej rozładowania.
Głuś pisze:Tak jak Tanner mówi jest najlepiej eksploatować i nie wisieć bez sensu tylko po to, żeby pakiet wydusić do granic możliwości. W trakcie testów tak, jak już latam w konkretnym celu, zrealizuje cell i nie ważne, że zostało np. na 5 minut jeszcze, ląduje i już
Dlatego napisałem o kopterach. Lądowanie przy 3.3V w samolocie to idiotyzm.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Czas na HeXe

Post autor: Głuś »

Verid pisze:Lądowanie przy 3.3V w samolocie to idiotyzm.
Bo?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czas na HeXe

Post autor: Verid »

Bo to to samo co w kopterze lądowanie przy 3.9V
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Czas na HeXe

Post autor: Głuś »

To zależy jaki samolot, w motoszybowcach możesz sobie tak katować baterie. Zresztą bzdury to Ty opowiadasz. Latacie do ostatniej mAh, a później płaczecie, że baterie słabe robią, a ja mam jeszcze pakiety z 2014 roku i latają, ale Twoja racja mój spokój.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czas na HeXe

Post autor: Verid »

Głuś pisze: Zresztą bzdury to Ty opowiadasz
Tak? Gdzie konkretnie?
Głuś pisze:Latacie do ostatniej mAh, a później płaczecie, że baterie słabe robią, a ja mam jeszcze pakiety z 2014 roku i latają, ale Twoja racja mój spokój.
A gdzie ty u mnie ten "płacz" widziałeś? Bo tak się składa że mam pakiety które mają dłuższy staż niż ty na tym forum i jako że były używane w samolocie, regularnie były i są rozładowywane do 3.0V bo w samolocie mogę sobie na to pozwolić. Także zamiast strzelać foszka bo ktoś się ośmielił zwrócić ci uwagę zacznij trzymać się faktów a nie chrzań farmazonów o katowaniu baterii. W kopterach ustawia się 3.3V z określonego powodu - jak go nie znasz to się doucz zamiast wprowadzać innych w błąd bo bynajmniej nie jest to spowodowane skracaniem żywotności baterii tylko umiejscowieniem tej wartości na krzywej rozładowania.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

Panowie, nie przeszkadzajcie sobie i kontynuujcie dyskusje bo uwazam, ze zawsze dobrze posluchac roznych opinii a przeciez forum od tego jest :mrgreen:

sterowanie gimbalem ogarniete :-D
https://youtu.be/B2jqpFl-k-Y
zakupilem tez serwo i kompletuje graty na custommade mechaniz sterowaniem zoomem w canonie, mam nadzieje ze do konca przyszlego tygodnia sie z tym ogarne bo pomysl na to mam

Obrazek



no i przyszly nuffki funkiel pakiety. niestety cos mi sie smigla spozniaja i jeszcze nie przyszly, tak bym juz mogl se autotune strzelic :evil:

Obrazek

Obrazek


EDIT: pytanie z cyklu nowicjusz: podlaczylem serwo do zoomu na probe i zauwazylem ze radio mi sieje na to serwo; gdy radio jest wlaczone to serwo delikatnie drzy, gdy je wylaczoe a odbiornik normalnie ma zasilanie to serwo ucicha. Probowalem wyniesc radio do drugiego pokoju ale to nic nie daje. Czy tak ma byc? Czy wystarczy cos w radio zmienic?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czas na HeXe

Post autor: Verid »

Nie wygląda na sianie tylko na uwalone potencjometry w aparaturze. Jakby to było rzeczywiście sianie (co się może zdarzyć) to wyniesienie aparatury pokój obok rozwiązałoby sprawę. Jak wyłączasz aparaturę to odbiornik podaje to co ma ustawione w ramach failsafe. Jak włączysz to podaje to co dostanie z aparatury. Jak dostaje z aparatury śmieci to i serwo drży.
No chyba że jako failsafe masz noPWM - w takim układzie podejrzenie pada na serwo.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ