Czas na HeXe - The End

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

Nie dostalem maila a status jest back order :/
Chyba trzeba refund zrobic i zamowic te z ali
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Czas na HeXe

Post autor: Tanner »

Czyli może dostali pierwszą partię, miałem te pakiety na wish-list i zamówiłem praktycznie od razu jak pojawiła się opcja preorder.
Teraz mam tak, jak w załączniku, ale bez trackingu. Wybrałem ubezpieczenie od cła za $3, paczka ciężka więc może się przydać.
Jeśli 10Ah też pasują Ci wagowo to w sumie czemu nie, NL-post to szybko przyjdzie.
Załączniki
Zrzut ekranu 2018-10-23 o 13.13.40.png
Zrzut ekranu 2018-10-23 o 13.13.40.png (36.08 KiB) Przejrzano 3747 razy
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

Tez dzisiaj dostalem maila ze wyslali :) do tego zrobilem sobie redukcje i bede mogl podlaczyc dwa pakiety 3s, wiec jak przyjda silniki bedzie mozna sprobowac uruchomic bydle ;)
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

Tanner, dostales jakies info od majfrendow w sprawie tych pakietow? bo mi dzisiaj przyslali maila, ze paczka zostala cofnieta z poczty ze wzgledu na przekroczona wage :roll: napisalem do nich czy nie moga wyslac w dwoch paczkach (bo zamowilem dwa pakiety) ale narazie cisza :-/

za to przyszly dzisiaj silniki i zabralem sie za ich zamontowanie :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



bydle tyle wazy bez pakietow :shock: wiec jak dojda dwa pakiety po 1kg kazdy, do tego gimbal to bedzie mi blizej do 7kg a nie 6kg :evil:

Obrazek


jutro maja przyjsc kolejne graty ale to juz wysylka z PL
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Czas na HeXe

Post autor: Tanner »

Solidnie to wygląda :-D a jaki gimbal i aparat planujesz skoro 2kg ma ważyć? Pakiety niecałe 900g/szt., nie ma aż tak źle :mrgreen:
Nie pisali do mnie, na liście zamówień nadal mam że "No tracking number available." ale jak wejdę w szczegóły zamówienia to mam podany Track Number:RU209484765NL i widzę, że już odbił się w Amsterdamie, więc raczej spodziewam się, że dojdzie.
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

U mnie tez tracking niedostepny a nr paczki RU209490103NL w jakies aptce do sledzenia podaje, ze paczka w magazynie nadawcy.
Mam lustro canona 600d i chwile chcialem z tym polatac, zeby niewydawac jeszcze dodatkowej kasy

EDIT:
No i klops, majnfrendy napisaly ze robia refund i nie wysla bo niby wina poczty, zolta sciema :evil:
Wiec jestem bez pakietow, teraz tylko czy zamawiac te z ali czy gdzies w PL sa 6S w bardziej przystepnych cenach?

EDIT2:
doszly graty :mrgreen:
Obrazek

Obrazek

Obrazek


udalo sie odpalic silniki i podlaczyc skladane podwozie. jedynie mam problem a nie mam juz sil dzisiaj szukac o co chodzi, a moze ktos wie: gdy odbiornik XR8R pro zbinduje w trybie 4, czyli jako 16 kanalowy z telemetria, to pixhawk wogole nie widzi radia, w APM Planner radio jest niedostepne. przy zbindowaniu na 8 kanalow, wszystko ladnie smiga
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Czas na HeXe

Post autor: Tanner »

Ładnie ta aparatura wygląda. Możesz szukać w PL ale dostepne chyba są tylko multistary oraz tattu. Ew może gdzieś używki się trafią.
Hmm nie miałem nigdy problemu z odbiornikiem... Mówiąc 8 kanałów masz na myśli MODE1? A jak jest na 3 (czyli takim samym ale bez telemetrii)?
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

Chodzi o MODE 4. No wlasnie jest ogromna roznica w cenach za pakiety u majfrendow a w PL :/ dostane zwrot to zamowie pewnie te z ali, jakos z tym portalem nie mialem problemow
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Czas na HeXe

Post autor: Tanner »

Wania pisze:przy zbindowaniu na 8 kanalow, wszystko ladnie smiga
Czyli na MODE 1?
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

wczoraj bylem juz padniety...
nie, nie, powalilem, na MODE 5 mi dziala normalnie, a gdy przestawie na MODE 4 to pix nie widzi radia. przy bindowaniu na radiu mam do wyboru 1-8 i 9-16, probowalem na obu i nie widzi. podejrzewam ze czegos po prostu nie rozumiem i tu jest moj blad a nie sprzetu :-P bo chcialem zeby wyjscia na odbiorniku byly od 9-16 a od 1-8 te z pixhawka czy tak to nie dziala?

rozumiem, ze ten rysunek jest ok jezeli chodzi o kierunek obrotu silnikow patrzac od gory? bo jak tak to musze wszystkie przelutowac bo kreca sie na odwrot :lol: :lol:
Obrazek
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Czas na HeXe

Post autor: Tanner »

Tak, patrząc od góry :) w niektórych ESC mozesz zmienić kierunek softowo.
ten wybór 1-8 lub 9-16 jest tylko odnośnie kanałow jakie masz na wyjściach PWM. Na sbus który podłączasz do pixa jest zawsze 16 kanałów.
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

mam tego dongla usb do tych regulatorow ale to chyba wiecej zabawy niz przelutowac kable bo i tak trza sie dostac do pinow.
no ale jak chce zeby w odbiorniku jego wyjscia byly wlasnie 9-16 dla PWM i ustawiam MODE 4 to pix nie widzi wogole wychylenia drazkow. wiec cos robie napewno nie tak tylko co, w radiu powinienem cos zmienic? :roll:

EDIT:
Kurde cos jest z jednym silnikiem, kreci sie wolniej, szybciej sie zatrzymuje i potrzebuje mocniej wychylic drazek zeby zaczal sie krecic :/
https://youtu.be/lDLUglQa8Qo
Gdzie szukac przyczyny?
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas na HeXe

Post autor: analogowy »

Zrób kalibrację regulatorów.
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

analogowy, pomoglo, dziekuje :)
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czas na HeXe

Post autor: Wania »

no i klops :cry: pierwsza proba podniesienia HeXy skonczyla sie natychmiastowym flipem na plecy, nie szlo zdarzyc zareagowac nawet, jak tylko podniosla sie na pol metra odrazu obrucila sie na plecy. smigla na smietnik, zlamany maszt od gpsu i uchwyt od snilika. ktos ma jakis pomysl gdzie popelnilem blad? na radiu po flipie wyskoczyl komunikat o bledzie komunikacji TX.

EDIT: moim bledem chyba bylo wystartowanie w loiter zamiast w alt hold? ale to i tak cos musze miec zle ustawione z orientacja ramy?

Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek 02 lis 2018, 19:28 przez Wania, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ