walkera f210

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

antexol2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 08 mar 2018, 16:42

walkera f210

Post autor: antexol2 »

cześć,
chciał bym się zapytać czy dron https://www.mediaexpert.pl/drony/dron-w ... 4AodB3ABUg i gogle https://www.gimmik.net/Gogle_FPV_EV800D ... 21315.html to wszystko co jest mi potrzebne do lotu?
credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

Re: walkera f210

Post autor: credens »

Pomijając cenę, nigdzie nie widzę nic o aparaturze do sterowania więc to raczej ARTF a nie RTF, to raz, a dwa jakie masz doświadczenie w lataniu?
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: walkera f210

Post autor: Kowal »

credens pisze:Pomijając cenę, nigdzie nie widzę nic o aparaturze do sterowania...
Proponuję przeczytać jeszcze raz ofertę :-P

Obrazek
2018-04-16 19_33_53-Dron WALKERA F210 RTF1 - Media Expert.png
2018-04-16 19_33_53-Dron WALKERA F210 RTF1 - Media Expert.png (7.22 KiB) Przejrzano 6410 razy
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

Re: walkera f210

Post autor: credens »

:-P Faktycznie, jakiś przemęczony dzisiaj jestem

Teraz tylko do rozwiązania kwestia doświadczenia w lataniu i możemy sugerować co dalej:)
antexol2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 08 mar 2018, 16:42

Re: walkera f210

Post autor: antexol2 »

od roku posiadam mini drona wyścigowego i śmigam między drzewami więc średnio zaawansowany
jak macie jakąś lepszą ofertę z dronem wyścigowym rtf z fpv to możecie podesłać
Greif
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 03 maja 2018, 01:30
Lokalizacja: Piotrowice k.Oświęcimia

Re: walkera f210

Post autor: Greif »

Cześć,

antexol2, mam tego drona od jakichś 3 tyg., od 3 lat latam Symą X8C i nagrywam filmiki mobiusem (youtube.com/user/GreifPL). Oczywiście do latania w trybie Acro mi daleko, uczę się dopiero zakrętów, ale dron jest mocny, szybki i dość ciężki, ok. 550 gram z baterią. Myślę, że by Ci się nadał, no chyba że chcesz coś pośredniego, czyli np. Walkera Rodeo 110, którego właśnie zamówiłem do nauki. Też ma power i mniejsze straty przy krecie.

Jeśli jest ktoś na tym forum, kto bawi się Walkerą F210, to mam taki problem, nie wyświetla się OSD na obrazie w goglach. Jest oczywiście włączone pod spodem w pozycji ON (i tak wszystkie kombinacje sprawdziłem), więc powinno się nakładać na obraz w goglach. Czy możliwe to jest, że te drony są kompatybilne tylko z goglami Walkera? Obraz testowałem na goglach Eachine EV800 i Eachine VRD2 Pro. Tu wyczytałem pewną "legendę", że kamerki 700TVL czasem się "gryzą" z OSD i nie wyświetla się ono, ale musiałbym chyba mieć wyjątkowego pecha, żeby na taką trafić... pewnie moduł OSD spalony czy coś, no ale może ktoś napotkał podobny problem. Możliwe by było, że się to włączało z poziomu aparatury? Mam standardowe DEVO7.

Pozdrawiam
Walkera Rodeo 110 i F210
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: walkera f210

Post autor: Majk99 »

Ja bym radził zbudować coś samemu niż pchać się w ten szajs
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Greif
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 03 maja 2018, 01:30
Lokalizacja: Piotrowice k.Oświęcimia

Re: walkera f210

Post autor: Greif »

Szajs nie szajs, ale lata, a sam se nie zbuduję... no chyba żeby kupić robionego od kogoś z Was, no ale na razie jestem skazany na gotowce...

Walkera Rodeo 110 mi dziś przyszedł, fajnie lata, w goglach też nieźle widać, powoli się człowiek uczy latać. A na tym forum naprawdę nie ma żadnego posiadacza F210, żeby coś doradził z tym OSD?
Walkera Rodeo 110 i F210
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: walkera f210

Post autor: Majk99 »

A dlaczego sam nie zbudujesz? Każdy kiedyś zaczynał (a kiedyś nie było takich rtfów :-P ). Na YT jest masa tutoriali więc to nie problem.
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Greif
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 03 maja 2018, 01:30
Lokalizacja: Piotrowice k.Oświęcimia

Re: walkera f210

Post autor: Greif »

Bo mam mnóstwo zainteresowań, a mało czasu ;-) Natomiast pewnie jak mi zostaną aparatury po tych (skasowanych niedługo) dronach, to wtedy może coś... chociaż nie mam zapędów majsterkowiczowskich. Po prostu bardzo lubię sterować zabawkami, samo latanie jest fajne, czasem jak czytam, że wam budowany dron świruje, bo czegoś tam nie skonfigurowaliście prawidłowo, to nie wiem, czy miałbym tyle samozaparcia się z tym bawić...

W tym temacie chciałem się tylko dowiedzieć, czy w F210 nakładanie OSD na obraz z kamerki zależy od gogli, czy to w ogóle niezależne jest od siebie i na każdych goglach powinno być widoczne, jeśli moduł OSD na dronie funkcjonuje prawidłowo.

Dodano: 2018-05-18, 23:10
Naprawdę nie ma nikt f210 z osd?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 21 maja 2018, 22:41 przez Greif, łącznie zmieniany 5 razy.
Walkera Rodeo 110 i F210
macbur
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 29 maja 2018, 22:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: walkera f210

Post autor: macbur »

Grief,

Jest kilka fajnych
- eachine x220 (lub x220s jak zależy Ci na OSD)
- BFight 210
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: walkera f210

Post autor: Verid »

Greif pisze:W tym temacie chciałem się tylko dowiedzieć, czy w F210 nakładanie OSD na obraz z kamerki zależy od gogli,
Nie powinno być. Jak popatrzysz na przykład TU to gość śmiga w Fatsharkach i OSD jest.
Prawdopodobne przyczyny twojego kłopotu:
-jednak coś nie tak podłączyłeś jak być powinno
-OSD jest przestawione na NTSC kiedy reszta toru wideo jest PAL
-fizyczne uszkodzenie OSD (najmniej prawdopodobne ale nie niemożliwe)
-"legenda" teoretycznie tez jest możliwa ale jak sam napisałeś musiałbyś mieć niezłego pecha żeby taką trafić bo problem dotyczył konkretnego chipsetu, nie wszystkich kamerek 700VL
Ten wredny...
Greif
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 03 maja 2018, 01:30
Lokalizacja: Piotrowice k.Oświęcimia

Re: walkera f210

Post autor: Greif »

Verid pisze:-jednak coś nie tak podłączyłeś jak być powinno
-OSD jest przestawione na NTSC kiedy reszta toru wideo jest PAL
-fizyczne uszkodzenie OSD (najmniej prawdopodobne ale nie niemożliwe)
Dzięki za odpowiedź, zobaczymy jak z serwisu przyjdzie, w goglach próbowałem zmieniać sposób odbioru PAL na NTSC, ale nic to nie dało. Sam nic nie podłączałem, bo gotowca kupiłem. Stawiam na uszkodzenie płytki OSD, no ale zobaczymy.
macbur pisze:Jest kilka fajnych
- eachine x220 (lub x220s jak zależy Ci na OSD)
- BFight 210
Dzięki za info, teraz bym pewnie taki wziął, no ale zobaczymy, to powiedzą w serwisie... czy będzie to osd czy nie. Jak rozwalę f210, to pewnie któregoś z tych dwóch wezmę, jak będą fundusze. Dokupię taranisa i dalej się będę uczył. :-)
Walkera Rodeo 110 i F210
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: walkera f210

Post autor: Verid »

Greif pisze: w goglach próbowałem zmieniać sposób odbioru PAL na NTSC, ale nic to nie dało
Nie, nie - miałem na myśli tor po stronie nadawczej. Kamera ustawiona w PAL a OSD w NTSC - tak się kiedyś zrobiłem w jajo z RemzibiOSD kiedy po "agresywnym" lądowaniu wcięło mi wszystkie dane z ekranu. Byłem przekonany że od uderzenia coś uwaliłem a to tylko pakiet przesunął się i nacisnął na przycisk którego przytrzymanie powodowało zmianę trybu OSD z PAL na NTSC i z powrotem. Wystarczyło ponownie przydusić guziczek i automagicznie wszystko wróciło.
Ten wredny...
Greif
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 03 maja 2018, 01:30
Lokalizacja: Piotrowice k.Oświęcimia

Re: walkera f210

Post autor: Greif »

Verid pisze:Nie, nie - miałem na myśli tor po stronie nadawczej. Kamera ustawiona w PAL a OSD w NTSC
No to chyba że tak, no ale serwis twierdził, że wszystko działa, więc po stronie drona powinno być ok wg nich, a nie jest. Bardzo jestem ciekawy, co powiedzą. Twierdzili, że, cytuję: "Nie ma takiej możliwości, żeby OSD nie działało, było wszystko sprawdzone".
Dam znać, co powiedzą...

===
dodano: 4.07.2018
Czyli kłamali w żywe oczy, bo dostałem drona z działającym OSD, ale dla równowagi z gównianym zasięgiem. Pewnie płytkę transmittera też mi "wymienili".
Walkera Rodeo 110 i F210
ODPOWIEDZ