NAZA też ucieka bez powodu.

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: NAZA też ucieka bez powodu.

Post autor: pawelsky »

Rawen 75 pisze:Czytajcie ze zrozumieniem. O tej samej porze kolega również miał problemy. Dziwne?
Dziwne to jest to ze sie uparles ze to wina Nazy...
Rawen 75
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 20:50

Re: NAZA też ucieka bez powodu.

Post autor: Rawen 75 »

Nie upieram że to wina w 100% Nazy. Naza nie zareagowała na komendy ani z radia, ani nie załączyła trybu FS po wyłączeniu radia-mimo,że było to sprawdzane i działało, a próby zawrócenia odbywały się do chwili utraty zasięgu wzroku . Coś zakłóciło mi link radiowy i wygląda jakby przejęło drona. Uciekł tyłem po prostej, po czym musiał skręcić w prawo aby dolecieć nad teren jednostki odległej o 780 metrów, i tam dopiero zadziałał FS, czyli wysunął podwozie i zdaniem świadka(żołnierz) łukiem zaczął lecieć w kierunku działek, czyli jakby zaczął wracać do punktu startu. W sumie z tej całej sytuacji najbardziej przeżył to mój syn, bo jemu oddałem tego drona, i to jego uczyłem lotów, a aparaturę przejąłem z jego rąk, jak bezradny nie mógł nic zrobić. Zresztą ja też...
Jeżeli chodzi o podłączenie i konfigurację to jest Sanwa RDS 8000 2,4GHz, odbiornik RX-841 FHSS-1, podłączony z Nazą po jednym przewodzie na funkcję. ESC 4in1 25A EMAX, silniki EMAX 2216 810KV, śmigła 11", pakiet 3S 5000mAh.
Zawsze są lepsi, mądrzejsi mistrzowie od rozdawania złotych łopat, którzy tylko krytykują i mało wnoszą do tego co robisz. Ot taka nasza cecha narodowa.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: NAZA też ucieka bez powodu.

Post autor: pawelsky »

Troche to wyglada jakby sie odbiornik (albo kontroler) przytkal na jednym ustawieniu kanalow i kontynuowal lot az do utraty sygnalu. Obraz z kamery da pewnie wiecej informacji.

A failsafe jak miales ustawione? Wszystkie kanaly w polozeniu neutralnym i U na FS? Czy jakis tam HOLD?
Rawen 75
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 20:50

Re: NAZA też ucieka bez powodu.

Post autor: Rawen 75 »

Wygląda jakby właśnie ,,zablokował się" tylko lot w tył. FS ustawione na utratę sygnału z apki w odbiorniku- na przejście w tryb RTL oraz wypuszczenie podwozia, no i w samej Nazie jako powrót do punktu startu, dokładnie z gazem na 50%. Podczas testu samej funkcji-wyłączenie apki-wykonał bezproblemowo powrót i lądowanie. Teraz standardowo odpalenie , złapanie Fixa, Led zamigał, zielony pomrugał czyli ma GPS, pozycję startu, uzbrojenie silników-bez Fixa nie uzbroi-start normalny bez problemów, zero bujania i przechyłów, złożenie podwozia, mała poprawka korekta położenia w powietrzu-lekko w tył i.....ucieczka. Zero reakcji na przełączenie funkcji RTL, zero reakcji na gaz, zero reakcji na zanik sygnału poprzez wyłączenie apki.
Zawsze są lepsi, mądrzejsi mistrzowie od rozdawania złotych łopat, którzy tylko krytykują i mało wnoszą do tego co robisz. Ot taka nasza cecha narodowa.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: NAZA też ucieka bez powodu.

Post autor: pawelsky »

Rawen 75 pisze:z gazem na 50%.
Co przez to rozumiesz? Gaz w sensie gora, czy gaz w sensie naprzod? Drazek w neutrum, czy w polowie gornego zakresu?
Rawen 75 pisze:Led zamigał
Jak zamigal, sam pojedynczy zielony, czy zielony z czerwonymi?
Rawen 75 pisze:bez Fixa nie uzbroi

Uzbroi, fix nie ma wplywu na uzbrajanie.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: NAZA też ucieka bez powodu.

Post autor: maxiiii »

Po dzisiejszej analizie na spokojnie stwierdziłem, że teoria spiskowa z czynnikami zewnętrznymi jest nieprawdziwa:)
W moim przypadku okazało się, że winna jest antena która jak się okazało sama z siebie skróciła się o dłudość chińskiego lutowania. Po wymianie anteny dzisiejsze loty odbyły się bez problemu na odległości 850 metrów przy sztormie magnetycznym.

Pozostałe elementy to tylko zbiegi okoliczności. Po kilku telefonach okazało się że w wydarzeniach nie brały udziału czynniki obce:)
krisker
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 31 paź 2017, 08:02
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NAZA też ucieka bez powodu.

Post autor: krisker »

Rawen, jak masz zasilany odbiornik?
Pozdrawiam,
Krisker
-------------
S500 / Naza Lite Upgr. V2 / X2212 980kV II / APC1055MR / RacerStar BlHeli 30A
FS-i6X+antena mod+FS-IA10B / GensAce 5300 3S 30C/60C
Rawen 75
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 20:50

Re: NAZA też ucieka bez powodu.

Post autor: Rawen 75 »

Odpiszę i tyle w temacie. Dron i tak w sprawdzeniu. Mrugała diod zielona, na początku naprzemiennie, czyli sprawdzanie i kalibracja-czyli ma fix GPS, zapamiętał punkt startowy, jest ok. Gaz, throotle-nie przód -tył, tylko obroty silników-wznoszenie.
Zawsze są lepsi, mądrzejsi mistrzowie od rozdawania złotych łopat, którzy tylko krytykują i mało wnoszą do tego co robisz. Ot taka nasza cecha narodowa.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: NAZA też ucieka bez powodu.

Post autor: pawelsky »

Nadal nie rozumiem jak migala dioda ale niewazne, widze ze ewidentnie nie masz ochoty drazyc tematu.
Rawen 75
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 20:50

Re: NAZA też ucieka bez powodu.

Post autor: Rawen 75 »

No nie wiem w tym wypadku czy masz Nazę. Po serii naprzemiennych błysków diody po podaniu zasilania, zakończeniu sprawdzania i kalibracji w trybie Atti-bo w takim zawsze odbywał się start, zielona dioda miga cyklicznie jak stroboskop informując o tym że jest FC właśnie w tym trybie lotu.A nie chce mi się drążyć, bo widzę, że każdy wyskakuje z jakąś inną teorią. Ja podałem-chwilę po starcie dron przestał odpowiadać na jakiekolwiek komendy.
Zawsze są lepsi, mądrzejsi mistrzowie od rozdawania złotych łopat, którzy tylko krytykują i mało wnoszą do tego co robisz. Ot taka nasza cecha narodowa.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: NAZA też ucieka bez powodu.

Post autor: pawelsky »

Rawen 75 pisze:No nie wiem w tym wypadku czy masz Nazę.
Tak sie akurat sklada ze naze znam dosc doglebnie (np. tu) :)
Rawen 75 pisze:Po serii naprzemiennych błysków diody po podaniu zasilania, zakończeniu sprawdzania i kalibracji w trybie Atti-bo w takim zawsze odbywał się start, zielona dioda miga cyklicznie jak stroboskop informując o tym że jest FC właśnie w tym trybie lotu.
Cos tu strasznie mieszasz. Po pierwsze w trybie atti miga cyklicznie nie zielona a zolta dioda. Co wiecej jesli migniecia sa podwojne oznacza to ze masz niewycentrowane drazki. Po drugie nie jak stroboskop tylko jak sam to ujales cyklicznie.
Po trzecie jak stroboskop zielona moze zamigac przez moment co oznacza albo ustawienie punktu startowego albo ustawienie kierunku w trybie IOC albo (co ciekawe) problem ze zbyt duza odchylka czujnikow.
Co mnie najbardziej interesuje to czy oprocz cyklicznych migniec zielonej diody byly tez migniecia czerwonych (oznaczajace zbyt mala liczbe satelitow).

No wiec jak dokladnie migaly te diody migaly te diody i w jakich kolorach?
Rawen 75 pisze:A nie chce mi się drążyć, bo widzę, że każdy wyskakuje z jakąś inną teorią.
Podajesz srednio precyzyjne informacje to i o spojna teorie ciezko...
Rawen 75
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 20:50

Re: NAZA też ucieka bez powodu.

Post autor: Rawen 75 »

Naza upgrade do V2, obudowa czerwona. Napisałem jak stroboskop w sensie nie jest non stop włączona- bo zaraz pójdą interpretacje takie że z podpiętym lapkiem latałem. Tak jak rozumiesz cyklicznie, nie stale. Czerwonych nie było. a żółta i zielona to IOC, czyli curse lock. Żółta migająca to brak TX, a zielona to Atti -z GPS.
Ostatnio zmieniony sobota 24 lut 2018, 11:05 przez Rawen 75, łącznie zmieniany 1 raz.
Zawsze są lepsi, mądrzejsi mistrzowie od rozdawania złotych łopat, którzy tylko krytykują i mało wnoszą do tego co robisz. Ot taka nasza cecha narodowa.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: NAZA też ucieka bez powodu.

Post autor: pawelsky »

Rawen 75 pisze:Naza upgrade do V2, obudowa czerwona. Napisałem jak stroboskop w sensie nie jest non stop włączona- bo zaraz pójdą interpretacje takie że z podpiętym lapkiem latałem. Tak jak rozumiesz cyklicznie, nie stale. Czerwonych nie było. a żółta i zielona to IOC, czyli curse lock.
Czyli latales w trybie IOC course lock?
Rawen 75 pisze:Żółta migająca to brak TX.
Zolta migajaca to rowniez wygrzewanie IMU.
Rawen 75
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 20:50

Re: NAZA też ucieka bez powodu.

Post autor: Rawen 75 »

Nie ioc lock curs-bo to jest żółta, zielona to Atti GPS. Ja się skupiam nad przyczyną nieodpowiadania na polecenia z apki, ani dlaczego FS nie zadziałał. Sekwencje błysków i sam start, zawis i korekta położenia drona-do tej pory reagował, po złożeniu podwozia syn stracił zupełnie kontrolę. Ja też jej nie odzyskałem. Wg mnie to problem tkwi w odbiorniku-tak jakby zablokował kanał do lotu w tył.
Zawsze są lepsi, mądrzejsi mistrzowie od rozdawania złotych łopat, którzy tylko krytykują i mało wnoszą do tego co robisz. Ot taka nasza cecha narodowa.
filos51
Posty: 33
Rejestracja: środa 27 lip 2016, 15:04

Re: NAZA też ucieka bez powodu.

Post autor: filos51 »

Witam

A może to kwestia związana ze składaniem podwozia, w sensie jakieś zwarcie nastąpiło i FC zgłupiał.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ