Phantom 2 v2 z GoPro4 na H3-3D FPV - PROBLEM

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
qczer
Posty: 15
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 21:37
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie

Phantom 2 v2 z GoPro4 na H3-3D FPV - PROBLEM

Post autor: qczer »

Od jakiegoś czasu mam problem z efektem jello i cały czas udawało mi się z tym poradzić wyważanie śmigieł lub wymianą starych silników. Ostatnio pojawił się nowy problem i nie bardzo potrafię go zlokalizować. Jak widać na filmiku jeszcze przed startem stabilizator świruje potem się uspokaja ale następnym razem powraca podczas lotu. I chyba problem jest gdzieś głębiej niż tylko w samym gimbalu bo na rejestrującym wszystko DVR widać jak podczas świrowania gimbala zanikają również informacje z mini iOSD. Macie może jakieś rady?



Tutaj w odnośnikach co już robiłem:
- aktualizacje wszystkiego co jest na pokładzie do najnowszych wersji.
- Zanim zauważyłem że jest problem z zakłuceniami wymieniałem amortyzatory (gumki), wyważałem śmigła i wymieniałem silniki bo jello było nieznośne.
- resetowałem i kalibrowałem kompas
- Mam zamontowaną specjalną płytkę przeciwzakłóceniową ale może ją szlag trafił - jak to sprawdzić?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 2 v2 z GoPro4 na H3-3D FPV - PROBLEM

Post autor: Verid »

Problemy na którymś silniku gimbala (opory od paprochów, zwarcie, krzywa oś) albo zwarcie w kabelkologii - całość zaczyna brać za dużo prądu i OSD klęka a że przy okazji gimbal nie daje rady utrzymać zadanej pozycji to obstawiam że masz coś nie tak z silnikiem PITCH.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
qczer
Posty: 15
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 21:37
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie

Re: Phantom 2 v2 z GoPro4 na H3-3D FPV - PROBLEM

Post autor: qczer »

No dobra jakieś namiary na części zamienne? Z chęcią sprawdzę tę teorię i wymienię silniczki.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 2 v2 z GoPro4 na H3-3D FPV - PROBLEM

Post autor: Verid »

Bez szans. Tylko polowanie na rozbiórkowe z drugiej ręki. BTW - zanim zaczniesz pruć gimbal sprawdź w łapie czy gdzieś nie przyciera, coś nie odstaje albo coś nie jest luźne. Wybebeszanie to ostateczność. I dobrze poszukaj instrukcji rozbierania i składania H3-3D bo nie jest to takie wprost i hop siup.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
qczer
Posty: 15
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 21:37
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie

Re: Phantom 2 v2 z GoPro4 na H3-3D FPV - PROBLEM

Post autor: qczer »

Wygląda na to że masz racje. Jak bez włączenia poruszam silniczkiem od pitch to słychać szuranie. Widzę że znalazłem sobie zajęcie na najbliższe dni :-) Dam znać co i jak po rozebraniu ...

Edytowano 23-01-2018

Kurcze nie radze sobie z jedną ze śrubek myślałem że to coś z moimi wkrętakami ale ona jest jakaś mega uparta chyba podklejona była. Macie jakieś rady co do upartych śrubek PH000 ???
ODPOWIEDZ