Emax BabyHawk 85mm - problem USB VCP

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Pawlikos
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 30 maja 2017, 23:19

Emax BabyHawk 85mm - problem USB VCP

Post autor: Pawlikos »

Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem z w/w dronikiem ;-) Próbowałem go połaczyć z odbiornikiem FlySky FS-A8S. Zbindowałem go z aparaturą FlySKy FS- I6X i próbowałem skonfigurować dalej apke z odbiornikiem... Poprzedniego drona 210mm z naze 32 na pokładzie konfigurował mi znajomy bo nie ogarniam jeszcze za bardzo tego wszystkiego... Kombinowałem i kombinowałem i na końcu wyłączyłem w zakładce ports "USB VCP", zatwierdziłem zmiany i od tego czasu komp wykrywa drona jako nieznane urządzenie, próbowałem podać jakieś sterowniki (nie wiem czy dobre) ręcznie ale nie dało rady, w Clean Flight czy Beta Flight przy próbie połączenia wyświetla "Failed to open serial port". Nie mogę nic zrobic... może ktoś popełnił ten sam błąd i wie jak to rozwiązać ??

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Emax BabyHawk 85mm - problem USB VCP

Post autor: PiotrSz »

Pawlikos, zewrzyj zworkę boot, podłącz usb, rozłączasz zworkę. Jeśli kontroler lotu prawidłowo się uruchomi w trybie bootloadera, system powinien Ci wykryć nowe urządzenie DFU. Jak tak się stanie wgrywasz nowy firmware i ustawiasz wszystko od nowa. Jeżeli Ci nie wykryje to znaczy że masz problem ze sterownikami i musisz użyć programu zadig żeby je zainstalować.
Pawlikos
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 30 maja 2017, 23:19

Re: Emax BabyHawk 85mm - problem USB VCP

Post autor: Pawlikos »

PiotrSZ, dzięki bardzo za odpowiedź, wieczorem będę próbował, chociaż ze zworką już coś kombinowałem i było tak samo ale spróbuje zrobić dokładnie tak samo jak napisałeś. Zadig już też był odpalany ale będę próbował i pisał co się dzieję. Mam nadzieję, że ogarniemy ten problem :-)
ODPOWIEDZ