Na jakiego drona zmienić drona ?

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Radauskas
Posty: 209
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 00:05
Lokalizacja: Warszawa

Na jakiego drona zmienić drona ?

Post autor: Radauskas »

Tak sobie pomyslałem, że może pora zmienić koptera bo mój mnie chyba przerósł. Mam od 2 lat IRISa+ i jakoś nie mogę się nim nacieszyć bo ciagle z czymś walczę. Najpierw walczyłem z konfiguracją i kalibracją Pixy. Potem załozyłem gimbal na Stormie, z którym do dziś nie jestem całkiem zaprzyjaźniony. W miedzyczasie narzekałem na kiepski obraz z kamery ( Gopro ) - wymęczyłem wymiane na nową na gwarancji. Kupiłem też inną - Sjcama M20 ( bo znacznie lżejsza ) i też wkurzał mnie obraz,.. więc wymęczyłem wymianę na nową i własnie dziś przyszła nowa od chińczyka ( jeszcze nie testowałem ). Ostatnie kłody pod nogi to FPV - zasięg słabiutki, góra 100 metrów i zrywa obraz. Nie mam już chyba sił ( i z pewnością tyle czasu ) żeby te walką ciagnąć. Poza tym samo "odpalenie" drona jest dosyć upierdliwe,.. wszystko osobno, dyndające kabelki, wtyczki, antenki itp. I wszystko to w wielkiej walizie,.. mało poręczne na szybkie filmowanie.
No więc pomyślałem, że może jakaś zmiana ?
Są przecież drony wszystkomające przyzwoitej amatorskiej jakości. Taki żeby miał funkcje podobne jakie daje Pixa, wbudowanego gimbala z dobrą kamerą i nadajnikiem FPV. Bez konieczności pidowania, kalibracji, kombinowania, podłączania kableków itp, itd. Po prostu wyciągam z kejsu, przełączam ON, lece, filmuje i mam fajny filmik na karcie SD. Może za bardzo to uprościłem ale mniej więcej o to chodzi.
Macie jakieś propozycje ?
Klon Symy 5 ( wiele razy na drzewach wieszanej ), IRIS+
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Na jakiego drona zmienić drona ?

Post autor: Adrián »

Zależy od kwoty.
Dji p3 standard, p3 Advanced, professional, p4, mavic
W każdym i tak trzeba konfigurować, ale łatwiej niż w pixie.
Awatar użytkownika
tomaszallprint
Posty: 53
Rejestracja: środa 03 sie 2016, 18:33
Lokalizacja: Paris

Re: Na jakiego drona zmienić drona ?

Post autor: tomaszallprint »

Ja do takiego wlasnie filmowania/zdjec mam BLADE CHROMA 4K, latam nim tylko gdy potrzebuje filmow badz tez zdjec, jest mozliwosc zapisania zdjec w DNG wiec pozniej wszelkie niedoskonalosci mozna bez problemu poprawic :)
Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: Na jakiego drona zmienić drona ?

Post autor: Spook »

Definitywnie zależy od kwoty. Kiedy po bodaj piątym zbudowanym kopterze uświadomiłem sobie, że tak najbardziej zależy mi właśnie na pewnej, stabilnej i funkcjonalnej platformie do robienia zdjęć i filmów z powietrza, zainwestowałem w końcu w P3 Adv, a bodaj miesiąc temu dorzuciłem do zestawu Sparka. Jestem bardzo mocno zaskoczony, jak dobrej jakości zdjęcia i filmy robi to maleństwo - a przy tym jest przemobilne: jedno pudełko ze styropianu, drugi hardcase na aparaturę lecą do plecaka i mam (w sumie) około 30 minut lotu. Ogólnie u mnie wygląda to tak:

* Phantom 3 Advanced - zaplanowane wyjazdy na loty w konkretnym miejscu, przeważnie z dala od miast (ograniczenie prawne do 100m od zabudowy miejskiej i 30m od osób, pojazdów i obiektów budowlanych nie będących w dyspozycji operatora)
* Spark - mniej zaplanowane lub wręcz spontaniczne loty w miejscach, w które aktualnie się wybieramy, w tym tereny miejskie (powyższe ograniczenia nie obowiązują Sparka, bo waży 300g, co oczywiście nie zwalnia z latania z głową)

Przykładowe fotki ze Sparka: Książ, Kościół; przykładowe fotki z Phantoma: Zagórze Śląskie, Grodno
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Na jakiego drona zmienić drona ?

Post autor: Rurek »

IMO do zabawy hobbystycznej wystarczy i to z naddatkiem Xiaomi MiDrone 4k. Całość z akcesoriami (baterie/plecaki/ładowarka itp) wyjdzie Ci 2-2,5tys PLN i nic lepszego w tych pieniądzach nie dostaniesz. A jak potrenujesz to i taki film tym sprzętem zrobisz, wszystkie ujęcia z dronika za 1500 złotych jakby co:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ