Pomoc w wybraniu drona

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

malyma
Posty: 12
Rejestracja: sobota 25 lip 2015, 10:50
Lokalizacja: turek

Pomoc w wybraniu drona

Post autor: malyma »

Witam panowie postanowilem zaczac przygode z dronami i niemal juz kupilem model qav250 z ABC cena 498zl ale trafilem tez na allegro cos takiego

http://allegro.pl/zestaw-do-budowy-dron ... 71461.html

i teraz mam metlik w gowie wiec prosba do was którego wybrac, bedzie to mój pierwszy dron po biedronce
noman1
Posty: 94
Rejestracja: piątek 23 cze 2017, 10:19
Lokalizacja: Wrocek

Re: Pomoc w wybraniu drona

Post autor: noman1 »

yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Pomoc w wybraniu drona

Post autor: yoseph »

Zapomnij o tych zestawach :D Te części były przestarzałe i słabe jak 3 lata temu kupiłem taki zestaw na początek :) Szczerze powiedziawszy obecnie bardzo sporadycznie latam copterem bo wolę skrzydła:) więc nawet nie próbuję powiedzieć że jestem na bieżąco.Poszukaj używanych quadów na sprzedaż, za taką kasę kupisz coś sensownego ;) polecam dwie grupy na fejsie: racekopter i polska giełda modelarska.
malyma
Posty: 12
Rejestracja: sobota 25 lip 2015, 10:50
Lokalizacja: turek

Re: Pomoc w wybraniu drona

Post autor: malyma »

Czyli co nie da się normalnie polatac na tych zestawach co podałem, ja chce tylko polatac dronem fpv nie mam zamiaru brać udziału w wyscigach
DronNOOB

Re: Pomoc w wybraniu drona

Post autor: DronNOOB »

Przy obecnych cenach zestawów RTF, AFR dla początkującego FPV racera kupować takie przestarzale zestawy jest calkowicie bezsensu.
malyma
Posty: 12
Rejestracja: sobota 25 lip 2015, 10:50
Lokalizacja: turek

Re: Pomoc w wybraniu drona

Post autor: malyma »

No też myślałem o gotowym zestawie ale budując samemu drona czegoś się nauczę i po kraksie przy naprawie będę wiedział co od czego
DronNOOB

Re: Pomoc w wybraniu drona

Post autor: DronNOOB »

Kupując PNP wersje i tak będziesz musiał wszytko sam konfigurować, podłączać odbiornik, aparaturę, kalibrować "mózg", bawić się PiDami.
Oczywiście jak dla Ciebie przylutowanie 12 kabli przykręcenie 16 śrub to satysfakcja wtedy, tak kupuj taki zestaw.
noman1
Posty: 94
Rejestracja: piątek 23 cze 2017, 10:19
Lokalizacja: Wrocek

Re: Pomoc w wybraniu drona

Post autor: noman1 »

malyma pisze:Czyli co nie da się normalnie polatac na tych zestawach co podałem, ja chce tylko polatac dronem fpv nie mam zamiaru brać udziału w wyscigach
Jeszcze rok, dwa wstecz takie ramy były popularne na silnikach 18xx, wiec chyba da się normalnie latać, rekreacyjnie. Tyle ze taki zestaw w chonolandi kosztuje polowe ceny.
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Pomoc w wybraniu drona

Post autor: yoseph »

Po części rozumiem że sam chcesz składać, to dobre podejście. Na pewno nauczysz się o budowie takiego quada i w razie awarii będziesz wiedział jak ugryźć temat.
Tylko że te podzespoły nie mają przyszłości. FC w tej wersji ma jakiś babol z tego co pamiętam, silniki są słabiutkie, i tu nie chodzi już o potencjał wyścigowy a o to jakim śmigłem potrafi zakręcić co prowadzi do tego jak quad prowadzi się w powietrzu, jak trzyma się zakrętów i z jakiej sytuacji możesz się uratować zamiast iść po model ;) Rama w porówaniu do obecnych jest niepotrzebnie wielka, ciężka i mało wytrzymała. Po miesiącu latania naprawdę zacznie Ci brakować mocy i będziesz zmieniał silniki i esc, jak zmienisz silniki na mocniejsze i wydasz na nie 150-200 zł to okaże się że spalisz esc i będziesz kupował komplet za podobną cenę, i szybko podwajasz wartość zestawu. FC też ma procesor F1 który już nie jest wspierany przez betaflight, są tylko stare wersje firmware'u. Teraz podstawa to procesor f3 i najlepiej jakieś żyro które nie jest czułe na drgania od silników.
Masz mocniejszy procesor więc częstotliwość odświeżania możesz ustawić wyższą... a to już czuć i to nawet początkujący odczuje.
Sam liczę się z każdą złotówką którą wydaję i wiem jak to jest się napalić na takie coś, przecież jakoś to będzie latało. A potem tylko zawód że kolejną kasę trzeba pakować w interes.
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Pomoc w wybraniu drona

Post autor: yoseph »

Będzie ok, ale pomyśl nad inną ramą:) ja mam martiana II:
https://www.banggood.com/Martian-220-22 ... mds=search

przeżył mój powrót do quadów, jest mniejszy od tego co ty proponujesz ale nadal jest tam dosyć miejsca na wszystkie klamoty ;) No i jest naprawdę wytrzymały :) Oryginalne pdb możesz bez obaw wyrzucić i wstawić to co Ty pokazałeś :)

aha, silniki weź w wersji "S" czyli takie:
https://www.banggood.com/4X-Racerstar-R ... otproducts

literka S dużo zmienia, jest inny wał, i podobno są wyważane. Chociaż wydaje mi się że jakość tych silników ogólnie trochę spadła.

Prędzej czy później będziesz potrzebował jeszcze FPV :)
malyma
Posty: 12
Rejestracja: sobota 25 lip 2015, 10:50
Lokalizacja: turek

Re: Pomoc w wybraniu drona

Post autor: malyma »

A śmigła jakie na początek, też bym odrazu zamówił w BG zawsze taniej niż w pl
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Pomoc w wybraniu drona

Post autor: yoseph »

Kingkong 5045 trzy łopaty. Silniki zakręcą nimi bez problemu:)
waldek72
Posty: 223
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Ostrów

Re: Pomoc w wybraniu drona

Post autor: waldek72 »

A nie lepiej na początek zwykłe 5x3. Większa sprawność, dłuższy czas lotu i trochę łatwiejszy o do opanowania Kopter
malyma
Posty: 12
Rejestracja: sobota 25 lip 2015, 10:50
Lokalizacja: turek

Re: Pomoc w wybraniu drona

Post autor: malyma »

No zamówilem 10par 5045 i 10par 5x3 i bede testowal które beda lepsze na poczatek
ODPOWIEDZ