Tarot 650 Ironman (Andre356)

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Andre356
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 06 lip 2017, 14:08
Lokalizacja: Gdynia

Tarot 650 Ironman (Andre356)

Post autor: Andre356 »

Cześć,
chciałbym się pochwalić zmontowanym sprzętem. Docelowo ma być to klasyczny GoPro-lot. Zainspirował mnie między innymi kolega Kuczy. Mam nadzieję że moje doświadczenia też okażą się komuś pomocne.
Aktualny setup to:
rama Tarot 650 Ironman (wersja z mocowaniami silnika z włókna węglowego - chyba ta starsza)
Sunnysky 3508 580kv (nowe wersje 400W) + APC 14x5.5 (docelowo na 16x4 z HobbyKinga, poeksperymentuję też ze składanymi)
regle T-Motor F30-A 30A 2-6S ESC BLHeli_S Dshot (małe, zgrabne)
Tarot YXZ-M + Tarot orange GPS
Gens Ace 5300mAh 14.8V 30C
Matek Power Distribution Board PDB HUBOSD ECO X TYPE (modułu PMU od Tarota nie używam)
FrSky Taranis Q X7 + FrSky X8R (+moduł podłączany pod złącze balansera i telemetrią napięcie na celach do apki)
Aktualna waga to około 1650g.

Mam też dokupione składane podwozie, ale na razie latam na stałym. Z czasem dojedzie gimbal Tarota, OSD i moduł bluetooth do śledzenia i podążania za użytkownikiem.
Pierwsze wrażenia pozytywne. Moje dotychczasowe doświadczenie (oprócz samolotów i szybowców) to symulator i DJI Phantom (nawet nie wiem który, polatałem sobie jako uczeń). Ustawienia FC Tarota jeśli chodzi o Gainy domyślne. Cały czas się uczę (dotychczasowy koszt nauki to 2 połamane śmigła CF 16x4, dlatego teraz latam na APC). Dzisiaj w planach mam obczajenie trybu Home Lock i Point of Interested.
Krótki filmik z trybu GPS:
https://www.youtube.com/watch?v=-tvB8sJ ... e=youtu.be

Myślicie że do podglądu FPV nada się tablet Samsung S2 ? Ew. jak go zamontować do aparatury?
Pozdrawiam,
Andrzej
P.S. gdzie w okolicy trójmiasta latacie? Ja póki co na łące na Chwarznie. Andrzeja Kuczego widziałem kiedyś w Redzie przy smażalni ryb (tak mi się wydaję że to był on, pewny nie jestem), ale to dla mnie za gęsta zabudowa i za dużo ludzi.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Tarot 650 Ironman (Andre356)

Post autor: kuczy »

Andre356,

O matko, jestem.dla kogoś inspiracją woow :D
Trzeba było podejść zapytac czy to ja, ale jak juz to szybciej w Rewie ;) a mieszkam w Gdyni Chylonii wiec mamu do.siebie blisko. Znajdz na facebooku grupę UAVO Trojmiasto, to na pewno nie ominie Ciebie spotkanie.
Najczesciej latamy na łące w Dębogórze Wybudowanie (okolice Rumii) z racji wielkiej łąki , a nie.kazdy ma SK wiec tam.spokojnie mozna.
Ps. Na forum też jest watek "Trójmiejskie Spotkania"

Wrzuc jakies zdjecia swojego drona - z chęcią go obejrzę na żywo ;)
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Tarot 650 Ironman (Andre356)

Post autor: tombstone »

no ładnie się prezentuje,
ale dałbym jeszcze po opasce na te luźne kable
między esc, a silnikiem na każdym ramieniu
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Tarot 650 Ironman (Andre356)

Post autor: kuczy »

Tak jak mój szanowny przedmówca powiem, że luźne kable na wierzchu w takiej odległości od śmigła to wcześniej czy później skończy się źle - tyle, że uzupełnię o:

- złączki bananowe między silnikiem a ESC to wg mnie zuooo - ale.... - aby się ich pozbyć - czyli przedłużać i lutować kable - musisz mieć praktykę obchodzenia się z lutownicą - i to tylko stwierdzenie faktu - sam wiesz jak sobie z tym radzisz. Czemu uważam, że bananki to zuoo ? - bo nie dalej jak miesiąc temu miałem nieprzyjemność ogarniać nie do końca skończoną octę której taki bananek po prostu się rozłączył... w przypadku quada lecisz w dół.

- mocowanie regla..... tu też moja wskazówka - jak chcesz to już tak zrobić - przymocuj regiel na dwie opaski zaciskowe - obie na kablach po dwóch stronach ESC - łapiąc kable zaklinujesz pomiędzy opaskami ESC - tak jak masz jest niebezpieczeństwo wysunięcia się regla spod opaski.


Może mam zboczenie po mojej konstrukcji, ale zrobiłbym to samo co u siebie - przedłużył kable silnika poprzez lutowanie i przeciągnął je wnętrzem rurek ;)

- anteny odbiornika - czy mi się wydaje, czy jedna z nich lata sobie w powietrzu ??? nie powinny być ułożone względem siebie w kształt "V" ?
credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

Re: Tarot 650 Ironman (Andre356)

Post autor: credens »

Bananki są dobre o ile męski wtyk sie "roździawi" mechanicznie np. jakimś szpikulcem wtedy wchodzi bardzo ciasno i nie ma opcji, żeby się wysunął.
Andre356
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 06 lip 2017, 14:08
Lokalizacja: Gdynia

Re: Tarot 650 Ironman (Andre356)

Post autor: Andre356 »

Dzięki Panowie za wskazówki, docelowo zrobię tak jak Kuczy radzi, czyli kable poprowadzę wewnątrz rurek, narazie przymocuję je do ramion aby się nie majtały.
Co do antenek odbiornika... to one sobie poprostu tak dyndają. Nie mam pomysłu jak je zamontować (docelowo chcę na kopułce). Kupiłem nawet stojak na te antenki, ale coś mi się wydaje że on był na starszą wersję odbiornika projektowany (grube wąsy). Jak macie propozycję to chętnie posłucham.
Wczoraj testowałem tryb FailSafe w kontrolerze Tarota, oraz POI (Point Of Interest) - oba fajne. POI wydaje się rewelacyjny do filmowania (krążenia wokół punktu), więć z kontrolera jestem zadowolony.
Chciałbym zrobić następny krok i zacząć kompletować graty do FPV. W moim przypadku nie zamierzam latać daleko i ma mi bardziej ułatwić filmowanie. Wiem żę tematów multum na forum i część już przeczytałem, ale jakby ktoś miał wskazówki na co patrzeć (w specyfikacji, czy konkretny model) to będę wdzięczny. Czy wykorzystanie tableta lub komórki wchodzi w grę (jako ekran przy aparaturze)?
Pozdrawiam,
Andrzej,
P.S. lata ktoś dzisiaj gdzieś w okolicach Trójmiasta?
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Tarot 650 Ironman (Andre356)

Post autor: kuczy »

Andre356, hej - na fejsie nikt nic nie mówi na temat latania, ale można by pomyśleć ;) Natomiast jutro podobno jakiś RedBull ma w Gdyni być ??? - nie mówię o latataniu dronami na takiej imprezie bo by nas zwinęli... ale tak ogólnie może być ciekawie.
Andre356
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 06 lip 2017, 14:08
Lokalizacja: Gdynia

Re: Tarot 650 Ironman (Andre356)

Post autor: Andre356 »

dokonałem pewnych usprawnień, tzn. skróciłem ramiona o 3-4cm. regulatory przeniosłem pod silniki etc.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Filmiki z majówkowego latania:
https://www.youtube.com/watch?v=24oGyWv7Ewk&t=
https://www.youtube.com/watch?v=56YOdIpLJ6U
Ostatnio zmieniony piątek 18 maja 2018, 08:15 przez Andre356, łącznie zmieniany 1 raz.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Tarot 650 Ironman (Andre356)

Post autor: kuczy »

Andre356, Nie widać zdjęć :(
Awatar użytkownika
Saures
Posty: 92
Rejestracja: niedziela 27 mar 2016, 08:56
Lokalizacja: Toszek

Re: Tarot 650 Ironman (Andre356)

Post autor: Saures »

Fajniutki ten dron!
Nic tylko podwiesić niżej gimbal, lub bardziej do przodu żeby śmigieł nie było w kadrze :)

Powodzenia!
Relacja budowy mojej hexy Tarot 800: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36640
ODPOWIEDZ