Quadcopter S500mm PCB - kompletacja/modyfikacja

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Deny rc
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 01 gru 2015, 15:37

Quadcopter S500mm PCB - kompletacja/modyfikacja

Post autor: Deny rc »

Witajcie, oto mój sprzęt proszę o podpowiedzi w modyfikacjach. Czytam forum od dawna a model jeszcze starszy ale z nadmiaru informacji mam problem z odpowiednim doborem i rozumieniem :)

Rama: S500mm, pomieści podobno śmigła do 12"

Silniki: Emax MT2216 810KV ciąg 950g
Obsługa 3S i 4S, waga wg. ABC-RC 62g

Śmigła: Gemfan 10x45 twarde/usztywnione

Regulator: 30A, 2-4S, 400hz
Marka: ABC-power więc pewnie klepane dla ABC ale chyba ok, działa...

Akumulator: 3S, 3300mAh 11,1/25C
marka: ABC-Power cena do pojemności była dobra więc kiedyś go kupiłem

Kontroler: APM 2.6 + GPS Ublox

Aparatura: FlySky i6

WAGA CAŁOŚCI bez akumulatora = 1kg, z akumulatorem przypuszczam że 1,2-1,3 kg

Kopter składany i konfigurowany samodzielnie na podstawie wiedzy z różnych poradników. Obecnie lot szacuję na 12 minut delikatnego latania i mam jakieś dalsze plany i prosze o Waszą pomoc:

1) Obecnie akumulator 3S, 3300mAh 25C. 11,1 napięcie nominalne więc 3,7 na celę. Naładowanie maks to 12,6. Ostatnio czytałem na Wszym forum że mogę rozładować pakiet 3S do granicy 9V więc 3V na celę. Okazało się wczoraj że przy 10,1 kopter już nie miał siły iśc w górę, a po podłączeniu do ładowarki nie widział już jednej celi. Po podbiciu prądu na Nimh do 11,1 nominalnego wykrył ładowanie na lipo balance trzy cele. W czym jest problem i tak naprawdę do jakiego minimum mogę rozładować pakiet 3s???

2) Chciałbym wydłużyć czas lotu koptera i myślałem o pakiecie 4S (silniki mt2216 niby obsługują) lub o większej pojemności ale 3S. Jak zachowają się silniki na 4S i jaki powinienem kupić? A może większa pojemność 3S ale i dojdzie waga.. nie wiem, proszę o pomoc w tym temacie

3) Obecnie latam bez sprzętu FPV oprócz prowizorycznych montowań telefonu lub podróbki GoPro. Chętnie bym zakupił jakąś kamerę w rozsądnych pieniądzach, oprócz tego widze że mają na ABC w promocji ekrany 5’ i 9’ ale nie wiem czy to ma sens. Doradźcie proszę. Póki co gogle za 600-1000 zł nie wchodzą w grę.

4) Silniki zmiana – ponieważ rama mieści śmigła do 12 cali to myślałem o późniejszej zmianie silnikow pod takie śmigała (11 też chyba wchodzą w grę) proszę o doradzenia jakie silniki. Wiem że raczej z mniejszym KV. Znowu chodzi o jak najdłuższy i stabilny lot aby można było coś sensownego nagrać dla oka  MT2216 są dzielne i przetrwały wiele ale czasem coś szwankują więc nie wykluczone że zmienię na coś deko lepszego również może być Emax wydaje mi się że cena/jakość jest oK.

5) Tryby lotu – większość latam na Stabilized bo się uczyłem i miałem fan. Ostatnio zachciało mi się dołożenia trybów lotu na przełącznik trójpozycyjny. Na ALTHOLD wisi wiec jest ok. Na RTL leci w jakimś nie znanym mi kierunku mimo że compas ma automatyczne czytanie ustawione a nie stałe parametry miejsca startu/lądowania. Jakieś sugestie co do ustwienia RTL?
W pierwszej kolejności chcę doprowadzić do porządku akumulatory i wydłużyć czas lotu na dobrym pakiecie. Później kamera i jakaś wizja no i zmiana silników. Pakiet chciałbym raczej przyszłościowy.
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Quadcopter S500mm PCB - kompletacja/modyfikacja

Post autor: fragles »

13 cali też wejdą bez problemu ale mnie się lepiej (i dłużej) latało na 12 cali.
ODPOWIEDZ