Tani dron z GPS

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: Tani dron z GPS

Post autor: Uriel »

Wybór padł na Phantom2 (goły), czekam tylko na odpowiedz od gościa co do transakcji. Gimbal tu mam pytanie czy może być jakiś pierwszy lepszy czy są jakieś zamienniki, nie miałem Ph2 w rękach stąd te pytania.
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Tani dron z GPS

Post autor: Verid »

Z dwóch podanych (pierwszy lepszy) sugerowałbym raczej "lepszy" niż "pierwszy" (w domyśle na liście najtańszych). Szkoda zdrowia.
Ph2 był zaprojektowany do działania PnP z Zenmuse H3-2D, H3-3D i H4-3D (co logiczne) ale to wcale nie upośledzało możliwości podpięcia gimbali innych producentów. Jak podłączyć poszczególne modele znajdziesz bez trudu na YT. Który konkretnie wybrać to już musisz wyważyć sam pomiędzy zakładanym budżetem a umiejętnościami PIDowania gimbali. Miałem kiedyś samoróbkę z płytką Martinez'a która owszem kosztowała niewiele ale poległem na ustawianiu dlatego musiałem zainwestować więcej i kupić idioten gimbal czyli H3-3D który nie wymaga ode mnie absolutnie nic poza podpięciem 2 kabelków i przykręceniem 4 śrub. Jeżeli masz doświadczenie z ustawianiem gimbali lub/i masz swój ulubiony system (Storm, Alexmos czy inny) to możesz się pokusić o kupno tańszego, nie-DJI'owskiego bimbla i używania go zamiast firmowego rozwiązania.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: Tani dron z GPS

Post autor: Uriel »

Oki dzięki za pomoc, gimbal jeszcze porozglądam się za nim myślę kupić tylko 2 osiowy to wystarczy , proste podłączenie
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Tani dron z GPS

Post autor: Pieth »

Do FC40 dokupujesz gimbal np Walkera G2, tylko tą kamerkę trzeba trochę dociążyć i masz zasięg z podglądem video do 500m i sterowanie kamerą typu załączanie, robienie zdjęć, nagrywanie, zoom i zmieścisz się w tysiącu zł. Małe porównanie jakie onegdaj robiłem kamery od FC40 i SJ4000 zamocowane na sztywno.
https://www.youtube.com/watch?v=c3_jwm5kZS8
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: Tani dron z GPS

Post autor: Uriel »

Dobra F2 kupiony dość okazyjnie bo za 700 zl na polskie, teraz tylko FPV i gimbal , myślę że się skuszę o ten chiński dwu osiowy.
Obrazek
Obrazek
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
ODPOWIEDZ