Konfiguracja Mini OSD przez arduino

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Sobol95
Posty: 10
Rejestracja: piątek 27 sty 2017, 14:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Konfiguracja Mini OSD przez arduino

Post autor: Sobol95 »

A może da się to jakoś prościej zaprogramować bez użycia Arduino a jakiegoś innego programatora?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Konfiguracja Mini OSD przez arduino

Post autor: pawelsky »

Sobol95 pisze:A może da się to jakoś prościej zaprogramować bez użycia Arduino a jakiegoś innego programatora?
No przeciez juz Ci tu ze dwie czy trzy osoby mowily. Kup sobie adapter USB -> serial TTL.

W programowaniu przez Arduino UNO tez nie ma nic skomplikowanego. Wyciagasz procka, podlaczasz wg schematu ktory zalaczyles i programujesz.
wariat1986
Posty: 10
Rejestracja: środa 28 gru 2016, 22:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Konfiguracja Mini OSD przez arduino

Post autor: wariat1986 »

Kup programator FTDI, kosztuje grosze.
Sobol95
Posty: 10
Rejestracja: piątek 27 sty 2017, 14:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Konfiguracja Mini OSD przez arduino

Post autor: Sobol95 »

Wyciągałem z Arduino procek i dalej nie chciało mi się to połączyć więc chyba spróbuję przez ten programator TTL
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Konfiguracja Mini OSD przez arduino

Post autor: pawelsky »

Sobol95 pisze:Wyciągałem z Arduino procek i dalej nie chciało mi się to połączyć więc chyba spróbuję przez ten programator TTL
Cos robisz zle. Proszono Cie juz zebys opisal wlasnymi slowami krok po kroku co i jak robisz. Dopoki tego nie zrobisz ciezko Ci bedzie pomoc.
WhiteElephant
Posty: 81
Rejestracja: piątek 16 wrz 2016, 21:31
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Re: Konfiguracja Mini OSD przez arduino

Post autor: WhiteElephant »

rafi.devtox pisze:
pawelsky pisze:
rafi.devtox pisze:Kolego drogi na zdjeciu ktore wstawiles jest byk jak stad do chalupy... Z arduino wychodzi sygnal z tx (pin nadawczy) a do minim musi byc podlaczony do rx( odbiorczy) czyli na krzyz... Tx do rx...
Nieprawda, w przypadku korzystania z Arduino jako adaptera laczysz dokladnie tak jak na schemacie (czyli TX z TX, RX z RX), bo to tak jakbys zastepowal chip na plytce UNO chipem zewnetrznym...
konrad.winiarski pisze:FT232RL FTDI USB To TTL Serial Converter Adapter Module For Arduino
Akurat FTDI i to od Chinczyka bym nie polecal, z uwagi na wszechobecne podrobki, ktore mniej zaawansowanym komputerowym dlubaczom moga przysporzyc problemow. No chyba ze jest to na 100% oryginalny chip ze sprawdzonego, powtarzalnego zrodla.
Kit mi kolego wciskasz... Na arduino nano masz chip ftdi ktory odpowiada za konwersje sygnalu z usb... Na arduino uno za chip ftdi robi atmega16u2 odpowiednio sflashowana... Kiedy podlaczasz pin dtr do resetu scalak (czy to zamontowany na stale czy w koszyku) jest pomijany i hex wchodzi bezposrednio do scalaka minima...

Tu masz pierwszy lepszy przyklad z sieci...

http://www.maximillian.se/2015/09/tutor ... duino-uno/

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
Dzięki za namiar na konwerter. Znalazłem go kiedyś na BG, ale odpuściłem, z powodu powtarzających się recenzji, że to fake i jest problem ze sterownikami. No ale skoro się komuś udało tym zaprogramować minima, to podejmuję wyzwanie ;)
Awatar użytkownika
konrad.winiarski
Posty: 44
Rejestracja: środa 20 maja 2015, 15:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konfiguracja Mini OSD przez arduino

Post autor: konrad.winiarski »

pawelsky pisze:
konrad.winiarski pisze:FT232RL FTDI USB To TTL Serial Converter Adapter Module For Arduino
Akurat FTDI i to od Chinczyka bym nie polecal, z uwagi na wszechobecne podrobki, ktore mniej zaawansowanym komputerowym dlubaczom moga przysporzyc problemow. No chyba ze jest to na 100% oryginalny chip ze sprawdzonego, powtarzalnego zrodla.
Konkretny adapter, który poleciłem, używam od około dwóch lat. Programuję nim Arduino, zarówno 5V jak i wersje 3,3V. Programowałem tym minimosd, LRS, GPSa oraz testowałem moduł hc06 (bluetooth).
Wszystko to pod Ubuntu, Win XP, Win7 oraz Win10. Nie było problemów ze sterownikami.
przybora
Posty: 33
Rejestracja: środa 09 mar 2016, 16:37
Lokalizacja: Polska Mazury

Re: Konfiguracja Mini OSD przez arduino

Post autor: przybora »

Przerobiłem Chińskie ftdi ze dwie sztuki, aż kupiłem oryginał w PL wszystko zaczęło śmigać aż miło. Zakup FTDI z Chin to strata czasu, nie wiadomo czy będzie chodzić czy nie, a różnica między PL a Chiny nie wielka. Ja zapłaciłem 25zł w PL oryginał w Chinach coś koło 10zł, w porównaniu do straconego czasu to nie wiele. Bo człowiek zamiast skupić się nad robotą to zastanawia się dlaczego nie chodzi i kombinuje, a i tak nic z tego nie wyjdzie bo to Chiński klon. Oczywiście nie mówię że wszystkie klony Chińskie są złe.

Dosłownie używam coś takiego, w chwili obecnej na allegro 23zł
ftdi.jpg
ftdi.jpg (49.35 KiB) Przejrzano 4285 razy
_____________________________________________________________________
"Dobrym słowem można długo żyć. Dlatego dawaj je ludziom, gdy na to zasłużą.
Bo potrzebują ludzkiej akceptacji. Bo bez niej trudno jest żyć." -M.Maliński
ODPOWIEDZ