qx-95

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

qbikos
Posty: 16
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 22:19

qx-95

Post autor: qbikos »

Witam, skleciłem swojego pierwszego quada. Niestety nie wpadłem na to żeby robić zdjęcia w trakcie builda.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Użyłem:
Rama qx95
Kamera combo FX805t
Kontroler sp racing f3 evo brush
Odbiornik fs-a8s
Silniki 8520

Dodałem jeszcze buzzerek

Dzisiaj pierwszy raz latałem nim LOS . Miałem 4 baterie 600mah (1s)
Pierwszą minutę lata całkiem fajnie. Niestety po minucie szybko tracił na mocy i buzzer wył już przy 2 minucie.

W domu Sprawdziłem później stan baterii i miały
Dwie: ~3,82
Dwie: ~3,92

Alarm w Betaflight ustawiłem na
minimum voltage: 3,3v
alert: 3,5v

Pytanie czy to normalnie że taki zestaw lata tylko 2 minuty? Biorąc pod uwagę że jestem jeszcze słabym pilotem i występował odczuwalny wiatr.

EDIT:

Filmik z pierwszych lotów na zewnątrz, po ściągnięciu osłonek https://youtu.be/cdPpSVg64_w
Szczerze mówiąc nie wiem skąd taka beznadziejna jakość, chyba kilka konwersji po drodze. Dodatkowo vtx bardzo szybko tracił zasięg obrazu nie wiem czemu.

EDIT2:

Okazało się że miałem kilka słabych lutów i były spore straty. Teraz lata prawie 4 minuty.
Ostatnio zmieniony wtorek 18 kwie 2017, 08:15 przez qbikos, łącznie zmieniany 3 razy.
Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Re: qx-95

Post autor: Docent »

Mam QX-80 i mam podobnie jak u Ciebie. Na pakietach 600mAh (noname) ledwo do 3min mogę dociągnąć po 2min to wisi ledwo nad ziemią. Na Tatu 600mAh udaje się 3min. Na NanoTech 750mAh 3min30s. Został mi jeszcze do przetestowania pakiet Turnigy Graphene 750mAh. Po odłączeniu toru wizyjnego czas się wydłuża. Słabe wyniki osiągam gdy mam podłączone zasilanie kamery z przetwornicy, która daje 5V. Gdy podłącze kamerę bezpośrednio pod pakiet to czas się wydłuża ale obraz jest tak zakłócony, że nie można latać.
Więcej opisałem w innym wątku:

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=3&t=40112
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
qbikos
Posty: 16
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 22:19

Re: qx-95

Post autor: qbikos »

Dzięki za info, nie wiedziałem że jakość baterii ma tak wielkie znaczenie. Z drugiej strony może spróbuje przylutować kamerę bezpośrednio do pakietu jak u Ciebie i zobaczę co z tego wyjdzie.
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: qx-95

Post autor: skazi »

Ja bez problemu w moim qx90 latam ok. 6 minut, fakt że jest pewnie trochę lżejszy niż twoja konstrukcja, ale 2 minuty to zdecydowanie za mało.
baroslaw
Posty: 124
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 18:21
Lokalizacja: Przechlewo

Re: qx-95

Post autor: baroslaw »

Ja także spokojnie ponad 5 min śmigam moim mikrusem.
X210
QX95
Holybro Shuriken 180
Fatshark Dom HD2
Tarot Ironman 650, ZXY-M, OSD, SunnySky 3508,props 1555, 6S 5200, xiaomi yi
qbikos
Posty: 16
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 22:19

Re: qx-95

Post autor: qbikos »

Ja chyba ściągnę te osłonki, bo i tak nie latam w nim domu a na zewnątrz do niczego się nie przydają.
skazi pisze:Ja bez problemu w moim qx90 latam ok. 6 minut, fakt że jest pewnie trochę lżejszy niż twoja konstrukcja, ale 2 minuty to zdecydowanie za mało.
Zdradzicie na jakich bateriach? Bo to jednak duża różnica. Niestety od tamtego czasu nałożyło mi się trochę spraw i nie miałem czasu polatać bez wiatru, więc nie mam porównania.

Edit:

Ok ściągnąłem dzisiaj osłonki i lata lekko ponad 3 min na bateriach tatu 600mah. W warunkach domowych teoretycznie sam hover. Więc nie wiem jak wy osiągacie 5-6 min ;(

Edit2:

Dzisiaj miałem chwile polatać już bez osłonek, na zewnątrz latał koło 2 min na pakiecie. Miałem naładowanych 6 pakietów 600 mah.
Niestety wybrałem się z rozładowanymi goglami i zdążyłem nagrać tylko jeden lot.

Zastanawiam się czy możliwe jest to że przez słabą baterie w goglach jakoś obrazu nie była najlepsza?
Można powiedzieć że dzisiaj robiłem ich test outdoor i nie wypadły najlepiej, a w domu wydawało się być ok. (nawet przy włączonym wifi i przez mury ze zbrojeniami)

Drugie pytanie czy to że latam na samopoziomującym się modzie wpływa dodatkowo na rozładowanie baterii?
ODPOWIEDZ