FPV trochę inaczej.

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Rawen 75
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 20:50

FPV trochę inaczej.

Post autor: Rawen 75 »

Witam! Każdy może mieć coptera, każdy może bawić się w loty FPV, ale czy copter zawsze musi wyglądać jak....copter? Ten model powstał z myślą o lotach FPV, ale oprócz tego miał być inny. Mój dziesięcioletni syn zafascynowany Terminatorem w sumie poniekąd namówił mnie do ogarnięcia tego tematu bliżej. Hunter Killer HK 400.No nie było łatwo. Z jakiej jednostki mam uzyskać porządny ciąg, turbina EDF pobiera zbyt dużo Amperasów, a śmigło jest zbyt ZADUŻE, skalowanie zabawa w pomiary, dobór śmigieł, istne kombinacje alpejskie. Jaki FC dobrać, i ta masa...W sumie powstały dwa modele testowe i w końcu wersja finalna oparta na zdobytym doświadczeniu, oraz pomocy Koła Młodych Konstruktorów z Dęblina, w szczególności dziękuję Łukaszowi Żurek za uwagi i pomocną dłoń, oraz na internecie-szukajcie znajdziecie.
Obrazek
Wersja druga, większa, stabilniejsza, bez FPV
Obrazek
wersja finalna
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Całość waży bez lipola 2200g, FC to CC3D Revo z GPS NEO7, silniki EMAX 2826 o poborze maks 47A, ESC BL Heli 60A, do tego kilka dupereli dodatkowych- gondola z działkiem chowana, obrotowa góra-dól jak i lewo-prawo, sprzężone z kamerą, stabilizowane osobno zwykłym Gyro Yuki Hero-został z jednego samolotu, załączane lampy przednie, sprzężone z kamerą, stroboskop pod kadłubem, oświetlenie na statecznikach, który z kolei wychyla płaszczyzny automatycznie-stabilizacja z CC3D, nie ma tak strasznego falowania przy przejściu z lotu do zawisu i odwrotnie. Całość zasilana z 4S, plus przetwornica do oświetlenia, awioniki, FPV 2X5V, oraz 2X12v, z radiatorem. Widok w locie zwala z nóg. Może nie jest to długodystansowiec, ani długolot ale frajda niesamowita. Nie wiem dlaczego tak mało osób decyduje się na budowę Twincopterów? Modele pilotuje się co prawda trochę inaczej niż tradycyjne coptery, łączą w sobie cechy samolotowe, jak i copterowe. Można się przyzwyczaić.
Zawsze są lepsi, mądrzejsi mistrzowie od rozdawania złotych łopat, którzy tylko krytykują i mało wnoszą do tego co robisz. Ot taka nasza cecha narodowa.
Awatar użytkownika
Arthor
Posty: 350
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 16:50
Lokalizacja: Antyle

Re: FPV trochę inaczej.

Post autor: Arthor »

Powiem tylko: wow... bo jeszcze zbieram szczękę z podłogi.
Dawaj filmiki jak to lata, ino wartko... bo mnie ciekawość zżera :)
patryykk5
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 23:09
Lokalizacja: Kraśnik

Re: FPV trochę inaczej.

Post autor: patryykk5 »

Kiedy jakiś filmik z lotów? :D
Benda
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2016, 22:54
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Re: FPV trochę inaczej.

Post autor: Benda »

I to się nazywa prawdziwe modelarstwo. Tylko pozazdrościć i pogratulować pomysłu.
Konstrukcja znana z jakiegoś filmu hmmmm...

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: FPV trochę inaczej.

Post autor: Adrián »

Rawen 75 pisze:Mój dziesięcioletni syn zafascynowany Terminatorem w sumie poniekąd namówił mnie do ogarnięcia tego tematu bliżej. Hunter Killer HK 400
jumpertomek
Posty: 632
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 19:17
Lokalizacja: Częstochowa

Re: FPV trochę inaczej.

Post autor: jumpertomek »

Na innym forum, też ktoś coś takiego zrobił :P Tylko na bazie tricoptera bodajże :P Szacun :P
.EmK4.
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 27 gru 2016, 20:52
Lokalizacja: Ślask

Re: FPV trochę inaczej.

Post autor: .EmK4. »

no rewelacyjnie to wyglada ,wielkie gratki za samozaparcie i umiejetnosci ,no i wszyscy czekamy na film z latania .
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: FPV trochę inaczej.

Post autor: PiotrSz »

Rawen 75, gratuluję samozaparcia :) To będzie drugi w Polsce latający Hunter Killer ;-)
Ten był pierwszy :-D
azi82pl
Posty: 72
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów

Re: FPV trochę inaczej.

Post autor: azi82pl »

Nieźle wygląda, czekam na film z lotu. Sąsiad do takiego z wiatrówki nie odważyłby się strzelić :D
s500 - naza lite V1, emax mt3506 4S, osd, fpv, gimbal + fireflay 6S
x210 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=4 ... 43#p526843
eachine e010, Wltoys F959 Sky King
Rawen 75
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 20:50

Re: FPV trochę inaczej.

Post autor: Rawen 75 »

Witam! Film z lotu na pewno będzie. Puki co wszystko robię z doskoku- taka praca, 3 tygodnie za granicą, tydzień w domu...
Czeka mnie zakup porządnych pakietów 4s-stawiam na Tatto, oraz montaż FPV, no i niech się robi ładna pogoda!
Zawsze są lepsi, mądrzejsi mistrzowie od rozdawania złotych łopat, którzy tylko krytykują i mało wnoszą do tego co robisz. Ot taka nasza cecha narodowa.
ODPOWIEDZ