Pękające śmigła w locie

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pękające śmigła w locie

Post autor: Verid »

No to przykre bo znaczy że musiały zleźć na psy. W czasie gdy były mi potrzebne ich jakość nie odbiegała od HQProp a na pewno lepsza od tego co proponowało DJI do swoich czerwonych silniczków.
Ten wredny...
KROOKOO
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 13:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pękające śmigła w locie

Post autor: KROOKOO »

Miałem podobny problem na tych samych silnikach, akurat śmigła 3-łopatowe, poszły w locie.
https://www.youtube.com/watch?v=jjgE0y0sZ7A
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Pękające śmigła w locie

Post autor: df2 »

Na hqp udało mi się przejechać przez krzaki. Poza zielonym brudem nic im się nie stało. Oczywiście z krzaków trzeba było 450tkę wyplątać.
Jeden komplet lata już rok w quadzie. Innych już nie planuję kupować.
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: Pękające śmigła w locie

Post autor: mrozilla »

W takim razie po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii o HQ sprawdzę własnie te, oby nie było więcej takich "niespodzianek", mam drugi komplet zapasowych GF 1045 ale po tym co zobaczyłem chyba nie chcę ich nigdzie montować...
Jak tylko naprawię szkody zobaczę czy poza trochę większym poczuciem bezpieczeństwa czuć jeszcze jakąś różnicę po zmianie śmigieł.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Pękające śmigła w locie

Post autor: df2 »

Ja zapasowe gf profilaktycznie wytłukłem.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Pękające śmigła w locie

Post autor: Gmeracz »

Ja ostatnio katuję DALPROP po przykrych doświadczeniach , gdy quadro z kamerą i dron mi spadł, bo Gemfany pękły same z siebie.
Dal-e mogą się wygiąć po crashu w bramkę, po czym je prostuję i latam dalej.
Od śmigła...
zajcewpro
Posty: 6
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 17:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pękające śmigła w locie

Post autor: zajcewpro »

Oryginalne APC są sprawdzane przed opuszczeniem fabryki. W szczególności że to nie są śmigła na "kiligramy".
Możliwe że trafi się wadliwa seria. ale tego już przewidzieć nie można
Zajcew
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pękające śmigła w locie

Post autor: Adrián »

Widzieliście może śmigła hq 7x3-7x4 sprzedawane w pl? Szukam czegoś sztywnego. Chyba, że APC ktoś widział takiego skoku? Znalazłem tylko 7x5, a to stanowczo za dużo.

Editt
Ok coś znalazłem http://www.nastik.pl/apc-7x38-sf-p-4917.html ,tylko pisze, że polecane do modeli wolno latających. Hm pierwsza sprawa latać z tym nie będę, chyba, że przypadkowo się oderwie od ziemi :D, a tak serio, to będzie do silnika 2200kv, raczej wolno się kręcić nie będzie. Skąd ta różnica? Oparta tylko na łagodniejszym skoku?
Ok, wezmę takie http://abc-rc.pl/smiglo-APC-7x4SF#axzz4NfQkAEWk ;-)
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Pękające śmigła w locie

Post autor: maxiiii »

Pękanie śmigieł w locie jest oznaką słabej jakości tych śmigieł.
Mam takich całe wiaderko, zawsze odłamuje się jeden z dwóch płatów.
W pewnym czasie służyły do testowania kopterów na zasadzie "co się stanie gdy pęknie jedno śmigło":)
Potem przeszedłem przez różne inne ale zakończyłem i tak na karbonach a teraz nie widzę innych śmigieł niż karbonowe.
Oczywiście są też inne dobre plastiki takie jak wymienione przez innych ale ja używam już tylko i wyłącznie karbony. W samolotach tez.
Fakt, że na karbonach lata się inaczej (ostrzej) niż na plastikach ale to kwestia przyzwyczajenia.
Kilka razy przywaliłem takimi śmigłami w strukturę na ścianie i nie pękły a struktura do naprawy:(((
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pękające śmigła w locie

Post autor: pilot »

Jak widać nadal są osoby, które nie wiedzą, że Gemfan do ZŁO !!! i należy je omijać szerokim łukiem. Sam kiedyś fiknąłem na GF całe szczęście nisko i nad lotniskiem. Pękło ot tak, samo od siebie. Od tamtego czasu nigdy więcej nie założyłem GF i nigdy nie spadłem przez pękające śmigło.
Dokręcanie nie ma tu znaczenia - silniej, słabiej ważne aby się nie odkręciło.

Używam lub używałem APC, HQ, chińskich węglowych i nigdy żadnych problemów.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pękające śmigła w locie

Post autor: PiotrSz »

pilot pisze:Jak widać nadal są osoby, które nie wiedzą, że Gemfan do ZŁO !!!
Krzysiek, mylisz się... nie wszystkie śmigła Gemfan to zło, kolega lata na stałe śmigłach 5x4x3, tak samo lataliśmy na 5x4,5x3 i też dają radę. Nie są jak DAL czy Kingkong niezniszczalne ale nie pękają w locie. Co ciekawe 5x4x3 mają bardzo podobną charakterystykę co HQProps, więc proszę nie szufladkuj wszystkich śmigieł Gemfana pod etykietką zło.
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pękające śmigła w locie

Post autor: pilot »

PiotrSz pisze:Krzysiek, mylisz się... nie wszystkie śmigła Gemfan to zło...
Nie mylę się tylko może nieprecyzyjnie napisałem ale w poście chodziło o śmigła 10". Duże śmigła Gemfan to zło, małe 5", których używałem były znośne ale bez szału - totalnie niewyważone. Później odpuściłem sobie te śmigiełka i już do nich nie wrócę. I nikomu ich nie polecam, szczególnie slow fly 10".
Pozdrawiam
Krzysiek
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: Pękające śmigła w locie

Post autor: mrozilla »

Przyszły śmigła HQ Prop i mam pytanie co do wyważania, bo o ile CW są wyważone to CCW trzeba poprawić (albo odwrotnie) tylko teraz kwestia tego czy lepiej jest naklejać taśmę czy szlifować górną część papierem ściernym, dla próby zeszlifowałem jakieś śmigło GF i oczywiście nie było problemu z wyważeniem, ale powłoka jest już inna i ogólnie różni się od fabrycznej...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pękające śmigła w locie

Post autor: Adrián »

?? Gdzie górną? Chyba dolną..
To może lepiej naklej, bo zepsujesz nowe..
Czy naklejać, czy ścierać, są różne szkoły. Wolę papier ścierny, przy dużej różnicy, pomagam sobie nożykiem, później papier. Bo inaczej można się zajechać.
Przy naklejaniu jest pewnie szybciej, ale jak kiedyś odpadnie, to już będzie niewyważone. Ale lepiej najpierw obejrzyj filmy i poczytaj jak się to prawidłowo robi.
Druga sprawa, czym wyważasz? Może się okazać, że to co masz się nie nadaje, żeby cokolwiek poprawiać.

mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: Pękające śmigła w locie

Post autor: mrozilla »

Wyważarkę mam taką tańszą, magnetyczną i oczywiście najpierw samą wyważarkę musiałem wyważyć bo trzpień po jednej stronie miał bicie, ale już jest dobrze. Wydaje mi się, że po wyważeniu różnica jest na plus i widać na wyważarce, że po wyważeniu śmigło trzyma pozycję, a wcześniej momentalnie jedną stronę ciągnęło w dół.
Właśnie gdzieś czytałem, że trzeba górną stronę szlifować, teraz się dowiaduję, że dolną, a póki co wstępnie wyważyłem kawałkiem taśmy, jak się sprawdzi zeszlifuję dół papierem i powinno być dobrze, tym bardziej, że naprawdę niedużo tej taśmy trzeba było nakleić.
ODPOWIEDZ