MJX X600 - modyfikacje

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marcinoc
Posty: 234
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 06:09
Lokalizacja: Strumień - Zabłocie

MJX X600 - modyfikacje

Post autor: marcinoc »

Witam kolegów!
Od kilku miesięcy posiadam tego typu "zabawkę" , latanie na podwórku w końcu stało się na tyle nudne, że postanowiłem nieco ją zmodyfikować. Na początek kilka testów które pokazały że można spokojnie dołożyć ok. 50g na pokład, więc próbuję wpakować zestaw FPV.
Nadajnik BOSCAM 200mW, antenę koniczynkę i kamerkę płytkową doczepiłem do pokrywy baterii
Obrazek

Jako że wszystko nie za bardzo się mieści pod modelem musiałem nieco wydłużyć podwozie, podkładki pianki XPS na razie muszą wystarczyć
Obrazek

Na nadajniku monitor 5", odbiornik Boscam RC805, antena bacik, pakiet 3s
Obrazek

Jak na taką prowizorkę to wszystko działa chyba jak należy, kąt widzenia kamery to ok 90st więc do lotów powinno wystarczyć, szybki test na ziemi dał bezproblemowo 100m zasięgu bez zakłóceń, a dla tej zabawki link RC według specyfikacji to właśnie ok. 100m
Obrazek
Jak nieco uspokoi się wiatr to zobaczymy co pokaże test podczas lotu.
Będę wdzieczny za wszyskie uwagi bo w temacie zarówno wielowirnikowców jak i FPV jestem jeszcze zielony
Kacper
Posty: 54
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 11:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: MJX X600 - modyfikacje

Post autor: Kacper »

kamerkę płytkową doczepiłem do pokrywy baterii
Lepiej byłoby pewnie zamontować jakąś prowizoryczną wibroizolacje do kamery, bo drgania będą powodowały jello.
Kacper
Awatar użytkownika
marcinoc
Posty: 234
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 06:09
Lokalizacja: Strumień - Zabłocie

Re: MJX X600 - modyfikacje

Post autor: marcinoc »

myślę o zamontowaniu mniejszej kamerki, wtedy dopracuję temat wibroizolacji, bo faktycznie obraz trochę jakby pływa po uruchomieniu silników
ODPOWIEDZ