650 relacja URIEL

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

650 relacja URIEL

Post autor: Uriel »

Witam wszystkich :-) , pierwszą moją budową była to znana wszystkim chińska 250 -tka , idąc dalej postanowiłem zbudować coś bardziej stabilnego z możliwością robienia fotografii i filmowania wybór padł na 650-tke Tarota, mam już prawie wszystkie części kilka jeszcze idzie pocztą , jak to zwykle bywa coś zawsze w budowie można poprawic i tu będę was prosił o rady . :?: :idea:, mam też zamiar jak to w 650 tkach mieć elektryczne stopy

EDIT - scalenie

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek 11 sie 2016, 18:45 przez Uriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
Kacper
Posty: 54
Rejestracja: środa 25 wrz 2013, 11:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Kacper »

Na jakie silniki się zdecydowałeś?
Kacper
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Uriel »

Witam:), właśnie zapomniałem specyfikacja mojego quadcoptera
-rama: Tarot 650
-silniki: Tarot 4180
-śmigła : 15x5,5 CFProp Quantum Carbon
-esc: 30A opto Hobbywing
- Naza V2
- Li po : S6/8000mAh 30C
- elektryczne silniki do podwozia firmy Tarot + moduł w razie utraty sygnału powraca podwozie do lądowania
-gimbal :SJ2D 2-AXIS FPV Brushless Gimbal dla SJ4000/SJ6000 i Go Pro
-kamera :SJcam SJ4000 WiFi
-podstawy silników Tarot
-kopułka Tarot 680
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
Awatar użytkownika
Saures
Posty: 92
Rejestracja: niedziela 27 mar 2016, 08:56
Lokalizacja: Toszek

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Saures »

Będę śledził :)
Powodzenia i trzymam kciuki!
Relacja budowy mojej hexy Tarot 800: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36640
zloty81
Posty: 32
Rejestracja: piątek 28 sie 2015, 21:10
Lokalizacja: Lubliniec

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: zloty81 »

Mam hexe na takich częściach, ale z innym kontrolerem.
Jaka bateria?
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Uriel »

Lipo S6/8000mAh 30C :), tak jak na początku pisałem jeszcze wiele rzeczy idzie pocztą, mylnie przeczytałem o podstawach pod silniki nie sprzedawali parami tylko na sztuki dla tego widać zamontowane dwa na ramie reszta idzie .
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
zloty81
Posty: 32
Rejestracja: piątek 28 sie 2015, 21:10
Lokalizacja: Lubliniec

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: zloty81 »

Zippy flightmax 8000mah 6s1p 30c?
Chyba na HK już jej nie mają.
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Uriel »

Tu masz link do BG:
http://www.banggood.com/ZOP-Power-22_2V ... 06363.html

EDIT - scalenie

Obrazek
Prace idą po woli ale do przodu, nie mam za dużo czasu na budowę bo za dużo pracuję, no i części jeszcze idą, wczoraj dostałem dwa uchwyty pod silniki :mrgreen:
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Uriel »

Witam wszystkich :), dzisiaj chciałem ostatecznie skonfigurować Naze V2 ale poległem już na starcie brak komunikacji pomiędzy komputerem i Nazą,jestem posiadaczem windows-a 7 z tego co wiem to nie ma problemów z komunikacją pomiędzy urządzeniami ja napotkałem, podłączenie kabli po między kontrolerem a nadajnikiem zrobiłem jak jest w instrukcji A,E,T,R,U / kanały a FR sky 1,2,3,4,5,kanał 6 to gimbal, aparatura turnigy 9x , może ktoś z was pomógł by mi skonfigurować to :oops:, co do DJI Assistant to mam wersje 2,40, szukałem czegoś na stronie DJI ale oni już nie mają zakładki download.Po podłączeniu mini usb pali się blado zielona dioda w menedżerze urządzeń jest coś takiego próbowałem aktualizować sterownik ale komputer długo szuka i nic nie znajduje , po odłączeniu usb miga ciągle pomarańczowa dioda .
Obrazek

Obrazek
Odpałilem Assitant i w zakładce info było coś takiego po przejściu na stronkę DJI mam coś takiego
Obrazek

Obrazek
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
Awatar użytkownika
monti
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: monti »

A to robiłeś? http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=33608

Po wyłączeniu podpisu sterowników zaktualizuj sterownik wybierając następujące opcje:
1. "Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika"
2. "Pozwól mi wybrać z listy dostępnych sterowników na moim komputerze"
3. klikasz "z dysku..." i wskazujesz miejsce ze sterownikiem.
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Uriel »

Nie mogę zainstalować z dysku bo nie mam nic pobrane, mam wybrać lokalizacje zainstalowanego asisstant? , mam tylko zainstalowany Assistant 2,40 który instalowałem go ponad rok temu i nie był aktualizowany w informacji mam ze muszę pobrać nowy assistant 4,04 i tu na przekierowaniu ze strony mam 502 błąd, ja mam W7
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
Awatar użytkownika
monti
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: monti »

Podaj na PW e-mail to wyślę ci sterowniki.
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Uriel »

Wysłałem Ci na PW
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
Awatar użytkownika
monti
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: monti »

Gmail nie pozwolił wysłać wiadomości z tym plikiem. na PW wysłałem ci link do sterowników. Na wszelki wypadek tu też wrzucę dla potomnych: https://drive.google.com/open?id=0B7IKl ... UFnUzd2bEU

Daj znać czy udało ci się pobrać.
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Uriel »

Dzięki Ci o Wielki :P działa tego brakowało , co do ustawień jak napotkam problem będę pisał :)

EDIT - scalenie

Może ktoś doradzi bo zaczynam kalibracje w poziomie jest ok ale w pionie miga mi czerwona dioda jak zamykam okrąg. Druga sprawa to nie moge przetestować silników , aparatura jest połączona z assistant ale testować nie mogę :/
Nikt nie wie co to może być ?

EDIT - scalenie

Witam mam do was pytanie może ktoś pomoże kupiłem coś takiego: Tarot electric retractable tripod controller TL8X002
Wszystko jest ok po za małym błędem gdy brakuje sygnału podwozie powinno się opuścić a jest odwrotne działanie.
podwozie opuszczone - brak sygnału, reakcja- podwozie się podnosi
podwozie podniesione - brak sygnału, reakcja- podwozie jest podniesione
Mam aparaturę T9x soft oryginał, do tego kanału przypisałem potencjometr bo nie ma innej opcji gear już wykorzystałem , a może to potencjometr robi taką robotę ?, co o tym myślicie ?
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
ODPOWIEDZ