650 relacja URIEL

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Lech55 »

Uriel pisze: tripod controller TL8X002
A silniki masz te TL65B43, one nie potrzebują tego sterownika, a tylko sygnału PWM do sterowania.
Ten sterownik jest do podwozia z dużych kopterów do sterowania bezpośrednio silników, pewnie odwraca zasilanie +- na -+.
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Uriel »

Witaj Lech55 :), już rozwiązałem swój problem. Silniki mam TL65B45 , do tych silników według strony Tarot-rc.com sugerują ten kontroler TL8X002. Jak już pisałem problem rozwiązany przekopałem połowę Google zmarnowałem całe popołudnie przed kompem ale jest, jest to bardzo prosty zabieg szkoda tylko że tarot nie załącza żadnej instrukcji . Tu jest link dla potomnych jeżeli będzie ktoś miał takie problemy jak ja :
https://www.youtube.com/watch?v=8rWmsYVpVe4
Gość wyczerpująco omawia problem failsafe, tutaj na forum jest naprawdę fontanna wiedzy...
Dzisiaj będę chciał polecieć próbnie. :-D
Jeszcze mam takie pytanie co do naza v2 , Thrttle bardzo mnie martwi silniki reagują po połowie potencjometru i tylko dwie kreski podnoszę do góry i już jest max obrotów podobnie na dół, silniki się zatrzymują jak chcę lecieć pitch i roll to dość za mało chyba, w cc3d miałem większe pole do popisu z przepustnicą, czy tak ma być?, małe mam doświadczenie ale na moje oko to tak nie może działać.

P.S
Czy ktoś mi może pomóc ?, kalibrowałem na polu kompas pozycja w poziomie zakończyła się powodzeniem ale w pionie cały czas pali się czerwone światło po zatoczeniu okręgu nie wiem co jest przyczyną może ktoś miał podobny problem z naza, wcześniej robiłem próby w domu z kalibracją i było to samo myślałem że to może w budynku jest słaby sygnał , ale wyszedłem na zewnątrz i to samo :/

Tutaj jest filmik z tym co mi się dzieje , raz miga czerwone trzy razy , a czasami robi sie takie coś :/
https://youtu.be/kN81SJm_sSU
Na tym filmie mam podobne problemy z kalibracją
https://www.youtube.com/watch?v=TbkLUQ_CgRE
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
zed
Posty: 215
Rejestracja: piątek 27 mar 2015, 11:37

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: zed »

NAZA ma być nosem do ziemi a nie bokiem.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Verid »

Uriel pisze:Jeszcze mam takie pytanie co do naza v2 , Thrttle bardzo mnie martwi silniki reagują po połowie potencjometru
Oj nie lubisz instrukcji, co? Oczywiście że będą reagowały dopiero w połowie zakresu bo w Atti i GPS tak właśnie mają reagować a o Manual cię nie podejrzewam.
Ten wredny...
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Tanner »

Przestań, dużo ludzi jest szczęśliwych bo mają zwis na 50% throttle :)
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Uriel »

Tanner pisze:Przestań, dużo ludzi jest szczęśliwych bo mają zwis na 50% throttle :)
No jeżeli tak ma być to oki :)
Gotowy do próbnego lotu :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Uriel »

Mój pierwszy lot :)

Dzisiaj pierwsze kadry filmu :), trochę żelek jest nie wiem czy to wina śmigieł.

Mam pytanie do was po oddaleniu się kopter-a FPv traci sygnał ciężko coś zobaczyć, co byście radzili czy lepiej oddzielne zasilanie czy coś innego wymyślić
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Uriel »

Po wyważeniu śmigieł obraz tak jak by się uspokoił, wyważenie robiłem przeźroczystą taśmą klejącą.
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: skazi »

Jak dla mnie nadal jest spore jello.
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: lgojniczek »

Jello potężne, popracuj nad tym i nie martw się inni też z tym walczą ;)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: kuczy »

Uriel, jakbym swojego widział - tylko z mniejszymi ramionkami :)

bardzo fajna konstrukcja - też dołączam się do osób śledzących wątek..... z tym jello to niestety walka niesamowita - ja swoje dwu-płatowce wyważałem w końcu karta dzwiękową a i tak jello się pojawiało.
Brawo jeszcze raz i nie poddawaj się - kiedyś będzie obraz żyleta, zobaczysz. PS - co to za gimbal ?

OK mam: SJ2D 2-AXIS FPV Brushless Gimbal dla SJ4000/SJ6000 i Go Pro - idę sobie o nim poczytać.
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Uriel »

Kuczy ja czekam na twoją recenzję z tymi śmigłami co zamówiłeś, no z tym żelkiem troszkę lepiej pierwszy film jest okropny. Ale właściciel lunaparku był szczęśliwy :P, chciał żebym latał jak jest otwarte ale się nie zgodziłem z uwagi że nie jestem jeszcze w 100% pewny mojego quad-a , po drugie zawsze może coś pójść nie tak.
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: kuczy »

Uriel, Po pierwsze gratuluję odpowiedzialnej postawy ;) - myślę, że z lotu na lot będziesz coraz bardziej ufał maszynie - i to jest wg mnie odpowiednia droga rozwoju.

śmigiełka? - jeśli chodzi o 3-łopatowe Tarota - już je gdzieś tam opisałem - jestem w nich zakochany bo nie ma żadnego jello - film może nie powala (łąka i nic więcej) bez żadnej obróbki, ale nie o to chodzi:
https://www.youtube.com/watch?v=WlqsN2Y9uy0

Ale śmigła są za duże na silniki 4008 tarota - nagrzewają się. więc zamówiłem piasty też tarota na dwa płaty również składane - i teraz silniki się nie grzeją, ale jello się pojawia:
https://www.youtube.com/watch?v=_6xDQfU5CsI

Niestety filmik bardzo krótki, ale widać że jednak drży - może nie wiele, ale bez porónania się pogorszyło w porównaniu z trzema łopatami. Jako, że jestem uparte zwierze - zamówiłem już większe silniki 5008 - aby jednak latac na trzech łopatach i móc się cieszyć ze stabilizacji. ;)
jesli nie chcesz zmieniać silników nalezy przyjąć, że dla śmigieł 2-łopatowych np 15 cali jak masz - trzy łopaty pewnie powinny miec z 12-13" żeby nie spalić silników (czyli trzeba by zrobić jakąś kombinację np piast tarota i łopat DJI ?)
ps - jak chcesz wrzucę dłuższy fragment z latania na 2 składanych łopatach 15x5,5
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Uriel »

Dzięki Kuczy jak możesz to wrzuć chcę porównać, szkoda że nie ma śmigieł 13" trzyłopatowe, ale masz rację może z dji podpasi :P, to ciekawy pomysł .
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: volender »

Uriel pisze:Mam pytanie do was po oddaleniu się kopter-a FPv traci sygnał ciężko coś zobaczyć, co byście radzili czy lepiej oddzielne zasilanie czy coś innego wymyślić
Możliwe że to zakłócenia od ESC - najczęściej pojawiają się poziome pasy zakłóceń na obrazie. Jeżeli tak, to możesz użyć filtra na zasilaniu fpv (nadajnik, kamera) - jeżeli nie masz takiego pod ręką, to dobra przetwornica step-up/step-down też powinna w jakimś stopniu takie zakłócenia przefiltrować.
ODPOWIEDZ