650 relacja URIEL

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Uriel »

volender pisze:
Możliwe że to zakłócenia od ESC - najczęściej pojawiają się poziome pasy zakłóceń na obrazie. Jeżeli tak, to możesz użyć filtra na zasilaniu fpv (nadajnik, kamera) - jeżeli nie masz takiego pod ręką, to dobra przetwornica step-up/step-down też powinna w jakimś stopniu takie zakłócenia przefiltrować.
Dzisiaj jest piękna pogoda, polatam i postaram się nagrać jak to wygląda.
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: kuczy »

Uriel pisze:Dzięki Kuczy jak możesz to wrzuć chcę porównać, szkoda że nie ma śmigieł 13" trzyłopatowe, ale masz rację może z dji podpasi :P, to ciekawy pomysł .
1 minuta chyba starczy - nie wiem jak u was, ale mój komputer coś niedomaga - jak odtwarzam FullHD prosto z karty z oryginalnym bitratem (ok 20Mbps - to daje radę. jak na YouTube - przy eksporcie zmniejszyłem bitrate do 8Mbps - tnie na FullHD)


A co do pasków na ekranie - jeśli zasięg masz a masz paski - to również stawiam na zakłócenia w zasilaniu. U mnie jest inny problem - albo odbiornik daje cieła i jest bardzo mało czuły, albo sama elektronika monitora za szybko daje "udawany szum" - czyli bluescreen. - u mnie już jest masakra, a u kolegów na innych monitorach jest full wypas.
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Uriel »

Dzisiaj jest piękna pogoda i polatałem troszkę :), tu jest fpv z mojego monitora

Nie za bardzo to jest :/ zasilanie do kamerki i nadajnika podpiąłem z tego oto ustrojstwa 5V
Obrazek
Dzięki Kuczy za filmik , u mnie coś nie tak z YT włączam twój filmik i stop klatka , nie wiem co jest ale już tak mi się działo na YT.
Moje FPV wygląda tak
Obrazek
Obrazek
ten transmiter ma 25mWH
A może tylko zmienić transmiter, znalazłem coś takiego co wy o tym myślicie ?
Obrazek
ewentualnie TS5832 Thunderbolt 5.8G 2000mW
Dzisiaj był naprawdę silny wiatr , video jest trochę rozmazane, ale to wina przerysowanej soczewki wczoraj zaliczyłem kreta z wysokości 1m samo życie

Może mi ktoś polecić transmiter z mikrofonem o mocy min 600mW?, może z tych wyżej jest jakiś ?
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Uriel »

Witam mam pytanie co do TG9x , mam oryginalny soft i zastanawiam się czy nie zmienić na ER9x , z kąd go wziąć?. Moduł mam FrSky XJT . Jestem młodym amatorem copter-ów programowanie nie było trudne tylko jedno mnie zastanawia dlaczego można tylko cztery kanały zaprogramować to jedna sprawa, a druga to nie wszystko co się chce można podpiąć pod kanał jak każdy wie jest siedem przełączników w radiu ale tak naprawdę to podepniesz tylko 2 . Przynajmniej ja nie mogłem inaczej i tak w oryginalnym sofcie przypisane mam przełączniki do nazy v2 :
AUX3 : Atti GPS, Manual, GPS
Nie pamiętam nazwy tego przełącznika z przodu apki po prawej ten górny jest przypisany do Failsafe
Aux2 : gimbal
i po tej samej stronie niżej potencjometr jest przypisany do elektrycznego podwozia, choć nie jestem s tego zadowolony ale działa , chciałem podpiąć to pod inny przełącznik ale ZONG nie ma takiej opcji :/
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: kuczy »

Uriel, tutaj masz wszystko:

https://oscarliang.com/turnigy-9x-advance-mod/

łącznie z linkami do softu, oraz opisu całego modu. Troszkę roboty jest, ale właśnie er9x daje ci całkowitą wolność jeśli chodzi o podporządkowanie przełączników, i mixowania tychże na jakikolwiek kanał. Polecam bardzo tego moda. Dzięki er9x miałem możliwość ustawienia sobie pod jednym przełącznikiem wyzwalanie zdjęcia, a pod drugim kręcenie filmu - oba przełączniki działają sobie na jednym kanale.
Podobnie mam zrobione tryby lotu - są pod 3-pozycyjnym przełącznikiem (standardowo) ale dodałem mixerem osobny przełącznik, który mi włącza RTH, niezależnie od położenia tego 3 pozycyjnego
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Uriel »

Dzięki Dzięki na Ciebie Kuczy można zawsze liczyć :). Problem mam tylko jeden że ten link co gość podaje do pobrania ER9x jest nie aktualny :-/ taki komunikat " 404. That’s an error. ", jako że pierwszy raz będę to robił mam pytanie, czy soft wgrywać tym programem Open TX? , po włączeniu widzę że jest tam ikonka z strzałkami z radia i do radia . Tak mi się wydaje, nie jestem informatykiem ale staram się poszerzać wiedzę na ten temat .
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Uriel »

Dzisiaj z nudów troszkę się pobawiłem w lutowanie koniczynek, czekam jeszcze na RA-SMA, ale antenki już zrobione :)
Obrazek

Obrazek
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Uriel »

Witam , mam do was pytanie , kupiłem niedawno gimbal Zenmuse i nie wiem jak połączyć go z Naza m V2 , czy muszę mieć jeszcze Dji IOSD Mark II?.
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Verid »

Uriel pisze:kupiłem niedawno gimbal Zenmuse
Który?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Uriel »

Zenmuse H3-3D , czy to nie czasem muszę mieć GCU V2 ?
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Verid »

Powinieneś. H3-3D był sprzedawany w 2 wersjach. Standalone i Phantom only. Pierwsza wersja miała GCU i była przewidziana do współpracy min. z NAZA V2, druga (jak sama nazwa wskazuje) była skierowana do posiadaczy Mydelnic drugiej generacji.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Uriel »

No ja kupiłem okazyjnie bez kabli , golec, więc chyba trzeba będzie kupić GCUV2
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Uriel »

Jeszcze jedno pytanie , mam okazję kupić Futaba 14sg za 1100zl , czy się opłaca ?.
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: 650 relacja URIEL

Post autor: Verid »

Uriel pisze:czy się opłaca ?
Tą decyzję musisz podjąć sam obawiam się... Musisz zważyć wszelkie za i przeciw. Np.: jakościowo Futaba to bardzo dobra aparatura ale zamknięty system. Niektórym to pasuje, niektórzy wolą coś typu Taranisa gdzie mogą decydować o praktycznie wszystkim.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ