Kopter by Saures - Relacja

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Saures
Posty: 92
Rejestracja: niedziela 27 mar 2016, 08:56
Lokalizacja: Toszek

Re: Kopter by Saures - Relacja

Post autor: Saures »

No cóż stało się. Prędzej czy później by się stało :D Dla mnie najważniejsze, że wylądowałem bez problemu.
Dobrze wiedzieć że miałeś też taką akcję z pokrywką. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że lepiej będzie jak będę latał bez niej.

Z tego co dobrze pamiętam, (a wiadomo że 100% skupienie szło na opanowanie maszyny) to pokrywka przekręciła się trzymając na jednym mocowaniu i tak ją obijało przez chwilkę śmigłami. To nie było "dudu" i pokrywka poleciała tylko było słychać "dududududududududu"... i wtedy poleciała :D

Jak zachowała się hexa? W momencie gdy to się działo to obroty śmigła musiały na chwilę spaść i dron przechylił się na boki lewo-prawo, następnie dodałem gazu i już wisiał stabilnie. Gdybym nie wylądował i sprawdził go z bliska to nie powiedziałbym, że coś może być uszkodzone. Normalnie powolutku wylądowałem.
Także wszystko było w porządku. Nie obracał się i nie reagował źle.
Jeden płat śmigła skrócił się o 2,5cm :)

Co do zabezpieczenia imprezy to myślę, że jesteśmy z tych którzy są bardzo świadomi zagrożeń. Pewnie dlatego, że sami budujemy i nie raz popełniliśmy błąd pilotażowy czy konstrukcyjny ;)
Sąsiadce mówiłem, że jakby co to było specjalnie, żeby dzieciaki wiedzieli jakie może być zagrożenie :D

Dzięki za medal :) Miło, że to dostrzegłeś i doceniłeś. Od razu jej mówiłem, że albo tak albo wcale.

Pokrywka waży 50g więc zrobiłem redukcję wagi :P


Aktualizacja - 06.06.2018

Dziś ustawiałem PIDy wg poradnika na youtubie (proponowany w tym co Kuczy podesłał): https://www.youtube.com/watch?v=-yFmsqQOgsA

Nagrałem testowy film w Full HD 100kl/s przysłona 1/200


Z tego jestem bardzo zadowolony.

W 4K jest dużo lepiej, ale trzeba jeszcze poprawić bo jeszcze drży obraz. Niebawem wrzucę filmik.
Może gdybym miał opcję 4K w 60kl/s to było by tak samo dobrze jak na powyższym filmiku :)
Relacja budowy mojej hexy Tarot 800: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36640
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kopter by Saures - Relacja

Post autor: kuczy »

Saures pisze:Z tego jestem bardzo zadowolony.

W 4K jest dużo lepiej, ale trzeba jeszcze poprawić bo jeszcze drży obraz. Niebawem wrzucę filmik.
Może gdybym miał opcję 4K w 60kl/s to było by tak samo dobrze jak na powyższym filmiku :)

Zadnych drgań nie widzę - ale też jakoś czasami YT potrawi mi przyciąć film w FullHD.. - któtko latane, ale jest bajka...
- jak wg mnie jakbym serio serio mega miał się do czegokolwiek przyczepić - jak latasz prawo-lewo to miniminiminimalnie przekrzywia się horyzont - ALEEEE - ja bym tego nie poprawiał... nie ma co - bo latając już do filmów ile razy będziesz robił nagły zwrot z prawa na lewą i co więcej - nie wyciął tego fragmentu z materiału końcowego ??? - podejrzewam, że nigdy.
dążąc do idealnego ideału można się "zajechać" więc ostatnio miałeś ode mnie medal, teraz masz 6+ i dla mnie praca jest wykonana świetnie ;)

lataj i filmuj :)
Awatar użytkownika
Saures
Posty: 92
Rejestracja: niedziela 27 mar 2016, 08:56
Lokalizacja: Toszek

Re: Kopter by Saures - Relacja

Post autor: Saures »

Faktycznie przekrzywia się horyzont. Dzięki za zwrócenie uwagi ;)
Dzięki za medal i ocenkę :D Pracuję nad maszyną i pracuję... i w tej pracy naszły mnie pewne przemyślenia którymi się podzielę.

Wczoraj zamontowałem RX-100 na nowym gimbalu, i podłączyłem podgląd, migawkę i dodatkowo jako nowość zoom.
Testowa fotka:
DSC01407.jpg
DSC01407.jpg (415.65 KiB) Przejrzano 4366 razy

A co do przemyśleń.
Posiadam własną działalność która w sezonie "dronowym" mam mniej pracy, czyli mogę bardziej się skupić na dzialalności dronowej.
Wczoraj przepadło mi kolejne zlecenie i w związku z tym stwierdziłem, że potrzebuję narzędzie gotowe do pracy.
Uwielbiam dłubać przy dronie i póki co to się nie zmienia, ale chcę już działać w branży a ostatnio czas mnie ogranicza, żeby ciągle siedzieć i konfigurować wszystko na bum cyk.
Po kilkudniowym researchu dronów wziąłem na leasing DJI Phantom Pro+ w kolorze obsidian.

Plan jest taki, że tym dronem będę mógł już działać, tworzyć portfolio i przede wszystkim czerpać korzyści finanowe które pozwolą mi realizować dalej moją pasję. W wolnym czasie będę dłubał przy hexie i też w nią inwestował.
Dlatego kontroler N3 narazie poczeka.

Jak będzie dobrze to hexe zamienię w platformę pod kamery DJI (dodanie N3, lightbridge i kamery X4 czy X5) - taki wstępny plan :)
Jak wszystko będzie się fajnie rozwijać to zbuduję dodatkową większą hexe powyżej 5kg (trzeba będzie rozszerzyć ŚK) i tam przeniosę mój nowy gimbal i zamontuję Sony A6300 którą posiadam. Czyli maszyna do zadań większych i może nawet jakiś inspekcji. Cholera wie :D

Taki mam plan na flotę i myslę, że każda znajdzie swoje miejsce. Aktualna hexa może posłużyć jako zapasowy dron ;)
Także tyle podziało się w mojej głowie i Saures będzie latać czarną mydelniczką :mrgreen:
Relacja budowy mojej hexy Tarot 800: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36640
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Kopter by Saures - Relacja

Post autor: Tanner »

No powiem Ci, że zazdroszczę, tym bardziej, że sam ciągle nie mogę skończyć, możliwości wzięcia koptera pod pachę (no prawie) i po prostu lotu. Faktycznie, jeśli chodzi o pewność i łatwość to DJI nic nie przebije.
Btw też widziałem DIY konstrukcje z lightbridgem i kamerami zenmuse. Tanie to nie jest, ale waga i zintegrowany gimbal rekompensują.
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kopter by Saures - Relacja

Post autor: analogowy »

Gdzie widziałeś konstrukcje DIY z kamerami zenmuse ? Jaki kontroler lotu był w tych konstrukcjach ? Pewnie DJI ???
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Kopter by Saures - Relacja

Post autor: Tanner »

Na rcgroups, dokladnie - kontroler DJI i lightbridge, podpytywali autora i potwierdzał - musi być takie zestawienie.
Awatar użytkownika
Saures
Posty: 92
Rejestracja: niedziela 27 mar 2016, 08:56
Lokalizacja: Toszek

Re: Kopter by Saures - Relacja

Post autor: Saures »

Dokładnie tak. Musi być kontroler DJI, Lightbridge i kamera DJI.

Wczoraj otrzymałem przesyłkę z moim nowym Phantomem 4 Pro+ w wersji obsidian.
dsg.jpg
dsg.jpg (305.71 KiB) Przejrzano 4302 razy

Przyznam, że sprzęt robi dobre wrażenie. Póki co wczoraj kalibrowałem czujniki i zapoznawałem się ze sprzętem.
Dziś spróbuję polatać :)
Relacja budowy mojej hexy Tarot 800: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36640
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kopter by Saures - Relacja

Post autor: kuczy »

Saures pisze:Dziś spróbuję polatać :)
Super !!! - czekam na wrażenia oraz jakieś sample zdjęć / filmów ;)
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Kopter by Saures - Relacja

Post autor: Tanner »

I jak, lata? :) nakręciłeś już coś? Daj znać jak wrażenia z przesiadki ;)
Awatar użytkownika
Saures
Posty: 92
Rejestracja: niedziela 27 mar 2016, 08:56
Lokalizacja: Toszek

Re: Kopter by Saures - Relacja

Post autor: Saures »

Hej Panowie!
Sprzęt bajka. Ciągle gotowy do startu i wyzwań.
Był mocny wiatr (aplikacja DJI ostrzegała), było 120m AGL, pierwszy raz zdjęcia w centrum miasta.
Dostałem sprzęt i od razu zacząłem ostro działać tak, że w poniedziałek mam pierwsze płatne zlecenie :)

Maszynka jest żwawa i dynamiczna. Tryby lotu jak "point of interest" albo "follow me" coś pięknego. Poza tym czujniki i aplikacja o wszystkim informuje. Jestem zachwycony :D
Jedynie co to te 4 śmigła, ale już coraz bardziej o tym nie myślę.

Aparat 1 cal jak mój RX-100 mk.4 który jest wg mnie lepszy. Z Sony zdjęcia mają lepszą plastykę wg. mnie. Ale mimo wszystko aparat w Phantomie 4 Pro jest świetny.
Filmy? No tu jest bajka i nie ma tego o co zawsze się denerowałem... wibracje! Co ciekawe sam phantom też w powietrzu nie jest jakiś bez wibracji. Tu obserwuje, że moja platforma DIY jest bardziej stabilna i ma mniej wibracji.

Wszelkie moje postępy możecie śledzić na mojej stronie na FB: https://www.facebook.com/sauresstudio/

Przykładowy DNG: https://drive.google.com/open?id=1CQhv3 ... ZMLglWxJGa
Film ze wczoraj używając trybu "follow me" przy mocnym wietrze przed burzą: https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A ... JOrEY_Q0vE

Film został tylko pokolorowany. Brak "warp stabilizer". No i zamieniony z 4K 50fps na Full HD 50fps.
No i muzyczkę dodałem.


W tym temacie nie chcę pisać o Phantomie bo wiadomo, że temat jest dla innej maszyny nad którą też będę pracował ;)
Relacja budowy mojej hexy Tarot 800: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36640
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kopter by Saures - Relacja

Post autor: kuczy »

Saures, wow ;)

Masz rację - zdjęcia też wydają mi się lepsze z Soniacza, jednak film powala na kolana stabilnością. Juz Tobie pisałem, że wg mnie DJI stosuje jakąś cyfrową stabilizację w kamerach bo wiesz sam ile czasu i Ty i Ja poświęcamy na walkę z wibracjami w naszych DIY ;)

zakładaj nowy temat ze swoimi dziełami z P4Pro ;)
Gratuluję serdecznie i powodzenia na zleceniu !
ODPOWIEDZ