problemy z bindowaniem gogle DJI v2 z caddx vista

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

problemy z bindowaniem gogle DJI v2 z caddx vista

Post autor: cesarz150 »

Witam
Kupiłem ostatnio Crocodile Baby firmy GepRc z caddx vistą na pokładzie - wersja BNP (binduj i lataj). Wszystko gotowe do lotu, należy jedynie zbindować caddx vistę z goglami DJI oraz nadajnik FrSky z odbiornikiem zainstalowanym w dronie.
Niestety, nie mogę uzyskać połączenia wizji na goglach DJI v2.
Wcześniej już parowałem z tymi goglami zarówno air unit jak i caddx viste i nie było żadnych problemów (były to jednak zestawy niezabudowane w dronach - nie podpięte pod kontroler lotu).
Tym razem zrobiłem tak samo jak wcześniej tzn. przy pomocy DJI assistant 2 wgrałem do caddx visty najnowszy firmwear, połączyłem napięcie do gogli i caddx visty, wcisnąłem przycisk bindowania w goglach i caddx viście.
Cały czas słychać pikanie w goglach i obraz w goglach się nie pokazuje.
Mimo wielokrotnych prób nie udało mi się uzyskać obrazu w goglach - czy fakt iż dron przyszedł z zamontowaną fabrycznie caddx vistą i podpiętą pod kontroler może tu mieć jakieś znaczenie w aspekcie bindowania?
Nie wiem bo robię to w takim układzie po raz pierwszy i stoję w miejscu.
Wdzięczny byłbym za każda pomoc w tym zakresie.
Pozdrawiam
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: problemy z bindowaniem gogle DJI v2 z caddx vista

Post autor: pma_ »

Był ogólny problem z bindowanie gogli v2, ale to nie twój przypadek skoro inne się bindują.
Kontroler nie ma znaczenia przy bindowaniu, może (głupi pomysł) źle wcisnąłeś przycisk?
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

Re: problemy z bindowaniem gogle DJI v2 z caddx vista

Post autor: cesarz150 »

Problem z bindowaniem gogli v2 przeszedłem na własnej skórze, został on wyeliminowany na samym początku.
Przycisk wiele razy wciskałem z różną siłą, ale mnie też jedynie to przychodzi do głowy.
Muszę jeszcze spróbować.
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

Re: problemy z bindowaniem gogle DJI v2 z caddx vista

Post autor: cesarz150 »

Wszystko skończyło się sukcesem, jeszcze raz wgrałem firmwear (wgrywałem go już kilka razy i nic to nie dawało), i bez problemu tym razem doszło do sparowania caddx visty z goglami. Nigdy nie należy tracić nadziei :-) :-) :-)
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: problemy z bindowaniem gogle DJI v2 z caddx vista

Post autor: pma_ »

dziwne to co mówisz
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

Re: problemy z bindowaniem gogle DJI v2 z caddx vista

Post autor: cesarz150 »

Dla mnie też to bardzo dziwne, robiłem kilka razy tak samo i bez żadnego rezultatu a tym razem się zbindowało, nie wiem czemu.
Aha, wcześniej wziąłem inny dron z caddx vistą (który był już dawno zbindowany) i jeszcze raz go zbindowałem z goglami, a następnie wziąłem tego nieszczęsnego i tym razem poszło.
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
ODPOWIEDZ