Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Jambo »

kuczy zdjęcie motywacyjne , wstępnie oblatany przez weekend .
Czekam teraz na canopy , osd moze dzisiaj i jeszcze jakieś mikro led tail pozdro.

Obrazek
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MrOwA
Posty: 369
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 10:02
Lokalizacja: Radom

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: MrOwA »

Hmm widzę Nazę. Cały kpl z F450 czy tylko Naza?

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka
SJCAM 4000 wifi
Syma X5C-1
ANTek-450 (DJI F450); RedAnT (x220); CreeppX (XS); Tinny6 RR
Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Jambo »

z f450 zostały ecs 30a , naza i gps , a motory to sunnysky 900kv naza osd (ver FFOSD-n1) od chinolka czeka
rama pomimi że leko większa od f450 jest bardziej pakowna przez to że się składa, ogólnie fajnie.
pozdro
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Szper »

Jambo rama przycięta z każdej strony czy mi się percepcja perspektywy wypaczyła?

Grr... korci ta rama by przepakować całą moją S500.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
78yanke
Posty: 28
Rejestracja: środa 13 maja 2015, 22:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: 78yanke »

Obrazek
To mój potworek na tej ramie od Tarota.
Ramiona skróciłem i quadro ma 550mm średnicy tak by weszły śmigła 12".
Na początku wydawała się dość pakowna - w sumie miałem tylko APM, którego później zmieniłem na ZYX-M od Tarota, ale jak później pojawiło się dedykowane OSD do kontrolera i dorzuciłem FPV to zaczęło się na centerlpate robić ciasno.
Z jednej strony rozkładane ramiona dają możliwość upchnięcia tej niemałej ramy w jakąś walizkę (kupiłem aluminiową walizkę od teleskopu - w porównaniu do podobnej wielkości walizek np. na sprzet DJ-ski, czy instrumenty oszczędziłem około 300zł) i bezpiecznego jej przemieszczania, z drugiej zabierają sporo miejsca na montaż pomiędzy płytami właśnie regli.
Silniki stanowczo za słabe 2212/912KV ze śmigłami 1045 i dlatego fotka już można powiedzieć archiwalna bo większość nowych części pod hexe leży i czeka na oclenie.
Przerzucę co się da do nowej ramy - też od Tarota.
Też długo zastanawiałem się nad tym czy zostać na tej ramie i zmieniać silniki, śmigła, regle i akumulatory, czy może składać teoretycznie bezpieczniejsza hexe. Jak zobaczyłem, że generalnie została by do wymiany rama to i ją też zamówiłem.
W przyszłości może coś na niej złoże.
Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Jambo »

Szper pisze:Jambo rama przycięta z każdej strony czy mi się percepcja perspektywy wypaczyła?

Grr... korci ta rama by przepakować całą moją S500.
Tak jak pisałem ramiona i podwozie są podcięte , to miał być od razu GoPro-lot
Wydaje mi się że z miejscem będzie ok (chodź długo myślałem gdzie co i jak), jak widać na fotce zdecydowałem że regle jednak będą na central plate są pod nazą rozłożone w gwiazdę . Na płytce z góry leży FC , receiver i jest miejsce na osd , nadajnik av koło nogi (jak najdalej od zestawu)

Zobacz na fotkę od 78yanke gdzie są naklejki na nóżkach od lądawania a gdzie u mnie :-P
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 19:28 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
78yanke
Posty: 28
Rejestracja: środa 13 maja 2015, 22:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: 78yanke »

"Wprawdzie na Tarocie 650 można montować śmigła nawet 14-15", ale my takich nie używamy. Czy ma to jakiś wpływ (długie ramiona, mniejsze śmigła) na stabilność lotu. Okazuje się, że trochę jednak ma. Po rozmowie z osobą o znacznie większym doświadczeniu w modelarstwie i dodatkowo większym doświadczeniu z ramą Tarot 650 okazało się, że skrócenie ramion wpływa pozytywnie na stabilność drona podczas skrętów YAW - obrotów w poziomie. Faktycznie jest coś w tym, że podczas agresywniejszych obrotów w tej osi Tarot 650 był czasem wytrącany z równowagi i zaczynał się bujać z kolei wzdłóż jednej z osi ramion. Bardzo to nie przeszkadzało, ale jednak stwarzało wrażenie niebezpieczeństwa i niepewności lotu więc... "
cytat blog "Zrób sobie drona"

http://zrobsobiedrona.blogspot.com/2016 ... t-550.html link do źródła.

Edit:
Wiedziałem, że na ramie nie pojawią się większe śmigła niż 12" i skróciłem ramiona by sam quadrocopter wydawał się bardziej proporcjonalny. Dopiero później znalazłem tego posta z bloga "Zrób sobie drona - choć czy to prawda to nie wiem bo ZYX-M jest generalnie kontrolerem stworzonym raczej do spokojnego latania i same reakcje na drążki są raczej spokojne.
Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Jambo »

Kuczy mam tam teraz 11x48 i jestem pewny że spokojnie wejdzie 12 a może i 13cali, rama jest podcięta chyba do 52cm
Ten GoPro lot nie będzie miał w założeniu większych śmigieł jak 11cali a jestem niemal pewny że będzie latał na 10cali .
Więc po co takie kikuty wystawiać za silnikami .
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 19:30 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Głuś »

Rurek pisze:No a śmigła to już niestety bardzo poważny wydatek, nijak ma się cena śmigła 12" do ceny śmigła 16" czy 18"
hmmm, ale że niby czemu miał by kupować 16-18? Zwiększając napięcie przy jakimś tam konkretnym silniku śmigło się zmniejsza przecież :) Nie mówię że nie ma silników na 16S pociągnących 18cali bo sam takie mam, ale jak dumamy nad konstrukcją pod konkretny udźwig to można ze śmigłami iść w dół.

Na 3S też się da, odsyłam do ciekawego wątku: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2025307 czy warto takie potwory budować to już każdy sobie sam oceni, moim zdaniem bardziej dla samej satysfakcji budowania :)

kuczy, nie przesadź wagą, ta rama przy 3kg już trzeszczy i raczej nie nadaje się pod nic więcej niż aparat pokroju RX100, a najlepiej GoPro.

EDIT - scalenie
Głuś pisze:
Rurek pisze:No a śmigła to już niestety bardzo poważny wydatek, nijak ma się cena śmigła 12" do ceny śmigła 16" czy 18"
hmmm, ale że niby czemu miał by kupować 16-18? Zwiększając napięcie przy jakimś tam konkretnym silniku śmigło się zmniejsza przecież :) Nie mówię że nie ma silników na 16S pociągnących 18cali bo sam takie mam, ale jak dumamy nad konstrukcją pod konkretny udźwig to można ze śmigłami iść w dół.

Na 3S też się da, odsyłam do ciekawego wątku: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2025307 czy warto takie potwory budować to już każdy sobie sam oceni, moim zdaniem bardziej dla samej satysfakcji budowania :)

kuczy, nie przesadź wagą, ta rama przy 3kg już trzeszczy i raczej nie nadaje się pod nic więcej niż aparat pokroju RX100, a najlepiej GoPro.
PS. Przy skracaniu ramion (albo zamiast) lepiej dać mocowanie silnika odwrotnie - regulatorem w stronę końcówki ramienia. Krótsze przewody, łatwiej założyć ESC i lepiej wygląda całość - same korzyści jeśli nie stosujemy dużych śmigieł :-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 19:30 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Rurek »

Głuś pisze:Zwiększając napięcie przy jakimś tam konkretnym silniku śmigło się zmniejsza przecież
Pozwolę się niezgodzić.
W bardzo małym zakresie można podnosić napięcie nie zmieniając silnika bo po prostu poprzedni silnik się spali - nie da rady przenieść takiej mocy jaką oferuje zwiększanie napięcia.
Zazwyczaj aby osiągnąć to o czym wspomniałem czyli lepszą sprawność, modyfikację robi się kompleksowo - wyższe napięcie---> mocniejszy silnik o niższym KV ---> większe śmigło.
Sama zmiana napięcia na wyższe nic nie da a wręcz można się zdziwić spadkiem wydajności.
Czytaj całość tego co napisałem a nie wyjmujesz z kontekstu.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Jambo »

@kuczy , a to canopy to nie jest od 680pro ?
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 19:30 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ