Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Tanner »

A w czym do kręcenia filmów jest lepsze lustro od bezlusterkowca? :)

kuczy, i jak, są już jakieś nagrania? :) ps. też mam alexmosa ale za radą bardziej doświadczonych przesiadam się na storma, czekam tylko na chwilę wolnego czasu i zdam relację.
przybora
Posty: 33
Rejestracja: środa 09 mar 2016, 16:37
Lokalizacja: Polska Mazury

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: przybora »

Tanner pisze:A w czym do kręcenia filmów jest lepsze lustro od bezlusterkowca? :)
Pewnie parę powodów by się znalazło, chociażby gama profesjonalnych obiektywów, matryca, często efekt końcowy...
Oczywiście nie mówię, że bezlusterkowce są złe.
_____________________________________________________________________
"Dobrym słowem można długo żyć. Dlatego dawaj je ludziom, gdy na to zasłużą.
Bo potrzebują ludzkiej akceptacji. Bo bez niej trudno jest żyć." -M.Maliński
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:20 przez kuczy, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Saures
Posty: 92
Rejestracja: niedziela 27 mar 2016, 08:56
Lokalizacja: Toszek

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Saures »

No Kuczy, ładne zmiany!

Zdjęcia wyśmienite :) Dobra robota!
Czekam, aż przerobisz maszynkę na X8

Trzymam kciuki! Powodzenia :)
Relacja budowy mojej hexy Tarot 800: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36640
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:20 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: tombstone »

właśnie, że zdjęcia są nie ostre
jakby blurem pociągnięte, może to wina wiatru albo drgań...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:20 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
przybora
Posty: 33
Rejestracja: środa 09 mar 2016, 16:37
Lokalizacja: Polska Mazury

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: przybora »

A według mnie jest OK, można je bardziej wyostrzyć ale wg mojej oceny tak wychodzi z puszki. Andrzeju czym bardziej przymykasz przesłonę tym bardziej wszystko będzie ostre.
_____________________________________________________________________
"Dobrym słowem można długo żyć. Dlatego dawaj je ludziom, gdy na to zasłużą.
Bo potrzebują ludzkiej akceptacji. Bo bez niej trudno jest żyć." -M.Maliński
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: fragles »

Moim zdaniem też są OK. Wystarczy obejrzeń oryginalne pliki w pełnej rozdzielczości i zwrócić uwagę na szczegóły - np. znaki drogowe.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:21 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Tanner »

kuczy, jeszcze nie odpaliłem storma32 u siebie ale po wstępnych zabawach z konfiguracją widzę już plusy względem alexmosa :D

1. wyjście IR - lutujesz leda IR, w gui wybierasz jaki masz aparat i już sterowanie z głowy - nie trzeba mieć tego bajeru w konwerterze av
2. można podłaczyć sbus i w gui ustawić który kanał co ma robić - więc nie trzeba ciągnąć X przewodów
3. wyjście pwm - podłaczasz SBUS, 3 albo 4 kanały używasz na sterowanie, a jeszcze jeden wyciągasz z płytki jako pwm i możesz użyć do migawki aparatu (o ile nie użyłeś jeszcze IR)
4. komunikacja z pixem przez MAVLink - znowu - lecą tylko 2 kabelki tx/rx i całe sterowanie jest już obsługiwane przez pixa, mapujesz kanały i działa. Dodatkowo masz do dyspozycji patrzenie w jeden punkt, śledzenie itd.

Póki co to te elementy bardzo mi się spodobały, zobaczymy jak będzie jak odpalę go w końcu ;)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:21 przez kuczy, łącznie zmieniany 2 razy.
hugo19
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 25 gru 2017, 16:21
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: hugo19 »

Witam witam. Choroba mnie dopadła, więc ogrom wolnego czasu i tak czytam sobie fora :) Gratulacje projektu :)
Tak wgl, to coś tu cicho ostatnim czasem :shock: Mam nadzieję, że to przez gromadzenie pomysłów i funduszy, a nie z zapomnienia :)

Mam pytanie, czy wiesz może jak wygląda sprawa spadków napięć na li-polach. O ile maksymalnie powinno ono spaść pod obciążeniem.
Mam problem ze swoim pakietem, prawdopodobnie nadaje się on na śmietnik. Alarm ustawiony na 3.3V. Po włączeniu się alarmu i wylądowaniu
po chwili na pakiecie nadal po 3,9-3,8 V/cela. Oczywiscie to napięcie "robi się takie" po minięciu dość znaczącej chwili.

Drugie pytanie odnośnie regli. Te racingowe regle działały z apm'em? :shock: :shock: Ludzie często piszą, że apmy pixy nie lubią współpracować z silabsem, a raczej wolą procesory atmela :D Po tym jak je chwalisz, sam rozważam czy nie wrzucić ich do apm'a.

I po trzecie coś tu czytałem o stormie32. Miałem ogromne problemy z jego kalibracją. Pierwszym rozwiązaniem było odnalezienie odpowiedniej wersji softu. Mi akurat zadziałało na dość starej wersji. A drugim problemem była kalibracja IMU. Rozwiązaniem
okazało sie nawinięcie kilku "zwojów" kabelków od IMU na pierścień ferrytowy :) Możliwe że ktoś się męczy, więc może się mu to przyda :)

POZDRAWIAM SERDECZNIE :) (Wiosna coraz bliżej :D)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:21 przez kuczy, łącznie zmieniany 3 razy.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Tanner »

Ah współczuję wywrotki przy lądowaniu... dobrze, że tylko takie straty! A swoją drogą z ciekawości, jaką masz długość i rozstaw płóz oraz wysokość między ziemią a dolnym CP? Z ciekawości chciałbym porównać do mojego. Ciekawa sprawa z baro, pisałeś o tym w innym temacie, nie wiedziałem, że są awaryjne w jakiś sposób, oby już było ok.

Masz jakieś fotki z ziemi z obiektywu nowego? 1.7 to już super, ciekawe jaka jakość. Ja też zawsze latam na manualu ustawionym na ziemi, do filmowania nie ma sensu mieć nic automatycznego, nie chcemy, aby cokolwiek "goniło" podczas ujęcia. Chyba, że do fotek - to faktycznie auto jest spoko.

Gimbal spoko na początek, wygląda ok, tak jak popularny DYS, jakie rozmiary silników? Lub firma/model ogólnie, obejrzę sobie :) Jaka waga całości? Wibroizolator jakiś będziesz musiał sobie zrobić na pewno, choćby z kilkunastu gumowych dumperów. Wersja NT jest faktycznie bieżącą, jest jeszcze T-storm który potrafi korzystać z enkoderów na silnikach, jeśli byś je miał, ale cieżko o pcb, odpowiednie silniki i projekt ogólnie jeszcze świeży jest. StormaNT kupiłem na banggood, w zestawie jest jeden dodatkowy IMU, drugi jest wbudowany w płytkę, ale Twój gimbal jest zrobiony tak, że można płytkę kontrolera mieć nad YAW - czyli nie potrzebujesz kupować kolejnego IMU.
ODPOWIEDZ