Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Preze$
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 10 lut 2015, 15:31
Lokalizacja: lubuskie

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Preze$ »

Dziękuję lotpawel
Wychodzi na to, że działa z kablem usb od Gopro Hero 3+ http://www.gitup.com/forum/index.php?th ... e-etc.359/

Tutaj schemat http://chargeconverter.com/blog/?p=130

Co do zakłóceń obrazu przez tvout gdzieś czytałem, że pomaga włączenie kamery i dopiero podpięcie kabla, dotyczy zarówno usb jak i hdmi.
O tutaj http://www.gitup.com/forum/index.php?th ... /#post-158

No ale jak pisał kuczy wersji kamery jest wiele i róże firmware, wiec może nie każdej to dotyczy.
PocketDrone FQ777
Hubsan X4 H107C
FY-450 - APM 2.6, Emax 2216, Afro 20A, Boscam 5.8GHz
TAROT Iron Man 650 - APM 2.6, Sunnysky V3508 580KV, Sunrise BLHeli 30A,3-Axis Gimbal, Boscam 5.8GHz
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:04 przez kuczy, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Głuś »

kuczy, dziś swoim Tarocikiem wykręciłem 27min na 12x45MR z pełnym załadunkiem: gimbal + FPV :-) Oczywiście pogoda była sprzyjająca, a i latałem spokojnie - tak w kameruńskim stylu. Według nowego PM droteka w baterii zostało jeszcze około 300mAh. Alarm 3,5V na najsłabszą cele ;-)

Wczoraj na silnym wietrze i złych (starych) pidach było 22min.

Tylko ten Pixhawk mnie irytuje, albo on lata z miesiąca na miesiąc gorzej, albo moje wymagania rosną :-D
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Adasko »

czy ktos lata na tej ramie z naza
u mnie gainy podciagnalem do 270 i kopter ladnie startuje a pozniej wpada w oscylacje i gleba
juz mysle ze z ta rama cos nie tak
nie wiem do ile mozna podciagac gainy
ktos cos podpowie
silniki 5010 360kv smigla 15x5 carbon
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:04 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: tombstone »

ujęcia ze zdjęć bardzo ładne, ale same fotki są nie ostre, nie wyraźne i zaszumione ?
chyba , że je czymś obrabiałeś i taki efekt wyszedł...
co do ucieczki, robiłeś autokalibrację z nowym gimbalem i kamerką ?
daj logi z apm-a, z ucieczki może coś się wyjaśni
Waldek 1964
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 paź 2016, 11:30
Lokalizacja: Olsztynek

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Waldek 1964 »

Też ostatnio zmieniłem APM na Pixhawka.I powiem tak że to inny kopter, dostał mocy, zupełnie inaczej się zachowuje. Na standardowych pidach lata ładnie , przy silnym wietrze stoi jak skała nic nie telepie, nie skacze,lądowanie przy silnym wietrze też spoko. W APM tak fajnie nie było zawsze miałem obawy czy sobie poradzi z wiatrem. Zmieniłem gps na droteka i to jest to. W apm miałem M8n jakiś chiński z kompletu z apm.Teraz czas na zamontowanie gimbala i ustawienie PID i jeszcze parę innych.
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Szper »

Kuczy z tym gonieniem APM czy jednak GPS nie dostał glitcha? Sprawdzałeś logi? Jak glitch wskakuje to quad goni za punktem i w przypadku Phantoma to byś go nie zobaczył ;) Pix/APM ma jakieś fikuśne zabezpieczenia i jak wykryje, że coś jest nie halo z pozycją to przechodzi do F/S.

Skoki - patrzyłeś w logu co pokazuje baro? Może znów przypomniała o sobie pianka?

Gimbal - ile ma wysokości od osi rurek montażowych do dołu kamery?

2.4.8 - zdaj relację bo sam się zastanawiałem czy lite nie zastąpić tym klonem.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:05 przez kuczy, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Głuś »

kuczy pisze:Jak wpada ci w oscylacje to zmniejsz Gainy a nie powiększaj.
To po pierwsze, a pod drugie założę się że kolega nie ma pod nazą żadnej anty-wibracji - nie musi pomóc, ale na pewno nie zaszkodzi ;-)

kuczy, autotune właśnie było masakrycznie skopane w sofcie 3.2 (jak mnie pamięć co do liczny nie myli) i na pixie też nic sensownego nie wychodziło... Na tych nowszych jest git także rób autotune śmiało, Ty masz dość duże śmigła, ale i tak jest szansa że wyjdzie dobrze. W ogóle ten 3.2 jak dla mnie był strasznie niedo*****ny - miałem z nim same problemy...

Z nowości u mnie to mam ciągle problemy z kompasami i to na wszystkich pixach z softem 3.4.6, w jednym wręcz nie da się skalibrować tą nową metodą, a we wszystkich są takie jaja. Raz jest super, a drugi raz podłączam zasilanie i albo jakiś inkosystent, albo inne takie, po wyłączeniu wewnętrznego kompasu problem znika. Na pewno nie jest to problem w konstrukcji skoro na 3.3.3 latało kilka mc bez jednego errora związanego z kompasem. Trochę mnie irytuje właśnie to że jest to projekt "open" i zamiast dążyć do idealnej stabilności softu dąży się do ciągłego rozwoju o nowe funkcje (po drodze zawsze coś muszą spaprać), ale jak sobie przypomnę brak jakichkolwiek logów w Nazie i popatrzę na ceny innych FC klasy pixa to mi jakoś lżej :lol:

Kamerka jak kamerka, czy faktycznie aż tyle lepsza od firefly że warto było zmieniać? Ja gdybym zmieniał to chyba tylko na xiaomi yi 2 albo GP 5, ale za cenę GP 5 to nexa używkę z nowym gimbalem kupie...
Firefly bym drugi raz tez nie kupił, chyba bym wolał o polowe tańszego klona - coś w rodzaju EKEN H9 bo różnica nie pokrywa się z różnicą w cenie. Chyba nawet ten Eken lepsze foty robi :lol:
Powoli dochodzę do wniosku że jeśli chodzi o wszelkie kamery GP podobne to albo brać jakiegoś klona za 50-60$ (szczególnie do latania daleko bo w razie czego łatwiej przełknąć stratę), albo już walić z grubej rury jak wyżej wymieniłem. Te kamerki za 100-120$ są nie wiele lepsze od tych za 50$, a cena 2x taka.

Co Ty temu gimbalu laserem robiłeś?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Verid »

Głuś pisze:a pod drugie założę się że kolega nie ma pod nazą żadnej anty-wibracji - nie musi pomóc, ale na pewno nie zaszkodzi
Zdania są podzielone co do tego czy nie zaszkodzi więc sugerowałbym daleko posuniętą ostrożność w serwowaniu takich rad. Naza jest wewnętrznie izolowana od wibracji a zbyt miękkie mocowanie też może diabła narobić. W przypadku produktu DJI zwykła pianka obustronnie klejąca wystarcza.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Adasko »

no to napisze zeby rozwiac watpliwosci
byla na sztywno na dwustronnej tasmie cienka przezroczysta
jest na dwustronnej 3M grubosci 3mm
Gainy ustawilem wg strony
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

kopter z pozycji 113 jest najbardziej zblizony do mojego
zszedlem gainami do 80 to nie wystartowalem od razu gleba
podnislem do ponad 300 to start na 1m 2-3 sekundy i oscylacja raz w jedna raz w druga i gleba

smigla byly rowniez 15x5 carbon
15x5 skladane tarota
wszystko nic nie daje
zachowanie caly czas podobne

teraz mam zalozony pakiet 4s li-on docelowo czeka 6s li-on 15000mah
Mam juz dosc tego tarota
a wczoraj sie przeprosilem z phantomem1 bo on zawsze lata juz kilka lat bez zadnej gleby i bez uszkodzonego smigla
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:05 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Adasko »

kuczy pisze:Adasko, wpadaj do PL to wygainujemy :D
bede na wakacje w Dzwizynie to moze zabiore jak nie uruchomie tej gadziny
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Głuś »

Verid pisze:Zdania są podzielone (..)
Dokładnie i ja tylko wyraziłem swoją opinię na ten temat :-) Poza tym nikt nie mówi o takiej anty wibracji co się będzie pod ciężarem nazy i siły odśrodkowej na zakrętach uginać, czy też potęgować zamiast tłumić - wszytko z głową. Po prostu w niektórych modelach warto o tym pomyśleć.
Dobra nie róbmy już koledze kuczy, offtopu :)

kuczy, w pixie nigdy deklinacji nie wpisywałem ręcznie i zawsze działało dobrze. No dobra oprócz pixa lite, ale ten to w ogóle nadawał się jedynie na śmietnik bo jak się z czasem okazało był walnięty.

To taki "budowlany" laser?

Funkcje kamerki spoko choć ja nie mam ciśnienia na włączanie nagrywania w locie. Jak to dla Ciebie nie kłopot to wrzuć gdzieś krótki film z tej kamerki, ale tak na żywca zgrany bez jakiejkolwiek obróbki, chodzi mi o plik, a nie vimeo itp. najlepiej w 60 klatkach :-) Przyznam szczerze że rawy nie rawy, robienie zdjęć z apki do mnie nie przemawia, ale brak rybiego łoka - tym mnie zagiąłeś że aż się przyjrzę tej kamerce :-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ