Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:36 przez kuczy, łącznie zmieniany 2 razy.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Tanner »

Właśnie z tą firmą to bardzo ciekawa sprawa, po prostu się zamknęła, sprzedawali na cały świat a jakość była naprawdę ekstra... Tutaj, z Krakowa wszystko szło.
Racja, focus manual na nieskończoność i nie ma problemu nawet z obiektami parę metrów od koptera. Fajne zdjęcie, podoba mi się, ale nie jestem specjalistą :)
Awatar użytkownika
Saures
Posty: 92
Rejestracja: niedziela 27 mar 2016, 08:56
Lokalizacja: Toszek

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Saures »

kuczy pisze:Własnie jeszcze wyedy linki działały, teraz wygląda, że domena została sprzedana i próżno szukać :(
Strona Tarota? :o

Zdjęcia jest boskie! Ale to już Ci pisałem. Dobrze, że taki ciepły balans bieli. Bardzo przyjemnie się na to patrzy.

Filmik po dodaniu trzeciej osi jest super. Ciężka praca przyniosła efekty :)
Relacja budowy mojej hexy Tarot 800: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36640
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: wrzech »

kuczy, a zdradź mi taką ciekawostkę. Ramę masz symetryczną, ale rozkład masy już nie. Dokładnie tak jak moja mała maszyna pod noszenie gopro4. Gdy ustawiasz pidy ręcznie, maszyna zachowuje się tak samo w osi pitch jak i roll? Za chlerę nie mogę ustawić pidów tak, aby kopter był tak samo żwawy w pitch, jak jest w roll, ale logika podpowiada mi, że tak musi być...
Marek
Awatar użytkownika
Zacharius
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 25 sty 2018, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Zacharius »

Andrzej a mógłbyś zmierzyć mniej wiecej grubość swojej piasty na śmigłach? mam pomysła
tarot.jpg
tarot.jpg (49.18 KiB) Przejrzano 2992 razy
Biegnący po grabiach
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: analogowy »

Oba wymiary które zaznaczyłeś to 3 mm.
Awatar użytkownika
Zacharius
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 25 sty 2018, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Zacharius »

dzięki Analogowy (sorki po imieniu nie znam)
trochę cienko mi się wydaje. a z drugiej strony musi się zgiąć przy upadku i uratować silnik
Biegnący po grabiach
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:37 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zacharius
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 25 sty 2018, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Zacharius »

Dzięki Andrzej, na pewno mi to pomoże jako punkt odniesienia.

fotki też podziwiam. prześwietne są!!!
Biegnący po grabiach
Awatar użytkownika
Saures
Posty: 92
Rejestracja: niedziela 27 mar 2016, 08:56
Lokalizacja: Toszek

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Saures »

Nie lubię pisac postów na siłę, ale za to co zrobiłeś z gimbalem to należą się brawa na stojąco. Po tylu godzinach pracy, nerwów i cierpliwości, nareszcie uzyskałeś to co chciałeś. Powinieneś zostać dronowym coucherem :D
Zdjęcia są piękne. Masz niesamowite miejsca do focenia. Aż zazdroszczę! :P

Wielkie dzięki za udostępnienie Twoich PIDów gimbala. Przydadzą się.
Bardzo ciekawe jest to na co zwróciłeś uwage, że jak przechyliło się na bok to leciał w tym kierunku. Koniecznie muszę u siebie to sprawdzić.

Teraz czekam na zmontowany film z tego Twojego pięknego Gdańska :D
Relacja budowy mojej hexy Tarot 800: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36640
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Głuś »

wrzech, u mnie też rozkład jest podobnie jak u Kuczego z tym że kamera klon GP i jest mocno wysunięta do przodu, a bateria 800g tylko nieznacznie z tyłu z środkiem ciężkości. Jak przepisałem pidy z ROL do PITCH to mało kreta nie zaliczyłem :-D Docelowo mam całkowicie inne pidy. Polecam Ci ściągnąć AUTOTUNE_AGR na maksa w dół i zrobić autotune starym sposobem (na Altholdzie), ja praktycznie nic nie musiałem poprawiać.

kuczy, mógł byś coś więcej o tym obiektywie "majke"? Chciałem kupić podobny, ale troszku mnie przestraszyłeś :-P
PS. Czemu się trzymasz mocno tej ogniskowej 35mm?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: wrzech »

Głuś pisze:wrzech, u mnie też rozkład jest podobnie jak u Kuczego z tym że kamera klon GP i jest mocno wysunięta do przodu, a bateria 800g tylko nieznacznie z tyłu z środkiem ciężkości. Jak przepisałem pidy z ROL do PITCH to mało kreta nie zaliczyłem :-D Docelowo mam całkowicie inne pidy. Polecam Ci ściągnąć AUTOTUNE_AGR na maksa w dół i zrobić autotune starym sposobem (na Altholdzie), ja praktycznie nic nie musiałem poprawiać.
Z tym autotune to cenna uwaga. Wprawdzie nie pamiętam, w jakim trybie robiłem autotune, ale pewnie wg instrukcji, to parametru autotune_agr nie ruszałem. Po tym zabiegu był tak ciapowaty, że po przełączeniu na loiter mało mi samochodu nie rozbił, gdy zacząl się kołysać z taaaaakim lagiem.

Generalnie jeszcze poćwicze, bo tak jak oś roll jest bajka tak pitch jeszcze się dziwnie zachowuje, mniej żwawo, ma laga, przy niskiej prędkości w loiter po kontrze z drążka jak i po puszczeniu go mocno hamuje (przy roll tego nie ma). Nie wiem jak to powiedzieć, ale nie budzi zaufania :)

Sprawdzę, wg Twoich wskazówek, AT trwa u mnie 15 minut, gdzie ręczne szlifwanie zajęło już ładnych parę h ;) Dzięki!
Marek
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Głuś »

Jak za bardzo ciapowaty to w górę nie w dół, spróbował bym AUTOTUNE_AGGR w okolicy 0,9. ja mam ściągnięte na maksa czyli 0.050 bo po autotune w domyślnym 0.075 gimbal za "drołnem" nie nadążał, a teraz obrazek jak ta lala jest, chyba :roll:

Ustaw na 60p ;-)

Przestaw sobie też AUTOTUNE_AXES na 2 wtedy będzie Ci robił sam PITH więc jeszcze krócej i możesz pokombinować z różnymi AUTOTUNE_AGGR :-)
Tutaj masz opisane te parametry http://ardupilot.org/copter/docs/autotune.html + na full parameter list http://ardupilot.org/copter/docs/parameters.html

Ja na Loiter prawie wcale nie latam więc nawet go nie ustawiam po 100kroć wolę Poshold :-) Logiki Loitera nie kumam i chyba już mi nie zależy żeby skumać :lol:

PS.Sory Kuczy za offtop :-P
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: wrzech »

Głuś pisze:Jak za bardzo ciapowaty to w górę nie w dół, spróbował bym AUTOTUNE_AGGR w okolicy 0,9. ja mam ściągnięte na maksa czyli 0.050 bo po autotune w domyślnym 0.075 gimbal za "drołnem" nie nadążał, a teraz obrazek jak ta lala jest, chyba :roll:
P
I tak zrobie! Mega jestem ciekaw wyników.
Co do filmu, stabilnie jest, ale roll Ci nie trzyma, czyżby gimbal tarot? :)

Fakt, mały offtop, ale z tych relacji o budowie kopterów, sporo można się o FC dowiedzieć, więc chyba się nie obrażą za fest ;)
Marek
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Głuś »

wrzech pisze:czyżby gimbal tarot?
Tak 3D3 METAL ten sam co kuczy miał, a co one wszyćkie tak mają?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ