MinimOSD

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

MinimOSD

Post autor: Spook »

Hej!

Zanabyłem właśnie MinimOSD dla CC3D. W Internecie w kółko powtarzany jest ten sam obrazek opisujący, jak podłączyć OSD:

Obrazek

Czy faktycznie Rx i Tx trzeba lutować do kontrolera? Z tego co pamiętam, CC3D wyprowadza Rx/Tx przez jeden z portów (Main port, Flex port) i chyba można w konfiguracji LibrePilot ustawić, żeby pchał tym portem telemetrię. Jest to prawda?

Pozdrawiam -- Spook.
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: MinimOSD

Post autor: pawelsky »

Spook pisze:Czy faktycznie Rx i Tx trzeba lutować do kontrolera? Z tego co pamiętam, CC3D wyprowadza Rx/Tx przez jeden z portów (Main port, Flex port) i chyba można w konfiguracji LibrePilot ustawić, żeby pchał tym portem telemetrię.
A skad wniosek ze trzeba lutowac do kontrolera? BTW, na obrazku jest Naze32.
Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: MinimOSD

Post autor: Spook »

pawelsky pisze:
Spook pisze:Czy faktycznie Rx i Tx trzeba lutować do kontrolera? Z tego co pamiętam, CC3D wyprowadza Rx/Tx przez jeden z portów (Main port, Flex port) i chyba można w konfiguracji LibrePilot ustawić, żeby pchał tym portem telemetrię.
A skad wniosek ze trzeba lutowac do kontrolera? BTW, na obrazku jest Naze32.
Z obrazka, wygląda, jakby trzeba było łączyć przewody bezpośrednio z jakimiś polami na płycie głównej :)

Szukałem informacji o podłączeniu MinimOSD do CC3D (w szczególności takiego, który najwyraźniej jest już przygotowany pod CC3D - przeflashowany?), ale słabo mi idzie...

Pozdrawiam -- Spook.
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: MinimOSD

Post autor: pawelsky »

Spook pisze:Z obrazka, wygląda, jakby trzeba było łączyć przewody bezpośrednio z jakimiś polami na płycie głównej :)
No ale jak juz wspomnialem na obrazku jest Naze32 a nie CC3D to po pierwsze, a po drugie, w Naze32 w tym miejscu jest po prostu zlacze portu szeregowego.
Spook pisze:Szukałem informacji o podłączeniu MinimOSD do CC3D (w szczególności takiego, który najwyraźniej jest już przygotowany pod CC3D - przeflashowany?), ale słabo mi idzie...
A masz tam Open/LibrePilota czy Clean/Base/BetaFlighta?
Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: MinimOSD

Post autor: Spook »

pawelsky pisze:
Spook pisze:Szukałem informacji o podłączeniu MinimOSD do CC3D (w szczególności takiego, który najwyraźniej jest już przygotowany pod CC3D - przeflashowany?), ale słabo mi idzie...
A masz tam Open/LibrePilota czy Clean/Base/BetaFlighta?
LibrePilota.
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: MinimOSD

Post autor: pawelsky »

Haako
Posty: 95
Rejestracja: środa 28 maja 2014, 04:20
Lokalizacja: Kraków

Re: MinimOSD

Post autor: Haako »

Wersja video tez może się przydać .


co prawda nie do wersji micro ale podobnie się podłącza.

Obrazek
460(rama drewno/balsa, KK 2.1.5, hexTronik DT750, HobbyKing 30A, 3s ), Hubsan X4 H107CHD, MiniTricopter (RCExplorer, Naze32, DYS BE2208-10 1800KV, DYS SN20A ESC (BLHeli), 4S)
Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: MinimOSD

Post autor: Spook »

Dzięki za pomoc! Będę walczył w przyszłym tygodniu zapewne.

Pozdrawiam -- Spook.
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
ODPOWIEDZ