Czyszczenie koptera

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

PucH2
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2015, 15:44
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Czyszczenie koptera

Post autor: PucH2 »

Są już nowsze sposoby.

https://www.youtube.com/watch?v=mimSDtqljMA
https://www.youtube.com/watch?v=doLPFPeJ6JE

Dokładnie takich samych zaworów. używam do butelek PET. Są od kół bezdętkowych.
Tu gość pokazuje sposób montażu zaworu w takiej butelce. Od 0,53 sekundy. Odpowiadając na niezadane pytanie. Tyle co w oponę. Sam daje 3,5-4 atmosfery. Moim zdaniem butelki Pepsi mają większą wytrzymałość bo plastiku tam nie żałują.

https://www.youtube.com/watch?v=mx7_03ryFVQ
gustaw
Posty: 177
Rejestracja: piątek 23 lis 2012, 14:02
Lokalizacja: Ełk i Poznań

Re: Czyszczenie koptera

Post autor: gustaw »

Temat spadł mi z nieba :)
Właśnie wróciłem z pola, dokładniej z pastwiska. Kopter pomimo jednej małej wywrotki cały umazany zielonymi strzępkami.

Co mogłem umyłem wodą z mydłem, resztę planuję umyć pędzelkiem nasączonym IPA. Obawiam się, że będę musiał rozebrać sprzęt, a wolałbym tego uniknąć.

Czy macie pomysł czym umyć obiektyw? Jest cały zielony, Ipa zostawia osad, a chciałbym uniknąć moczenia go w wodzie.

Wysłane z telefonu.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czyszczenie koptera

Post autor: Verid »

gustaw pisze:Czy macie pomysł czym umyć obiektyw?
IPA
Ten wredny...
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Czyszczenie koptera

Post autor: jelcyn »

PucH2 pisze:Dokładnie takich samych zaworów. używam do butelek PET. Są od kół bezdętkowych.
Taki zawór nazywa się "wentylnicą".
PucH2 pisze:Sam daje 3,5-4 atmosfery. Moim zdaniem butelki Pepsi mają większą wytrzymałość bo plastiku tam nie żałują.
Duża ilość materiału zmniejsza elastyczność butelki i często powoduje wyrwanie główki z gwintem, tym samym obniżając maksymalne ciśnienie. Robiłem testy na różnych PET'ach, strzelają między 4-6bar. Wybuchy są silne, trzeba uważać na odłamki, przestawione meble itd.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Czyszczenie koptera

Post autor: Adrián »

gustaw pisze:Czy macie pomysł czym umyć obiektyw? Jest cały zielony, Ipa zostawia osad,
IPA, później ściereczką do obiektywów i wystarczy.
gustaw
Posty: 177
Rejestracja: piątek 23 lis 2012, 14:02
Lokalizacja: Ełk i Poznań

Re: Czyszczenie koptera

Post autor: gustaw »

Wyczyściłem patyczkiem maczanym w gorącej wodzie z mydłem, trawa ładnie odeszła, następnie IPA, a na koniec przetarcie m miękka szmatką.

Obiektyw i korpus idealnie oczyszczone, płytkę kamery potraktowałem sama ipą, wygląda dobrze.

Zaschnięta trawa dobrze schodzi gorącymi mydlinami.

Wysłane z telefonu.
Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Re: Czyszczenie koptera

Post autor: Jambo »

A ja polecam do mycia obiektywu wodę z płynem do naczyń ,a potem na sucho papierową szmatką.
Sam płyn jest trochę tłusty więc nie przesadzać z ilością.
Najlepsza kombinacja to najpierw szmatka z płynem , potem szmatka z wodą i na sucho.
To jest też idealny środek na czyszczenie matryc w szczególności mat.
pozdro
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
PucH2
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2015, 15:44
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Czyszczenie koptera

Post autor: PucH2 »

Do czyszczenia szkła naturalnego jak i organicznego są odpowiednie płyny do mycia szyb. Nawet dostępne w Biedronce. Najlepsza kombinacja to najpierw oprysk płynem , potem szmatka z mikrofibry i na sucho. Kończąc czyszczenie tylko suchą czystą szmatą z mikrofibry. Żadnej smugi czy to na monitorze czy lustrze nie pozostawi. Lepsze płyny są z powłokami np. z powłoką niezostawiającą śladu po tłustych paluchach czy powłokami antystatycznymi. Tu akurat IPA się chowa, ale właśnie przeważnie głównym składnikiem płynu jest IPA lub inny alkohol.

Ja przeczytałem o tym płynie do naczyń to przypomniały mi się czasy kiedy szkło czyściło się pastą do zębów "Lechia". Właściwie to była jedyna dostępna pasta przez długi czas. Czyszczenie tym szczególnie sreber dawało doskonały efekt jak i skutek, ale była to droga przez mękę. Co prawda taki płyn teraz też jest na alkoholu "glicerynie", lecz ten nie odparowuje a się marze się do samego końca.
ODPOWIEDZ