Zestaw FPV - kilka technicznych pytań

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 107
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 20:44
Lokalizacja: NL

Zestaw FPV - kilka technicznych pytań

Post autor: Spenser »

Zacznę od tego, że zamknąłem sobie przypadkowo kartę i prawie gotowy post poszedł się walić :)
Kompletuję zestaw FPV i mam kilka pytań na które ciężko było mi znaleźć odpowiedzi.
Dodam, że siedziałem nad tym kilka miesięcy, mimo iż podzespoły prawie się nie zmieniały.
Sprzęt na którym będzie to montowane to stock F450 i aparatura Taranis.

Rozpiszę to co już wybrałem a pytania będę zadawał przy okazji:

1. Anteny:
ImmersionRC SpiroNET Omni + Patch, czyli koniczyny + panel. Oba typy anten są w prawej polaryzacji kołowej (RHCP) ze złączem SMA.
Pytanie: czy stosując adapter SMA na RP-SMA będą jakieś straty w odbiorze?
W sprzedaży są koniczyny SpiroNET Omni v2, czym one się różnią, nie potrafię znaleźć informacji na ten temat.
Są również zestawy anten RX+TX, czy czasami ja nie kupuję np. zestawu 2x TX? :)

2. Nadajnik:
Tutaj wielkiego wyboru nie ma - ImmersionRC 5,8GHz 600mW. Podobno bardzo dobre połączenie z ww. antenami.
Pytanie: jest to nadajnik audio-wideo, w takim wypadku gdzie znajduje się mikrofon? Tylko w GoPro?

3. Monitor:
Nie jestem jeszcze zdecydowany w 100%, ale brak alternatyw mnie na niego "skazuje". Flysight Black Pearl 7. Czy dobrze robię, biorąc monitor z podświetleniem 300cd? Nie mam żadnego porównania.
W sprzedaży jest wersja 7 kanałowa SMA podobno specjalnie dla ImmersionRC i wersja 32 kanałowa RP-SMA. Którą byście wybrali?

4. Ostatnie i najważniejsze to kamera. Nie mam konkretnego modelu na oku i potrzebuję waszej pomocy ;)
Czy brać dowolną kamerę CCD 700tvl? Chciałbym ją sterować z ziemi - "pan/tilt" i aby miała jak najlepszy obraz na tym monitorze.
FatShark ma kamerkę pan/tilt ale 600tvl i CMOS, ale boję się że nic nie będzie widać.

Pomóżcie mi wybrać jakąś kamerę i spróbujcie odpowiedzieć na zadane pytania ;)
Dzięki!

Obrazek
i.q.
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 11 cze 2015, 14:15

Re: Zestaw FPV - kilka technicznych pytań

Post autor: i.q. »

Kamery 600tvl czy też 700tvl to kamery o raczej kiepskiej rozdzielczości - typowy PAL
do samego podglądu może wystarczyć - a czy nie myślałeś może o kamerze np SJCAM 4000
Kamera ma wyjście AV - a wiec podepniesz za pomocą kabelka nadajnik a na kamera będzie nagrywała Ci dodatkowo obraz nawet FULL HD.
Co do sterowania pan/tilt to tak w jednym jak i w drugim przypadku wystarczy prosty gimbal
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 107
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 20:44
Lokalizacja: NL

Re: Zestaw FPV - kilka technicznych pytań

Post autor: Spenser »

Już kupiłem, wziąłem kamerkę 700tvl sony super had 2 ccd i obraz jest znośny. Tylko zdążyłem już rozwalić drona 300m od domu :) Ostatnie co pamiętam na ekranie to gałęzie, ale poskładałem wszystko do kupy. Zgubiłem nóżkę od GPS, wyrwał się cały tylko 5cm kabli wystawało. Samochód po nim przejechał, ale działa (łapie satelity). No i połamały się śmigła, jak zawsze CCW, mam do nich pecha. Wszystko zamówione i będzie jutro, ale dobra nauczka już nigdy nie będę latał z żadnymi dupeczkami.

http://i.imgur.com/P7fbRKl.jpg
ODPOWIEDZ