F450 - miejsce

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

F450 - miejsce

Post autor: Spook »

Jedzie do mnie w tej chwili F450 i mam pytanko. Czy ta rama w wersji podstawowej (dwie płytki, ramiona) jest na tyle rozwojowa, żeby zmieścić FC+Rx+OSD+VTx? Myślę o tym, żeby zaprojektować własną ramę korzystającą z ramion i podwozia F450, tylko nie wiem, czy warto jest inwestować czas, czy lepiej pokombinować z ułożeniem komponentów na tej F-ce.

Pozdrawiam -- Spook.
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: F450 - miejsce

Post autor: Adrián »

Hmm nie sądzisz, że trochę późno zadajesz to pytanie.. ?
Pytanie kolejne, czy jest to oryginał, czy kopia?
Jakość ramion względem oryginału jest spora. Kolejnym ich minusem jest spora waga.
Upchasz, ale za wiele miejsca to tam nie ma.
Na pewno nie można tej ramy nazwać rozwojową.
Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: F450 - miejsce

Post autor: Spook »

Czemu za późno? To jest bardzo tania rama, mogę poświęcić te 30 PLN, które wydałem na centerplate... Kupowałem stąd: http://abc-rc.pl/F450-ramie-czerwone , http://abc-rc.pl/central-place-f450-z-p ... polami-lut
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: F450 - miejsce

Post autor: Verid »

Spook pisze:Czy ta rama w wersji podstawowej (dwie płytki, ramiona) jest na tyle rozwojowa, żeby zmieścić FC+Rx+OSD+VTx?
Wszystko zależy jakie to będą komponenty - miałem F330 i wszystko się zmieściło (Naza V2, eLeRes, Boscam 200mW i iOSDMini).
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: F450 - miejsce

Post autor: Adrián »

Czyli to kopia. Znajomy takie często łamał. Nie zrobiły na mnie dużego wrażenia.. Waga ich, to też spory minus.
Jak dobrze rozplanujesz, to pewnie się pomieści, ale za wiele miejsca to na niej nie ma.

Kiedyś znajomemu podsunąłem plan, żeby zrobić na rurkach karbonowych, do tego bumblocki i powinno być lżej i na pewno sztywniej.
Ale ostatecznie zmienił ramę na inną.
Cena oczywiście będzie wyższa, ale w ogólnym rozrachunku, powinno być korzystniej.
MrSzuwarowy
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 23 lut 2016, 20:49
Lokalizacja: LU

Re: F450 - miejsce

Post autor: MrSzuwarowy »

Po założeniu nóg podwozia i przeniesieniu LiPo pod dolną płytę, mam całą dolną płytę wolną. Mógłbym nawet drugi pakiet tam włożyć.
Poza odbiornikiem, telemetrią i buzzerem baterii, nie mam jeszcze innych gratów, ale dałoby się je tam upchnąć.
Rama faktycznie jest ciężkawa, ale dla mnie na pierwszego quada wystarcza :-) Lata bardzo fajnie.
Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: F450 - miejsce

Post autor: Spook »

@MrSzuwarowy - a możesz wkleić fotkę Twojego setupu?

EDIT
Adrián pisze:Czyli to kopia. Znajomy takie często łamał. Nie zrobiły na mnie dużego wrażenia.. Waga ich, to też spory minus.
Jak dobrze rozplanujesz, to pewnie się pomieści, ale za wiele miejsca to na niej nie ma.
A wiesz, skąd można kupić oryginalną? Szukałem po sklepach i generalnie jest z tym kicha...

A łamał po kretach, czy w powietrzu? :)

Pozdrawiam -- Spook.
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: F450 - miejsce

Post autor: Adrián »

Po krecie, tylko byle jaki kret i leciały..
Ramiona, to groszowe sprawy, ale czasami, wyrywały się kable z silnika, to już były większe koszty.

Pierwszy lepszy http://rcpro.pl/product-pol-2138-Dji-Ra ... F450-.html
Może jak poszukasz, to będzie taniej.
ODPOWIEDZ