proszę o pomoc w zakupie

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

rafi1
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 20:30
Lokalizacja: pomorskie

proszę o pomoc w zakupie

Post autor: rafi1 »

Witam! Bardzo proszę o pomoc w wyborze sprzętu. Potrzebuję małego prostego "latacza" do robienia krótkich filmów. Jestem amatorem filmowania wypraw wakacyjnych i chciałbym wzbogacić je ujęciami z powietrza. Chodzi o kilku, kilkunasto-sekundowe ujęcia. Lubię łazić z plecakiem , więc sprzęt musi być mały tak, żeby zmieścił sie do "kieszeni" i bagażu podręcznego w samolocie. Kamera HD i w miarę stabilny obraz. Spędziłem sporo czasu szukając informacji w necie ale ciężko znaleźć coś dla takiego amatora. Chyba dobrze by było żeby był podgląd z kamery na kontrolerze lub smartfonie (choć może nie koniecznie. cena chyba sporo rośnie..). Dodam, że chodzi raczej o przyzwoitą zabawkę a nie sprzęt za parę tysięcy. Wstępnie wybór padł na HUSBAND X4 z kamerą hd. Będę ogromnie wdzięczy za rady od osób, które znają się na temacie.
z góry dziękuję...
rafał
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: proszę o pomoc w zakupie

Post autor: Verid »

rafi1 pisze:Lubię łazić z plecakiem
rafi1 pisze:chodzi raczej o przyzwoitą zabawkę a nie sprzęt za parę tysięcy
No niestety, albo rybki albo akwarium. Pomijając fakt jakości filmiku (obczaj na YT co można osiągnąć Hubsanem, czy na pewno cię to satysfakcjonuje) to te mikrusy bardzo słabo radzą sobie na zewnątrz. Obawiam się że przy pierwszym spacerze po górach zdmuchnie ci go w krzaki i tyle będzie ujęć z powietrza.
Ten wredny...
rafi1
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 20:30
Lokalizacja: pomorskie

Re: proszę o pomoc w zakupie

Post autor: rafi1 »

tego się właśnie obawiałem. Od paru lat zwiedzam wyspy na Morzu Śródziemnym , a tam dmucha. Prawie zawsze... Czy lekki wiatr też będzie przeszkodą? Czy taka mała "pszczoła" odpada całkowicie i szkoda zawracać sobie głowę...? A jeżeli można próbować, to co wybrać?
rafi1
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 20:30
Lokalizacja: pomorskie

Re: proszę o pomoc w zakupie

Post autor: rafi1 »

jakość tego co widzę na youtube w zasadzie mogłaby być tylko martwią mnie "skoki" na filmach. Nie wiem czy jest to wynikiem słabego sprzętu , czy operator za mocno macha sterownikiem. Ostatecznie mogę trochę pomajstrować później przy montażu filmu, ale nie wiem jaki będzie efekt końcowy...
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: proszę o pomoc w zakupie

Post autor: Dexx »

Po pierwsze jeśli nikt nie pisał w miedzy czasie to edytuj proszę poprzedni post zamiast pisać nowy. A po drugie to podlinkuj jakiś film żeby było wiadomo o jakich skokach piszesz.
W użyciu:
DRC Fury, Legwan, SkyWalker 1900; http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=21985
Odpoczywają:
Hype FW-190 (1,2m), F4U -5NL (550mm), TREX 450,FT Versa Wing, Tricopter 2.5; Beta 1400;
Awatar użytkownika
good_day
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 08:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: proszę o pomoc w zakupie

Post autor: good_day »

rafi1 pisze:jakość tego co widzę na youtube w zasadzie mogłaby być tylko martwią mnie "skoki" na filmach. Nie wiem czy jest to wynikiem słabego sprzętu , czy operator za mocno macha sterownikiem. Ostatecznie mogę trochę pomajstrować później przy montażu filmu, ale nie wiem jaki będzie efekt końcowy...
To nie jest kwestia 'machania sterownikiem przez operatora'. Zabawki typu biedronka jak m.in. wspomniany Hubsan to są małe i lekkie. Nadają się idealnie do latania w zamkniętych pomieszczeniach. Nie oznacza to ze nie pobawisz się nimi na dworze, bo sam latałem na kilkadziesiąt metrów, jednak wtedy trudno mowić o stabilności. Każdy podmuch wiatru zobaczysz na filmie.

Także albo małe - a wtedy Hubsan x4, albo stabilne, a wtedy juz nie małe i nie tak lekkie.


------------------------
Pozdrawiam
Grzesiek
-------------------------------------------------------------------------
250, NAZE32/Cleanflight
Awatar użytkownika
leonbubu
Posty: 311
Rejestracja: sobota 18 kwie 2015, 12:16
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: proszę o pomoc w zakupie

Post autor: leonbubu »

Jeśli chodzi o plecak to 250 się nadaje :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony środa 27 sty 2016, 14:41 przez leonbubu, łącznie zmieniany 1 raz.
copter 210
kanał YouTube
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: proszę o pomoc w zakupie

Post autor: Pieth »

rafi1 pisze:tego się właśnie obawiałem. Od paru lat zwiedzam wyspy na Morzu Śródziemnym , a tam dmucha. Prawie zawsze... Czy lekki wiatr też będzie przeszkodą? Czy taka mała "pszczoła" odpada całkowicie i szkoda zawracać sobie głowę...? A jeżeli można próbować, to co wybrać?
Wszystkie wyspy na Morzu Śródziemnym są skaliste, więc po zawietrznej można latać nawet maluszkiem ;-) za 1000zł można złożyć z gotowców coś sensownego.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: proszę o pomoc w zakupie

Post autor: Adrián »

250 i kamera. Małe i wbrew pozorom na wiatr idealne. Coś tam nakręcisz, znacznie lepszego niż hubsanem, czy inną zabawką.
Co jak i za ile, zapraszamy do działu http://rc-fpv.pl/viewforum.php?f=72 Czytać, czytać i wyciągać wnioski.
rafi1
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 20:30
Lokalizacja: pomorskie

Re: proszę o pomoc w zakupie

Post autor: rafi1 »

Chodziło mi o "skoki" , drgania i śnieżenie jak np tu: https://www.youtube.com/watch?v=dZ6J0A3x97M (szczególnie w ujęciach z góry) , Dodatkowo tu jest kiepska jakość obrazu. Widziałem filmy z dość przyzwoitą jakością i b. słabą , choć z opisu - robione tym samym sprzętem...
Co do wiatrów, nie liczę na to, że w każdej chwili będę mógł zrobić ujęcie, ale wieczorem przeważnie wiatr cichnie i widok z góry skał oświetlonych promieniami zachodzącego słońca mógłby być ciekawy... Nie nazywam się George Lucas , chodzi tylko o zabawę z możliwie najlepszym efektem.

Plecak ciekawy ale w tym roku będę miał i tak sporo do noszenia więc dronik musi być malutki albo żaden. Nie wiem czy można zabrać na pokład samolotu coś większego...

poszukam jeszcze trochę info na forum. Serdeczne dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: proszę o pomoc w zakupie

Post autor: Verid »

rafi1 pisze:Chodziło mi o "skoki" , drgania i śnieżenie jak np tu:
Bo to jest zapis naziemny czyli masz zakłócenia od transmisji. Do naszych zastosowań bierze się zapis z pokładu a to ma Hubsan C i Hubsan D+ (ten pierwszy nie ma podglądu). Skoki i drgania będą bo te pcheły mają niestabilizowane kamery i każdy powiew lub ruch drążkiem będziesz widział na obrazie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Karool
Posty: 55
Rejestracja: piątek 12 gru 2014, 21:15
Lokalizacja: Opole

Re: proszę o pomoc w zakupie

Post autor: Karool »

Jak chcesz coś dobrego i małego to może parrot bebop. Tylko on jest już drogi
"Z góry świat lepiej wygląda"
___________________________________________________________________
QAV250 na Pancake i emax RS2205, Skrzydło SwiftMaxi1400, FunCub Multiplex
rafi1
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 20:30
Lokalizacja: pomorskie

Re: proszę o pomoc w zakupie

Post autor: rafi1 »

[Bo to jest zapis naziemny czyli masz zakłócenia od transmisji. Do naszych zastosowań bierze się zapis z pokładu a to ma Hubsan C i Hubsan D+ (ten pierwszy nie ma podglądu). Skoki i drgania będą bo te pcheły mają niestabilizowane kamery i każdy powiew lub ruch drążkiem będziesz widział na obrazie]

cenna informacja, wiele watpliwości z youtube wyjaśnia.

Dzięki


[Jak chcesz coś dobrego i małego to może parrot bebop. Tylko on jest już drog][/quote]

za drogi jak na zabawkę. Cały wyjazd na dwa tyg na kretę będzie mnie mniej kosztował...
muszę znaleźć jakiś złoty środek...
pewnie spróbuję z jakimś takim małym, tanim maluchem. Jak nie wyjdzie to trudno a jak załapię bakcyla, to pomyślę o czymś lepszym. Zobaczymy
Awatar użytkownika
Karool
Posty: 55
Rejestracja: piątek 12 gru 2014, 21:15
Lokalizacja: Opole

Re: proszę o pomoc w zakupie

Post autor: Karool »

No powodzenia. Hubsan to model bardziej do latania koło nogi rekreacyjnie za wiele ujęć to nim nie zrobisz.
"Z góry świat lepiej wygląda"
___________________________________________________________________
QAV250 na Pancake i emax RS2205, Skrzydło SwiftMaxi1400, FunCub Multiplex
rafi1
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 20:30
Lokalizacja: pomorskie

Re: proszę o pomoc w zakupie

Post autor: rafi1 »

dzięki, po wakacjach podzielę się wrażeniami. :-)
ODPOWIEDZ