MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Untitled
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2016, 02:48
Lokalizacja: ZAKOPANE

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Untitled »

Zdecydowanie bardziej opłaca się podpiąć kamerkę prosto pod baterię 520mAh. Twój sposób wyjdzie Ci z pewnością gorzej ponieważ tutaj liczy się każdy gram.

jeśli dobrze policzyłem, Twój quad pobiera w delikatnym locie 3,6A, a więc przy agresywnym można liczyć na 4,5A (niech mnie ktoś poprawi w razie czego).

Dla porównania mam 2 kamerki AIO:
- TX02 - 200mW, pobór 500mA, 4,5g
- Ef-01 - 25mw - pobór 380mA, 6,5g (bez obudowy).

Czas lotu na baterii 260mAh i silnikami 720 był bardzo podobny - około 4min 20sek.

Zasadnicze pytanie... po co kastrować się 25mW w Tx 03 (510mA), gdzie w Tx02 mamy przy takim samym poborze 200mW? Do tego do takiej zabawki polecam zrobić sobie dipola - zrobisz go ze zwykłego kabelka koncentrycznego to z wagą zjedziesz do około 4g. Przy antenie typu koniczyna miej na uwadze że jest ona bardzo wrażliwa na uderzenia - odgina się a w późniejszym czasie przerwiesz rdzeń bądź odpadnie. Jeśli chcesz ją zachować, licz się z osłoną która też będzie ważyć. Z dipolem latałem na razie max 100m i obraz zawsze był czysty.

Skończę sesję to podeślę swój model. Niedługo będę wgrywać acro silverware do moich h8 mini i x9.

A odnośnie kwestii samych kamerek jakby ktoś chciał wiedzieć... Ef-01 ma lepszą jakość i tu jej plusy się kończą. Pod słońce czy o zachodzie słońca nie da się latać. Tx02 prześwietla obraz ale za to zawsze widać co się dzieje, ma duuużo większy zasięg, ultra lekka. Ja swoją rozpołowiczyłem żeby ładnie się wkomponowała w obudowę, jest nawet na YT instruktarz jak podłączyć OSD ;)

Zamiast uczyć się do sesji, to człowiek po forum lata :D
Awatar użytkownika
Untitled
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2016, 02:48
Lokalizacja: ZAKOPANE

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Untitled »

uki1985 pisze:W kwestii odbiornika: chcę żeby było tanio i w miarę możliwości dobrze, więc chciałbym dokupić odbiornik 5.8GHz OTG do Androida i używać telefonu w googlach VR (BOBO Z4) tylko na razie w Banggood są "under restocking". Z filmów YT wynika że radzi sobie całkiem nieźle a opóżnienia są nieznaczące.

Proszę bardziej doświadczonych kolegów o spojrzenie na ten plan krytycznym okiem
Jeszcze odnośnie kwestii gogli vr. Najwygodniejsze to to nie jest, ale swoją funkcję spełnia. Z racji że mnóstwo bzdetów miałem już wcześniej - zdecydowałem się na taką opcję. W przypływie gotówki mam zamiar kupić coś z soczewką fresnela.

Na taki zestaw składa się:
- Google
- kabel OTG (najlepiej wraz z kablem zasilającym - tel szybko przy takim połączeniu się rozładowuje)
- Odbiornik (posiadam Boscam RC832)
- video grabber
- zasilanie (wystarczy 2s)
- aplikacja: na androida polecam Easycap & UVC Player(FPViewer) - teraz za darmo można nagrywać bez stratach w kompresji, jakość zdecydowanie najlepsza (Easycap viever to 19zł wyrzucone w błoto - przycina, większe opóźnienia, jakość wyświetlanego obrazu to około 320x240, GO FPV mi nie chodzi)

Z moich obserwacji:
+ "zintegrowany" DVR
+ jakość - rozdzielczość nagranych filmów to 720x480, płynne 25klatek, 8000kbps, lecz te nagrywa wyłącznie w NTSC. Obraz jeśli kamerka daje taką możliwość - wyświetla obraz w PAL w rozdzielczości około 720x600 co daje niezłe wyniki jak gogle prawie za darmo (w moim przypadku)
+ opóźnienie - jeśli dobrze pamiętam to około 8-15ms
+ brak efektu "blue screen"

- Ciężar - razem z telefonem, 2x 18650 waży 670g (chociaż i tak bez odbiornika i baterii są lżejsze od np Quantum V2).
- trzeba pamiętać o full naładowanej baterii w telefonie, włączeniu trybu samolotowego, maksymalnej jasności. W gotowych zestawach zwyczajnie włączasz i lecisz
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: woyd »

Witam,

mam pytanie totalnego laika - czy w kwestii podłączenia kamerki Tx02 jedyną opcją jest lutowanie, czy można gdzieś dostać jakiejś przejściówki, by wpiąć się z kablem kamerki do kabla dron-bateria. Planuje przerobienie swojego leciwego H8 na fpv, ale mam niestety dwie lewe ręce jeśli chodzi o lutowanie :)
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: grryf »

woyd pisze:Witam,

mam pytanie totalnego laika - czy w kwestii podłączenia kamerki Tx02 jedyną opcją jest lutowanie, czy można gdzieś dostać jakiejś przejściówki, by wpiąć się z kablem kamerki do kabla dron-bateria. Planuje przerobienie swojego leciwego H8 na fpv, ale mam niestety dwie lewe ręce jeśli chodzi o lutowanie :)
Jak nie masz takiego portu w dronie, albo innego do ktorego moglbys kupic przejsciowke to musisz lutowac.
Polutuj sobie kabelki dla nabrania wprawy, pozniej nabierz troche cyny na grot (łatwiej puści) i do dzieła.
Warto się nauczyć lutowac a nawet trzeba.
PUDA D240 4S + OmniNXT F7 + Tekko32 35A + F40 III 2400KV
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Adrián »

W tym hobby, to jak oddychanie, chyba, że ktoś leci cały czas na gotowcach i po kraksie oddaje do naprawy, lub wymienia na nowego :mrgreen:
Takie lutowanie kabelków, to nie rocket science, jak zaopatrzysz się w potrzebne rzeczy to obejrzyj filmik i trenuj. Nic skomplikowanego.
To nie smd, tam potrzeba więcej wprawy i umiejętności, chociaż też przy odrobinie chęci da się wszystkiego nauczyć ;-)
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: woyd »

Dzięki Panowie. Tx03 już do mnie idzie, lutownica też niebawem.

Mam pytanie z innej beczki - w moim h8 jedno ze śmigieł bardzo często odpada. Ciągle to samo. Wymieniłem śmigło , ale problem nie ustąpił. Kurcze nie wiem czy jest sens modyfikować h8 w takim stanie. Ktoś spotkał się z takim problemem?
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Adrián »

Ja nie miałem, ale czytałem, że pomaga CA, np popularna kropelka.
Tylko bardzo mało, żebyś nie zalał silnika.
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: woyd »

Adrián pisze:Ja nie miałem, ale czytałem, że pomaga CA, np popularna kropelka.
Tylko bardzo mało, żebyś nie zalał silnika.
Dzięki, o takim rozwiązaniu nie pomyślałem :)

Teraz zauważyłem, że obudowa tego silnika, w miejscu łączenia z ramieniem, jest lekko pęknięta. Domyślam się, że przez to silnik może się lekko odchylać od pionu w trakcie pracy, co być może sprzyja odlatywaniu śmigła. Spróbuje skleić to najpierw, a jak nie pomoże, wtedy kropelka na śmigło. Dzięki jeszcze raz za radę.
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: woyd »

Witajcie.

Dotarła właśnie do mnie kamerka TX03, odkupiona od kogoś przez olx. Podłączyłem ją testowo do baterii z jakiegoś biedronkowego helikoptera (3,7V 220mAh). Udało mi się złapać sygnał video na kontrolerze od Hubsana h501s. Zauważyłem jednak, że kamerka mocno się grzeje - po kilku minutach zabawy była bardzo wyraźnie ciepła. To normalne ?
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Adrián »

Tak, szczególnie, gdy jest ustawiona najwyższa moc, w tym kombo chyba było 200mW.

Przestaw na 25-50mW, to będzie się mniej grzała, ale oczywiście i tak będzie. Fizyki nie oszukasz. Zbyt mały nadajnik, tym bardziej kombo, gdzie nie tylko on się grzeje.

Ale spoko, nic mu nie będzie jak będzie miał przewiew powietrza.
Załączniki
1.jpg
1.jpg (104.87 KiB) Przejrzano 3901 razy
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: woyd »

Dzięki za info, uspokoiłeś mnie ;-).

Czy moc oznacza zasięg? Przyjmując, że chcę latać po domu - jaka byłaby najbardziej optymalna?
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Adrián »

Po domu spokojnie przelatuje przez kilka pokoi na 25mw z dobrą anteną odbiorczą w goglach.
Moc to nie wszystko, ważną, jak nie ważniejszą rzeczą są anteny.
_luqi_
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 07 maja 2017, 16:44

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: _luqi_ »

witam,
szukam ramy dla dla silników BR0703 link konkretnie chodzi mi o taki typ lub podobny aby były osłony na śmigła
link. Niestety ta rama ma za duży rozstaw śrub do mocowania silników, proszę o jakieś info gdzie można dostać ramę dla silników jw.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: skazi »

_luqi_ pisze:witam,
szukam ramy dla dla silników BR0703 link konkretnie chodzi mi o taki typ lub podobny aby były osłony na śmigła
link. Niestety ta rama ma za duży rozstaw śrub do mocowania silników, proszę o jakieś info gdzie można dostać ramę dla silników jw.
http://www.boldclash.com/boldclash-b06- ... -p135.html
http://www.boldclash.com/boldclash-bwho ... t-p10.html
_luqi_
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 07 maja 2017, 16:44

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: _luqi_ »

dzięki za linki bardziej podoba mi się ram B06-01 szkoda, a jak z wytrzymałością B05 bo waga bardzo niska?
ps jak z wysyłką i dostawą z tego sklepu?
ODPOWIEDZ