MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Adrián »

U drogo. Nie ma zakłóceń od silników?
jarnet86
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 19 sty 2016, 21:02
Lokalizacja: Malbork

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: jarnet86 »

Super tania nie jest, ale za to lekka i kompaktowa. Zakłuceń żadnych nie ma, a obraz jak i zasieg zadowalajacy.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: maxxxior »

a ma ktoś pomysł jak zrobić alarm na lipo dla takich maluchów- w FPV nie widać sygnalizacji diodami LED :/
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Verid »

Dźwiękowy. Remzibi kiedyś takie robił co piszczały na niskie napięcie i po upływie zadanego czasu na wypadek jakby model dał dyla ale pewnie się z tego wycofał jak z OSD. Zawsze możesz podpytać czy by nie wspomógł schematami albo gotowcem o ile jeszcze je ma.
Ten wredny...
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: maxxxior »

no właśnie o dźwiękowy mi chodzi...tylko jak podłączyć taki buzzer? może pod te migające diody jakoś? podpytam Remzibi'ego też ale wątpie żeby to było takie małe i lekkie żeby się nadawało do quadzika pokroju hubsana
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Adrián »

Buzer raczej mija się z celem.. Ciężkie i duże. Ja mam ustawiony alarm na 3:30 na aparaturze, jak zaczynam latać (throttle) i po problemie.
Mam nadwyżkę, żeby wrócić.

Zrób test, przy wiszeniu i zobacz do ilu bateria wyciąga, do pierwszego mignięcia. Odejmij 30s i masz problem z głowy. Chyba, że masz słabe bateryjki, to 45s i nie przekroczysz progu.
Szkoda dokładać niepotrzebnej wagi.
Jedyna zaleta, to możliwość znalezienia zguby, ale i tak uważam, że to nie najlepszy pomysł do hubsana ze względu na nadwagę.
Awatar użytkownika
AviVma
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 16 paź 2014, 05:55
Lokalizacja: Skalmierzyce / Kalisz / Ostrów

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: AviVma »

Szczerze powiem, że również myślałem nad odpowiednią sygnalizacją rozładowania i nic nie wymyśliłem co by było lekkie.

W H8 Mini nie ma problemu bo w kadrze miałem śmigła z ledami, może z hubsana też wypuścić przed kamerkę ledy i będzie widać?

Mój na drukowanej ramie w mojej wersji lata max 4-5minut, zależy od wiatru, niedostatek mocy równie odczuwalny przy silnym zejściu w dół, więc stwierdzam, że przerobienie H8 Mini jest dużo lepszym wyborem.

Czas lotu identyczny a masa dużo mniejsza więc braku mocy mimo mniejszych silników aż tak nie odczuwałem.
Porównawczo lipo 150mah w H8 = 4-5minut, tak samo z hubsanem ale hubsiu lata na 380mah.

Ogółem brakuje odpowiedniej płytki do takich gówienek co by po domu można polatać, jeżeli już jakieś są to trzeba zapłacić krocie w porównaniu do calości.

Zastanawiałem się aby użyć CC3D atom + V8R4-II bez obudowy + tranzystory N-FET na pwm'ach z kanałów ale obawiam się, że wtedy rama to z patyków od szaszłyków chyba.
FPV : X-Alien 500 / BadCat / ZMR250 / Delta 120 / Phantom 1.1.1 / Quadro S500 / Pioneer 1400 eleres AP
Classic: Delta 120 EDF / STS Awionetka / B737 / Lama v3 / CX10 / Hubsan i inne badziewie :)
Awatar użytkownika
jacoz
Posty: 11
Rejestracja: środa 01 cze 2016, 19:06
Lokalizacja: Dęblin

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: jacoz »

Co do FC do silników ze szczotkami to ja używam SciSky, daje rade toto nawet. Miałem w Hubsanie ją wcześniej wciśniętą ale biedaczek się połamał i popełniłem takie coś:

Obrazek
Obrazek

Śmigła trochę większe 7,5cm, rama 120mm, bateria 250mah. Czekam na kamerkę bo uwaliłem poprzednią i nie zdążyłem nawet przetestować, transmiter video mam 25mW. Jak wszystkie graty dojdą i poskładam toto do kupy to się pochwalę. Moje Eachine H8 mini czeka na flashowanie, programator już mam, tylko czasu brak.
Spektrum DX6i, Eachine H8 mini, Syma X5, Eachine Racer 250, 120 mm, FPV google Eachine VR-007 i inne badziewia.
Jak widać fan Eachine
Awatar użytkownika
AviVma
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 16 paź 2014, 05:55
Lokalizacja: Skalmierzyce / Kalisz / Ostrów

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: AviVma »

Chcesz przeflashować H8 Mini na acro mode?
FPV : X-Alien 500 / BadCat / ZMR250 / Delta 120 / Phantom 1.1.1 / Quadro S500 / Pioneer 1400 eleres AP
Classic: Delta 120 EDF / STS Awionetka / B737 / Lama v3 / CX10 / Hubsan i inne badziewie :)
Awatar użytkownika
jacoz
Posty: 11
Rejestracja: środa 01 cze 2016, 19:06
Lokalizacja: Dęblin

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: jacoz »

Będę próbował :mrgreen: , a co wyjdzie zobaczymy. Może nic nie upalę hehe.
Spektrum DX6i, Eachine H8 mini, Syma X5, Eachine Racer 250, 120 mm, FPV google Eachine VR-007 i inne badziewia.
Jak widać fan Eachine
Awatar użytkownika
jacoz
Posty: 11
Rejestracja: środa 01 cze 2016, 19:06
Lokalizacja: Dęblin

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: jacoz »

Zmontowałem do końca mojego potworka ze zdjęcia powyżej, doszła kamerka antena i nadajnik video. waga wzrosła do 60g, niestety zakłócenia uniemożliwiają latanie. Gdzieś od połowy gazu ginie obraz. I tu pytanie laika - czy zastosowanie przetwornicy na pewno pomoże. Miałem możliwość pociągnięcia 5V z FC bo akurat ma taką opcję ale wyczytałem że trzeba stosować przetwornicę. Jeśli tak trzeba to to parę gram mnie nie zbawi, proszę tylko linka do jakiejś małej i sprawdzonej, może być z Ali lub z Baggood. Proszę o wyrozumiałość.
Spektrum DX6i, Eachine H8 mini, Syma X5, Eachine Racer 250, 120 mm, FPV google Eachine VR-007 i inne badziewia.
Jak widać fan Eachine
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Adrián »

Na pierwszej albo drugiej stronie jak mnie pamięć nie myli, była podana :) u mnie jest super do końca zasięgu rc gdzie spada hehe
Nadajnik też może łapać zakłócenia, mój jest na wyrost, ale jest bardzo fajny. Byłem zaskoczony jakością nawet latając za drzewami, krzakami.
Przetwornica powinna pomóc.
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Mateusz »

Mała przetwornica podajże 1g gdzieś tam kiedyś na allegro kupiłem. Obraz był żyleta, na 10mw 1.3ghz nadajniku obraz był naprawdę na spory kawałek, gorzej było z zasiegiem biedrony :)
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Roger »

Przetwornice regulowana weź z botlanda u mnie działa rewelacyjnie.
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
Awatar użytkownika
jacoz
Posty: 11
Rejestracja: środa 01 cze 2016, 19:06
Lokalizacja: Dęblin

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: jacoz »

Dzięki za szybkie odpowiedzi, przetwornica zamówiona. Jeszcze jedno pytanie, na wejście dać jej 3,7V z pakietu czy lepiej 5V z FC?
Spektrum DX6i, Eachine H8 mini, Syma X5, Eachine Racer 250, 120 mm, FPV google Eachine VR-007 i inne badziewia.
Jak widać fan Eachine
ODPOWIEDZ