MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Adrián »

yelloo pisze:Najciekawiej pewnie byłoby zbudować własną platformę tak jak wspomniany wyżej AndyRC na youtube. Z tego co pamiętam on brał niestety elektronikę z Hubsanów i wkładał na swoją ramę. Fajniej by było gdyby powstała jakaś mała płytka z odbiornikiem FrSky albo eLeReS Może kiedyś
Właśnie taki niecny plan mi się od kilku dni w głowie rodzi :evil: Już kilka proejktów ram mam, ale czy gra warta świeczki, nie wiem czy zejdę poniżej wagi ramy z h4. Z zdjęć wychodziła ok 9g.
Jedyny plus dla mnie, że będzie własna, inna niż typowy hubsan.
Ale jak piszesz, ideałem, przynajmniej dla mnie, było by zrobienie małej płytki do silników szczotkowych z frsky na pokładzie.
Hmm czasami marbalon, nie zrobił kiedyś płytki pod "biedronki" z eleresem? Z tego co pamiętam, byłą wersja akurat okrągła.
Ale nie mogę znaleźć jej zdjęć, czy faktycznie była do szczotkowych, czy jednak bezszczotek...
Kiedyś taki projekt miał powstać, ale czy powstał i trafił do oficjalnej sprzedaży, to już nie pamiętam.

Też ustrzeliłem h4 w Mega promocji na BG, ale zakupiłem 2 z czego jedna poszła na prezent a druga.. niestety została sprzedana i żałuję, bo teraz mógł bym wykorzystać do budowy, a tak koszty będą większe.
Latał rewelacyjnie łatwo i co fajne, był bardzo cichy.

W razie awarii silniki i cała reszta bardzo tania i ogólnie dostępna.

Editt
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=10&t=11347 tu był temat o fc z eleresem.

Editt
Jeśli chodzi o link rc, już jakiś czas temu powstał projekt z nadajnikiem, kompatybilny z 9xr, taranisem, ale pewnie również 9x, dzieki któremu można zbindować się z hubsanem i latać na normalnej aparaturze :-)
https://www.youtube.com/watch?v=NajJvmIW4QU
Jest to jakieś rozwiązanie, niestety nie tanie, ale może warte teraz zainteresowania? Kiedyś o nim myślałem, ale dla samego hubsana i klasycznego latania uważałem, że szkoda $. Ale teraz.. hmm jak zrodził się ponownie pomysł fpv, hmm muszę to przemyśleć.

https://www.youtube.com/watch?v=QdFKQFey_k8

Więcej o samym projekcie http://openrcforums.com/forum/viewtopic ... 2&start=90

https://code.google.com/p/rc-ppm-2-spi/

Jak ktoś siedzi w temacie, może nie jest to takie skomplikowane? Myślę, że jest nisza, a szczotki wracają do łask ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=53KFqQtA-60
Awatar użytkownika
super_oko
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 12:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: super_oko »

Mi sie udalo dzisiaj w koncu cos polatac moim mirkusem.

btw. Antene konieczynke zrobilem u siebie ze struny od gitary i anteny frskajowej calosc wazy jakies 0.5g, caly zestaw fpv jakies 5g.

d2f
Posty: 109
Rejestracja: czwartek 29 maja 2014, 20:07
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: d2f »

O mało co nie zrobiłem modułu do turnigy ale okazało się, że oryginalna aparatura w moim przypadku zasięg na otwartej przestrzeni ma wystarczający (mogę całe lotnisko oblatać) i wystarczyła tylko zmiana z modę 1 na Mode 3.
Jednak samo wykonanie modułu to dwie płytki (radio wyciągnięte z jakiejś zabawki + tania płytka arduino pro) i proste podłączenie.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
Fpv i dlg.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Adrián »

Hmm czytając i zagłębiając się w linki, które podesłałem, nie jest to takie skomplikowane..
Kurcze to był by fajny projekt z tym hubsanem i normalną apką :-)

d2f, mógłbyś trochę przybliżyć temat, może masz jakiś schemat z podłączenia arduino?
Awatar użytkownika
super_oko
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 12:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: super_oko »

afromini + odbiornik mikro dsm2 + esc szczotkowe to calosc wazy jakies 2.5g, i apka dowolna wtedy
d2f
Posty: 109
Rejestracja: czwartek 29 maja 2014, 20:07
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: d2f »

Projekt hubsan diy http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1954078 - ładnie wszystko rozrysowane i rozpisane. Jest nawet ściągawka skąd pozyskać radio.

Widzę, że na afromini można zrobić mini hexę? ;-) To może być ciekawsze do fpv.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Adrián »

Super, zabieram się za czytanie. Z naze to już bajeczka..
Awatar użytkownika
yelloo
Posty: 145
Rejestracja: środa 11 cze 2014, 12:16
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: yelloo »

Adrián pisze:Editt
viewtopic.php?f=10&t=11347 tu był temat o fc z eleresem.
Ten ich produkt to już chyba dawno wymarły, ciekawe że to już było sporo lat temu i jakoś takie latanie przycichło. Teraz wydaje mi się że po prostu pojawiły się różne fajniejsze, lżejsze kamerki i nadajniki, dlatego to wraca.
Adrián pisze:Jak ktoś siedzi w temacie, może nie jest to takie skomplikowane? Myślę, że jest nisza, a szczotki wracają do łask ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=53KFqQtA-60
No to by było ekstra, ciekawe czy do H8 ktoś się pokusi zakodzić :roll:
Tx 5.8 GHz 200mW + Rx 3-turn helical; FrSky 2.4 GHz + 7dbi patch; eLeReSv2; Bixler 2, RC Logger Xtreme, Turnigy 1:18 Stadium Truck
Awatar użytkownika
AviVma
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 16 paź 2014, 05:55
Lokalizacja: Skalmierzyce / Kalisz / Ostrów

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: AviVma »

Panowie , ja sie zastanawiam nad CC3D Atom, do tego podlutowane na output'ach PWM N-fet'y poprzez rezystor SMD 10kOhm i diodę prostowniczą między plus i minus sillnika. Powinno zagadać, do tego jakiś frsky, mam maly V8R4-II, udalo sie na nim CC3D oszukać z 5-tym kanalem by dzialal ale nie bylo zmiany trybu lotu. Zasieg spokojnie do 1km 8-)
Poki co bede skladal customa na bazie plytki z hubsana.

Co do niszy to jak najbardziej jest, zaleta to tanie utrzymanie takiego quadroka, no chyba, ze ktos zgubi swoja maszyne:)

Brak polskich znakow - na hypcia z fona klepane.

Co do tematu marbalona i biedrony - po prostu wydaje mi sie, ze tematem wstrzelilem sie na jesienno-zimowe wieczory. Latem i tak kazdy wyciagnie wieksza maszyne i pojdzie latac outdoor :-)

Pozdrawiam
FPV : X-Alien 500 / BadCat / ZMR250 / Delta 120 / Phantom 1.1.1 / Quadro S500 / Pioneer 1400 eleres AP
Classic: Delta 120 EDF / STS Awionetka / B737 / Lama v3 / CX10 / Hubsan i inne badziewie :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Adrián »

Ja preferuje naze, więc pewnie kiedyś zrodzi się mini projekt pod afromini.
Tymczasem zamówiłem pro mini i muszę kogoś dorwać w okolicy z hubsanem :mrgreen: Jak zadziała, to kupię swojego i go wypatroszę heh
Awatar użytkownika
Irwin
Posty: 87
Rejestracja: poniedziałek 20 kwie 2015, 14:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Irwin »

Afromini jest do dostania w przystepny sposob w EU? Nonstop gdzies by sie przydalo~~


@down: dzieki
Ostatnio zmieniony piątek 11 gru 2015, 16:26 przez Irwin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
super_oko
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 12:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: super_oko »

ja zamawiam zawsze od producenta, ostatnio placilem 87zl chyba z przesylka, paczka szla 7dni
http://abusemark.com/store/index.php?ma ... rlh68agvu7
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: Adrián »

Ja również, akurat z afromini nie ma problemu, bo jest non stop dostępny, gorzej sprawa wygląda z naze32 rev5, teraz rev6 ;-)
Mój rekord z tego sklepu, to 3dni robocze.. Byłem w szoku :shock:
Oczywiście wysyłka z Japonii
Awatar użytkownika
majcool
Posty: 271
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:31
Lokalizacja: Chełm

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: majcool »

AviVma pisze:V8R4-II, udalo sie na nim CC3D oszukać z 5-tym kanalem
Możesz napisać jak zasymulować 5 kanał w tym odbiorniku? Podmiana podczas przypisywania w GCS?
Latak 1(RCX250), Latak 2(LT210), Latak3(RCX175),Hubsan107L, v636
Pzdr.,Michał
Awatar użytkownika
AviVma
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 16 paź 2014, 05:55
Lokalizacja: Skalmierzyce / Kalisz / Ostrów

Re: MicroFPV czyli Eachine H8 Mini na sterydach :)

Post autor: AviVma »

majcool - wystarczy w GCS przy konfiguracji radia "zmostkować" na chwilę np. kanał 3-ci lub 4-ty z wejściem 5-tego kanału w CC3D, zostaniesz przepuszczony do dalszej konfiguracji. Po zakończeniu ustawiania wyłączasz (disabled) 5-ty kanał i konfigurujesz jeden tryb lotu. Tym oto sposobem możemy latać z CC3D mając 4kanałowy odbiornik V8R4 lub jego wersją v2. Wadą jest brak przełączania trybów lotu, ale to zależy od preferencji latacza, można sobie ustawić atti lub acro i wsio :-) Sporo się na wk...rwiałem aby to zagrało a w internecie cisza na ten temat 8-)
FPV : X-Alien 500 / BadCat / ZMR250 / Delta 120 / Phantom 1.1.1 / Quadro S500 / Pioneer 1400 eleres AP
Classic: Delta 120 EDF / STS Awionetka / B737 / Lama v3 / CX10 / Hubsan i inne badziewie :)
ODPOWIEDZ