Quad by monti

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
monti
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Kętrzyn

Quad by monti

Post autor: monti »

W końcu mam trochę więcej czasu więc postanowiłem zaprezentować moje dzieło…

Spis części:
1. Centerplate 185mm QUADRO/OKTO pod profil 10 od JR65 (metodą prób i błędów doszedłem do wniosku że profil 15x15 jest lepszy i można schować przewody w środku)
2. FC - KFC32
3. GPS - NEO-M8N + HMC5983 compass
4. Silniki Emax MT3510 CW i CCW 600KV
5. ESC Sunrise BLHELI Multi-30A Slim
6. Gimbal 2-osiowy
7. Kamera SJ4000
8. Pakiet Turnigy 5000mAh 20-30C
9. Aparatura FlySky FS-TH9X 9CH 2,4GHz Mode 2 - LCD - Turnigy 9x + odbiornik FS-R8b (trzeba szybko biegać przy tym odbiorniku :-D )
10. Przetwornica napięcia 5A do zasilania gimbala
11. Płytka do dystrybucji napięcia z przetwornicą do zasilania FC ponieważ kupiłem ESC bez BEC-a
12. Śmigła GF-APC 13x4,7 CW/CCW

Do tej pory przerabiałem mojego quada chyba pięć razy, w między czasie wylatałem kilkanaście pakietów. Po ucieczce, gonitwie i krecie obecnie nie latam dalej niż 20-30m do czasu aż kupię kanapkę OSD z odbiornikiem eLeReS i oczywiście nadajnik eLeReS. W następnej kolejności planuję zakup sprzętu do FPV.

Obecna waga: 2100g
Czas lotu: ??? (Cały czas walczę z PID-ami więc jak się z tym uporam to zmierzę czas)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
monti
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Quad by monti

Post autor: monti »

Po wielu próbach ustawienia PID-ów oraz po rozwaleniu kilku kompletów śmigieł w końcu sukces! tzn. kupiłem NAZĘ V2 i nawet nie marzyłem o tak stabilnym quadzie... :D
Czytałem na forum jaki jest bezpieczny poziom rozładowania pakietu ale nie mogę teraz znaleźć tego posta... Czy ktoś może mi powiedzieć na jakich poziomach ustawić alerty napięcia? Latam na 4S, pierwszy alert ustawiłem na 14,40V a drugi na 13,40V ale mam wrażenie ze można jeszcze trochę więcej wycisnąć z mojego pakietu...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Quad by monti

Post autor: Adrián »

Jak nie latasz daleko, to 3,3- 3,4V na celę, będzie chyba optymalne. Osobiście nie schodziłbym niżej. Bo jednak musisz go sprowadzić na ziemię
Awatar użytkownika
monti
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Quad by monti

Post autor: monti »

Na razie latam blisko... Rozumiem że 3,4V na cele to drugi alert a pierwszy na ile ustawić?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Quad by monti

Post autor: Adrián »

Pierwszy ustawił bym na 3,5V a drugi na 3,3V jak chcesz dłużej polatać. Nie schodź poniżej 3v na cele pod obciążeniem.
Awatar użytkownika
monti
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Quad by monti

Post autor: monti »

Krótki filmik z pierwszego lotu...

Awatar użytkownika
monti
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Quad by monti

Post autor: monti »

Zbliża się nowy sezon więc postanowiłem trochę pogrzebać przy moim quadzie...

Postanowiłem go trochę odchudzić i przy okazji zrobiłem ramiona uniesione o 5 stopni ale wydaje mi się że mogłem dać 10 stopni. Jak myślicie przerobić mocowania czy 5 stopni wystarczy?



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
monti
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Quad by monti

Post autor: monti »

Kolejne modyfikacje. Tym razem zabrałem się na monitor.

Przewody do podłączenia odbiornika wyglądały szpetnie i chciałem je skrócić ale wpadłem na pomysł że może uda się upchnąć odbiornik w obudowie monitorka.
Przed modyfikacją:
Obrazek

W środku:
Wywaliłem gniazdo zasilania i sygnału. Zastanawiam się czy zamontować gniazdo AV z boku obudowy tylko nie wiem czy będzie mi potrzebne.
Obrazek

Dwie godziny dłubania i gotowe: :-D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zastanawia mnie napis na płytce odbiornika. Na obudowie na naklejce jest RC305 a w środku RC301 (czyżby upgrade przez zmianę obudowy?).
Musze jeszcze wydrukować na białej folii ustawienia kanałów.
Awatar użytkownika
monti
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Quad by monti

Post autor: monti »

Nadszedł czas na zmianę ramy i udało mi się kupić za przyzwoite pieniądze ramę TAROT IRON MAN FY650.

Pierwsze co przyszło mi do głowy po złożeniu ramy to: "gdzie ja upchnę cały osprzęt?"

W środku nie ma miejsca na płytkę dystrybucji prądu a pająka nie miałem ochoty robić więc trzeba było uruchomić drukarkę. Pod spodem udało mi się wpasować wydrukowaną obudowę.
Obrazek

Obrazek

W przypadku montażu NAZY pojawił się problem z wystającymi śrubkami i małym polem styku FC z centerplate wiec wydrukowałem kolejną obudowę:

Obrazek

Obrazek

Nadajnik AV też dostał obudowę:

Obrazek

Następne w kolejce były mocowania diody i masztu GPS:

Obrazek

Obrazek

Zależy mi na w miarę "czystym" montażu całego osprzętu i jakimś cudem udało mi się wcisnąć ESC w centerplate dzięki czemu ramiona zostały czyste.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony środa 01 mar 2017, 15:20 przez monti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
monti
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Quad by monti

Post autor: monti »

No i montaż zakończony... :mrgreen:

Wyszło czysto i teraz czekam na dobrą pogodę żeby oblatać nową konstrukcję.

Może macie jakieś pomysły co można jeszcze poprawić ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
monti
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Quad by monti

Post autor: monti »

Dzisiaj próbowałem oblatać konstrukcję ale skończyło się wywrotką na plecy :(

Zmieniłem połamane śmigła kopter w rękę i odpaliłem silniki. W momencie gdy powinien się unosić wpada w gigantyczne oscylacje i kładzie się na plecy. Zwiększając gainy nie mogłem utrzymać go w ręku natomiast obniżając był do opanowania ale oscylacje nie znikały. Kolejność i kierunek obrotów silników są prawidłowe. Czy możliwe że ESC zamontowane pod Nazą zakłócają jej pracę ? A może spowodowane jest to zbyt długimi przewodami pomiędzy ESC a silnikami?
Awatar użytkownika
monti
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Quad by monti

Post autor: monti »

LATA! :mrgreen:

Obrazek

Okazało się że składanie koptera i picie piwa to nie najlepszy pomysł... Przylutowałem 4 silnik do pierwszego kontrolera i odwrotnie... Kopter chcąc podnieść czwarty silnik podnosił pierwszy co kończyło się odwróceniem na plecy. Wystarczyło zamienić miejscami wtyczki... Co za wstyd :oops:
Ostatnio zmieniony wtorek 19 lip 2016, 06:34 przez monti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: Quad by monti

Post autor: Mitar »

Miałem to samo jak zamieniłem APM na PIX ;) tak jest jak człowiek za bardzo chce :)
Awatar użytkownika
Saures
Posty: 92
Rejestracja: niedziela 27 mar 2016, 08:56
Lokalizacja: Toszek

Re: Quad by monti

Post autor: Saures »

Ciekawa relacja!
Czekam na kolejne posty :)
Relacja budowy mojej hexy Tarot 800: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36640
Awatar użytkownika
monti
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Quad by monti

Post autor: monti »

Wieczorne latanie...

Obrazek
ODPOWIEDZ