WLtoys V686G FPV- opinie

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
esc
Posty: 67
Rejestracja: piątek 30 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Krk

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: esc »

wasielewskis pisze:Czy ktoś mógłby mi podesłać istrucję obsługi w PL?
Odebrałem sprzęt z reklamacji ale niestety instrukcji już mi nie oddali :(

SW
Sam bym taka chetnie zobaczyl - problem taki ze pewnie wiekszosc ma 1 kartke po angielsku i pare po chinsku
Pozdrawiam Esc
gdaq
Posty: 23
Rejestracja: piątek 19 gru 2014, 09:11
Lokalizacja: warszawa

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: gdaq »

1. Dzisiaj chcę kupić sobie tę zabawkę na Banggood i mam amatorskie pytanko.

Trzeba tam wybrać Mode 1 czy Mode 2.
Czy dobrze znalazłem gdzieś w sieci, że:
- Mode1 - po lewej przód tył, po prawej góra dół,
- Mode 2 - po lewej góra dół, po prawej przód tył?

2. Baterie

a) Chcę kupić, albo od razu kilka baterii
77 zł 5 sztuk http://www.banggood.com/5-x-3_7V-730mAh ... 72942.html
77 zł 5 sztuk z ładowarką http://www.banggood.com/5-X-3_7V-750mAh ... 51868.html

Czy ta sama cena wynika z tego, że pierwsze to baterie oryginalne Wltoys, a drugi nie?

b) albo też te większe które już ktoś wcześniej linkował http://archiwum.allegro.pl/oferta/lipo- ... 50732.html

Wiecie na ile ta bateria starcza?

Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
esc
Posty: 67
Rejestracja: piątek 30 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Krk

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: esc »

gdaq pisze:Czy dobrze znalazłem gdzieś w sieci, że:
- Mode1 - po lewej przód tył, po prawej góra dół,
- Mode 2 - po lewej góra dół, po prawej przód tył?
Mniej wiecej w uproszczeniu tak. Zwykło się mówić że różnica w mode 1/2 określa w której ręce będziesz miał 'gaz' - mode1 w prawej mode2 w lewej.

Co do aku. Z tego co pamietam to moj oryginalny aku mial 750mAh i wytrzymywal jakies 6-7 minut. Ja w tamtym roku dokupowałem zdaje sie nano-techy 950mAh ktore wydłużały lot o jakies 2-3 minuty. Rada moja na pewno jest taka. Po pierwsze chyba nie odważyłbym się ładować 5 aku na takiej ? ładowarce razem. A po drugie jako rada. Wydaje mi się że więcej ciągłego lotu niż 25-30 minut spowoduje ze silniki szlag szybko trafi. Ciaglego w znaczeniu wymieniasz aku i latasz dalej.
Pozdrawiam Esc
gdaq
Posty: 23
Rejestracja: piątek 19 gru 2014, 09:11
Lokalizacja: warszawa

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: gdaq »

the_mask pisze:Ja od początku nie byłem zadowolony z zasięgu, dlatego przerobiłem transmiter na antenę WiFi i od tego momentu zasięg 4x lepszy

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka
Mówisz, że po wyjęciu z pudełka ma zasięg 30metrów? azi82pl pisał o 100 metrach.

EDIT - scalenie
Na ile Ci starcza ta bateria?
Awatar użytkownika
esc
Posty: 67
Rejestracja: piątek 30 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Krk

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: esc »

Hmm ja nie wiem ja nic u siebie nie przerabiałem i z zasiegiem od poczatku nie mialem problemu wczesniej go gubie z oczu niz mi zasieg znika.

To co czytam o przerobkach to ma sens ale jak sie wie co sie robi. To nie jest tak ze sie przylutuje jakis kabelek, obojetne jakiej dlugosci i sie cieszyc. Przy tej czestotliwosci antena zaczyna sie od miejsca lutowania wiec to jakiej klasy bedzie ten kabelek i dlugosci ma znaczenie. Jak juz tak robicie to pofatygujcie sie rozebrac niepotrzebny router z ktorego bierzecie antene i wyciagnac z niego caly ten kabelek wraz ze zlaczka.

Co do baterii to o tych wlasnie nano-tech'ach ci wczoraj pisalem i zreszta jest o nich w poprzednich postach. Ja na nich latam jakies 8-10 minut.
Pozdrawiam Esc
azi82pl
Posty: 72
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: azi82pl »

Bierz mode 2, najpopularniejsze u nas.
Ten tournigy 950mah, latałem dość mocno obciążonym v686g z już wyrobionymi silnikami prawie 9 min (filmik: https://www.youtube.com/watch?v=IWSP51c4lc8 )
U mnie z zasięgiem nie było problemów, trochę rwało go na dużej wysokości, od kiedy wyciągnąłem antenę na zewnątrz był dużo lepiej. Ponad 100m może nawet do 200m.
Ja miałem w sumie 6 lipo: 1 oryginał, 2x 750 i 3x 950 tournigy. Latałem ciągle ponad 30 min, wymiana baterii i od razu start i nie było problemu z przegrzaniem silników, jakąś 1 min przerwy robiłem, mniej więcej na wymianę aku tyle schodziło itd.
s500 - naza lite V1, emax mt3506 4S, osd, fpv, gimbal + fireflay 6S
x210 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=4 ... 43#p526843
eachine e010, Wltoys F959 Sky King
gdaq
Posty: 23
Rejestracja: piątek 19 gru 2014, 09:11
Lokalizacja: warszawa

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: gdaq »

Haha wczoraj już wziąłem Mode1 :) co ciekawe przy tej wersji doliczają dodatkowo za przesyłkę.
Baterie zakupię dzięki.
gdaq
Posty: 23
Rejestracja: piątek 19 gru 2014, 09:11
Lokalizacja: warszawa

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: gdaq »

Z ciekawości pytam. Ktoś próbował podłączyć lepszą kamerkę?
Awatar użytkownika
esc
Posty: 67
Rejestracja: piątek 30 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Krk

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: esc »

wbrew pozorom ta kamerka w ładnym świetle oddaje przyjemnie kolory jak na takie malenstwo.

Hmm bylem przewietrzyc moj statek pochylalac sie jeszcze raz w tym modelu nad Headless Mode oraz ReturnToHome. Jakos wszystko to jest proste ale nie bardzo chce dzialac. Jedne instukcje podaja ze Headless Mode wlacza sie poprzez przytrzymanie przycisku oswietlenia inne ze poprzez przytrzymanie przycisku od zdjec czyli ostatniego dolnego po prawej stronie. Fakt faktem ze aparatura pika glosno niemniej lata po staremu.

Tak samo fiasko ponioslem przy kalibracji zyroskopu do RTH. Jak dobrze rozumiem z filmu z kolesiem na pustyni robimy najpierw kalibracje aparatury poprzez ustawienie v686 przezd soba ustawienie 100% na aparaturze i pociagnieciem obu drazkow w lewy dol w jednym momencie - dostajemy potwierdzenie na v686 dioda zamiga. Nastepnie przytrzymujemy 40% az zapika a dioda zaczyna migac. Teraz obracamy v686 wzgledem osi pionowej tak aby diodke tylna miec u gory - robimy pare obrotow az przestanie migac. Przytrzymujemy 60% az zapika i robimy to samo ale obracamy sie patrzac tym razem na tyl diody v686. Na koniec wylaczamy baterie i wylaczamy aparature. Tak zrobilem. Wszytko niby w porzadku tylko ze rezultat zaden. Odlecialem - przycisnalem/ przytrzymalem przycisk i niestety zaczal tylko falowac. :)
Pozdrawiam Esc
gdaq
Posty: 23
Rejestracja: piątek 19 gru 2014, 09:11
Lokalizacja: warszawa

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: gdaq »

wasielewskis pisze:Czy ktoś mógłby mi podesłać istrucję obsługi w PL?
Odebrałem sprzęt z reklamacji ale niestety instrukcji już mi nie oddali :(

SW
tylko po angielsku https://drive.google.com/uc?export=download&id=0B6A4INi8BKXYWjlQNWtqMEY5amM
gdaq
Posty: 23
Rejestracja: piątek 19 gru 2014, 09:11
Lokalizacja: warszawa

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: gdaq »

Na ekranie widzę czerwony napis "no signal" czy poza włączeniem ekranu trzeba jeszcze cokolwiek zrobić, aby zaczął działać?
Awatar użytkownika
esc
Posty: 67
Rejestracja: piątek 30 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Krk

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: esc »

Jedynie nadajnik musi być zasilony - czyli aku podpiete pod v686. Mozesz sprobowac wyciagnac i włożyć wtyczkę ta pomiedzy kopterkiem a kamerka. Kiedys wlasnie tak mialem że niby był podpiety a no signal na wyswietlaczu. No oczywiscie tez wtyczka musi być w odpowiednim gniazdku.
Pozdrawiam Esc
gdaq
Posty: 23
Rejestracja: piątek 19 gru 2014, 09:11
Lokalizacja: warszawa

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: gdaq »

esc pisze:Mozesz sprobowac wyciagnac i włożyć wtyczkę ta pomiedzy kopterkiem a kamerka.
Coś jak włącz wyłącz komputer. No popatrz nie pomyślałem, a to jednak to :)

Dzięki za pomoc!

Sądziłem, że jakość/spasowanie elementów drona jest trochę lepsze. Widać, że płytka w środku drona nie jest do końca na odpowiednim miejscu i wtyczka wchodzi trochę pod skosem.

Tak to wygląda tylko u mnie czy to norma?
Podczas lądowania potrafi rozłączyć video.

Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek 26 kwie 2016, 21:15 przez gdaq, łącznie zmieniany 3 razy.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: hornet2 »

A jak z jakością filmu ? Nie występuje efekt jelo ? Widzę że kamera do modelu jest zamontowana na sztywno . Tzn. bez amortyzatora drgań .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
esc
Posty: 67
Rejestracja: piątek 30 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Krk

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: esc »

Zależy jak na to popatrzeć - jeśli wziąść cenę zwłaszcza u wschodnich to za cały zestaw płacimy prawie tyle co za samego mobiusa - a dostajemy latadło, monitorek w ktorym nic nie widać (nawet z osłonkami) i ową kamerkę z nagrywarką. Kamerka jak zauważyłeś nie jest amortyzowana ale też nie występuje na niej efekt jelo. Przejżyj sobie jutuba na okoliczność filmików z tego modelu. Ja właśnie dlatego go rok temu wybrałem. Jeśli chodzi o jakość to pewnie jak większość tego typu miniatur - w słońcu spoko ale w pochmurny dzień robi się smutno. Nie ma też co zapominać że model cały jest lekki w związku z tym kamerowanie jest przy jakimkolwiek wietrze sporo utrudnione.
Pozdrawiam Esc
ODPOWIEDZ