WLtoys V686G FPV- opinie

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

mikson
Posty: 3
Rejestracja: sobota 10 paź 2015, 14:38

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: mikson »

Witam,
Wiecie może jaką baterię mogę kupić do tego drona, aby się mieściła i wydłużyć czas lotu (teraz jest to ok. 9 min)? Ktoś z Was robił już taką wymianę baterii w tym przypadku?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
LKS_RC
Posty: 4
Rejestracja: środa 01 lip 2015, 11:47
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontakt:

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: LKS_RC »

Turnigy nano-tech 950mah
mikson
Posty: 3
Rejestracja: sobota 10 paź 2015, 14:38

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: mikson »

I na ile czasu wtedy to wystarcza?
wasielewskis
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 29 wrz 2015, 14:19
Lokalizacja: Wa-wa

Re: WLtoys V686G FPV - kamerka 5.8 GHz zakłóca odbiornik 2.4

Post autor: wasielewskis »

wasielewskis pisze:Witajcie ponownie.
Udało mi się zdiagnozować przyczynę, która u mnie ograniczała odbiór sygnału z nadajnika.
Jest nią kamerka. Wystarczyło odpiąć jej wtyczkę od drona i jego zasięg to ponad 150 m na mojej nowej antenie. Dziwna sprawa, bo to inna częstotliwość. Ktoś z Was ma pomysł na rozwiązanie tego problemu?
Pomocy!!! Ktoś z Was miał to samo?
lecnac007
Posty: 3
Rejestracja: piątek 25 gru 2015, 14:12

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: lecnac007 »

witam wszystkich, zakupiłem tą zabawkę dla brata pod choinkę; przy okazji ( po wcześniejszej lekturze forum ) właśnie tą baterię jako "zapas". i tu pytanie; po podpięciu do drona po ok 30 sek nawet diody gasną chociaż po podpięciu pod ładowarkę prawie od razu dioda w niej świeci na zielono... nadmieniam, że po zakupie przed pierwszym podpięciem do drona bateria była ładowana ładowarką od niego - jak długo nie wiem ( ładował brat ). czy problem może tkwić w samej baterii czy może ładowarka z zestawu nie nadaje się do jej ładowania?
Maximus37
Posty: 2
Rejestracja: sobota 26 gru 2015, 16:13

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: Maximus37 »

Witam.
Jestem tutaj nowy i to mój 1 post. Własnie zostałem posiadaczem drona WL Q222 który jest w sumie dronem V686G tyle że posiada możliwość zawisu w powietrzu. Niestety dron który otrzymałem nie posiada instrukcji PL. Czy ma ktoś i może przesłać taką instrukcje?
Nie mam pojęcia jak go ustawić, dron lata jak szalony, nie reaguje na sterowanie. Czy wy też tak macie ze jak tylko odpala to odrazu wznosi się na wysokość około 1 m?
lecnac007
Posty: 3
Rejestracja: piątek 25 gru 2015, 14:12

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: lecnac007 »

cóż; pozwolę sobie sam odpowiedzieć, może również dla kogoś będzie to użyteczne: jako laik w temacie zakupiłem baterię 7,4V i tu jest pies pogrzebany. za to patrząc na wymiary Turnigy 950mAh 2s 25-50c 7,4V ( 71 - 14 - 25 ) to Turnigy 950mah 1S 25~50C ( 68 - 7 - 25 ) mieszczą się dwie ;) czyli po odpowiednim połączeniu baterii mamy pojemność 1900 mAh?
Awatar użytkownika
YoGi
Posty: 369
Rejestracja: wtorek 24 mar 2015, 07:55
Lokalizacja: Białystok

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: YoGi »

lecnac007 pisze:cóż; pozwolę sobie sam odpowiedzieć, może również dla kogoś będzie to użyteczne: jako laik w temacie zakupiłem baterię 7,4V i tu jest pies pogrzebany. za to patrząc na wymiary Turnigy 950mAh 2s 25-50c 7,4V ( 71 - 14 - 25 ) to Turnigy 950mah 1S 25~50C ( 68 - 7 - 25 ) mieszczą się dwie ;) czyli po odpowiednim połączeniu baterii mamy pojemność 1900 mAh?
Jako laik w temacie "prawie" dobrze rozumujesz ale... łączenie szeregowe ogniw zwiększa napięcie pakietu natomiast łączenie równoległe ogniw zwiększa pojemność tego pakietu. Tak więc z 2 ogniw 3,7V 950mAh w zależności od sposobu łączenia otrzymasz 7,4V 950mAh (szeregowo) lub 3,7V 1900mAh (równolegle).
lecnac007
Posty: 3
Rejestracja: piątek 25 gru 2015, 14:12

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: lecnac007 »

zacnie wytłumaczone :) poniekąd właśnie dlatego użyłem określenia "po odpowiednim połączeniu" ;)
Awatar użytkownika
esc
Posty: 67
Rejestracja: piątek 30 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Krk

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: esc »

Ja widze jeszcze jeden pojawiajacy się problem. Druga bateria to dodatkowa waga co w przypadku tego modelu może być nie lada wyzwaniem
Pozdrawiam Esc
azi82pl
Posty: 72
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: azi82pl »

Witam.
Latam tym modelem już od 3 miesięcy i mogę go pochwalić. Lata się przyjemnie i wysoko ;)
Po wyjęciu z pudełka zasięg ok 100m, czas latania na spokojnie ok 8 min. Na ostrym lataniu z nagrywaniem czas latania spada na oryginalnych bateriach do ok 5-6 min. Przy wyższym lataniu quadrocopter czasami wyłącza się na jakieś pół sekundy (gasną ledy) i zaczyna znów reagować (wina zasięgu?), tak jak i aparatura FPV potrafi "szumiec" i tracić zasięg. Brak osłonek na zębatki od spodu to duże niedopracowanie, często się brudzą, łapią drobiny, trzeba podłubać trochę, żeby latać.
Wszystkie te minusy można poprawić drobnymi modyfikacjami.

Części:
Dostępne bez problemu u chińczyka, większość zamawiałem z GearBest.
Silniki wytrzymały ponad 5h latania i dalej lata na nich choć już czuć wibracje i spadek mocy.
Śmigła giętkie, nie strzępią się na końcach, trzeba mocno przywalić, żeby je wygiąć.
Obudowa wytrzymała na uderzenia.

Jest to dobra baza do modyfikacji:
Baterie: http://allegro.pl/lipo-li-po-3-7v-1s-95 ... 50732.html
Zasięg: Ze środka quadrocoptera należy wyciągnąć antenkę na zewnątrz, poprawia się zasięg latania i nie ma już problemu z krótkim wyłączaniem się, przerwaniami. Ma się pełną kontrolę.
FPV: Na ekran zamontowałem antenkę http://www.banggood.com/Fatshark-Immers ... 56810.html Obraz jest teraz ostry i nie przerywa, widoczna duża poprawa. Udało mi się kupić tą antenkę w PL 1szt tylko na ekran.
Kamera: Obraz jest ok, ale zamontowałem obiektyw szerokokątny http://www.banggood.com/Universal-Wide- ... 89587.html
Osłony na zębatki wyciąłem z butelki i zamontowałem na trytkach, można teraz lądować na każdym podłożu i koniec z dłubaniem w zębatkach.

Obecnie staram się zrobić gogle do latania FPV. Z możliwych modyfikacji można jeszcze wymienić antenę w aparaturze do sterowania ale uznałem to jak na razie za niepotrzebne, zasięg mi wystarcza.

Filmiki z latania:
Obiektyw szerokokątny: https://www.youtube.com/watch?v=IWSP51c4lc8
Oryginalny: https://www.youtube.com/watch?v=MsOFS8qOqpY

Zdjęcie:
Obrazek
s500 - naza lite V1, emax mt3506 4S, osd, fpv, gimbal + fireflay 6S
x210 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=4 ... 43#p526843
eachine e010, Wltoys F959 Sky King
Maximus37
Posty: 2
Rejestracja: sobota 26 gru 2015, 16:13

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: Maximus37 »

Do negatywów zaliczyłbym też brak włącznika. Wyłączenie drona możliwe tylko poprzez rozpięcie baterii.
mcmt
Posty: 88
Rejestracja: piątek 26 cze 2015, 16:57
Lokalizacja: Poznań

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: mcmt »

azi82pl pisze:Obecnie staram się zrobić gogle do latania FPV. Z możliwych modyfikacji można jeszcze wymienić antenę w aparaturze do sterowania ale uznałem to jak na razie za niepotrzebne, zasięg mi wystarcza.
Podtrzymuję swoje zdanie, że stosunek wielkości do wagi jest zbyt duzy, przez co quadem lata się niekomfortowo. Brakuje też mocy.

Przerabiałem jego monitor na gogle, zobacz fotki z linku "gogle" na http://tomaszewicz.com.pl/dron/ .
W temacie mojej 250: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=37&t=28608 masz linki do części na chyba najtańsze gogle. Bierz pod uwagę, że ten monitor ma rozdzielczość 320x200, która jest zbyt niska do komfortowego lotu po FPV. Przechodząc na 800x600... czujesz się jak w kinie.
wasielewskis
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 29 wrz 2015, 14:19
Lokalizacja: Wa-wa

Re: WLtoys V686G FPV- opinie

Post autor: wasielewskis »

Czy ktoś mógłby mi podesłać istrucję obsługi w PL?
Odebrałem sprzęt z reklamacji ale niestety instrukcji już mi nie oddali :(

SW
garu47
Posty: 13
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 09:29
Lokalizacja: Torrevieja Spain

Silnik v686.

Post autor: garu47 »

Hejka.

Czy ktoś wie jakie dokładnie wymiary ma silnik do v686?

Poszukuję silniczków 8520 w rozmiarze 8,5mm x 20mm trzpień 5mm w celu dopasowania do nowego wltoya q242g. Tak się właśnie zastanawiam czy nie wykorzystano tu silników z v686. Czy jeśli rozmiar się zgadza to będzie latać? Czy parametry mogą być inne?
Z góry dzięki.

Pozdro
ODPOWIEDZ